Два репитера в одній Wi-Fi мережі. Як підключити кілька підсилювачів до одного роутеру?

Два репитера в одній Wi-Fi мережі. Як підключити кілька підсилювачів до одного роутеру?

Нарешті у мене з'явилося два репитера (вони ж підсилювачі Wi-Fi мережі, або повторювачі) і я зміг перевірити, як вони будуть працювати в одній Wi-Fi мережі. Чи можна підключити до одного роутеру кілька репітерів і тим самим збільшити радіус дії бездротової мережі. Я все перевірив, і зараз поділюся цією інформацією. Найбільше мене цікавило, як будуть робота підсилювачі, якщо підключити їх послідовно. Тобто, щоб другий брав сигнал від першого, а не від роутера.

Що таке репитер, я вже писав, можете почитати якщо не в темі. Вважаю, що це найкращий, простий і оптимальний спосіб підсилити сигнал Wi-Fi мережі і збільшити радіус дії. Особливо, якщо немає можливості прокласти кабель живлення. У великому будинку, квартирі, офісі не завжди навіть найпотужніший роутер може забезпечити необхідне покриття. В далеких кімнатах, як правило, Wi-Fi вже не ловить, або ловить дуже погано. І один, або навіть кілька підсилювачів можуть вирішити цю проблему. Правда, в офісах я раджу все таки прокладати кабель і ставити крапки доступу.

Розглянемо дві схеми підключення Wi-Fi підсилювачів:

  1. Схема # 1. Коли все репетіри підключаються до роутера (не придумав як назвати цю схему). Це проста схема, яка найчастіше використовується. Вся фішка в тому, що підсилювачі знаходяться в зоні покриття Wi-Fi мережі і підключаються до самого маршрутизатора. Як би збільшуючи зону покриття навколо роутера.

    Як підключити кілька репітерів до Wi-Fi роутераЯ підключав два репитера, і все відмінно працює.

  2. Схема # 2.  Послідовно. Коли перший репетир підключений до маршрутизатора, а другий ретрансляція до першого. По ланцюжку.

    Підключення двох репітерів послідовноПеревірив, так теж все працює. Але є певна нюанси.

Я перевіряв все на маршрутизаторі ASUS RT-N18U і двох підсилювачах від TP-Link: TP-Link AC750 RE210 і RE305.

Установка декількох підсилювачів Wi-Fi мережі

Давайте розглянемо кожну схему більш детально.

Схема №1: підключення декількох Wi-Fi підсилювачів до роутера

Тут все дуже просто. Розповідати особливо нічого. Просто включаємо в розетку підсилювачі в тих місцях, де є ще більш-менш стабільний сигнал Wi-Fi мережі і налаштовуємо їх. Я налаштовував за допомогою кнопки WPS.

Кнопка WPS для настройки репитера

Навіть в налаштування репитеров не заходив. Просто натискаємо кнопку WPS на роутері і на підсилювачі (може бути підписана як RE). Дивіться на прикладі налаштування TP-Link AC750 RE210. Буде встановлено з'єднання і повторювач почне посилювати бездротову мережу. Ви це зрозумієте по рівню мережі на своїх пристроях. Ну і відповідний індикатор буде горіти. Якщо не виходить налаштувати за допомогою кнопки, то можна зайти в налаштування і уставити підключення до маршрутизатора. Якщо у вас підсилювачі від TP-Link, то в настройки можна зайти за адресою tplinkrepeater.net або tplinkextender.net.

За такою схемою підключаємо необхідну кількість підсилювачів. Головне, що кожен підключається безпосередньо до маршрутизатора.

Схема №2: послідовне підключення репитеров

При налаштуванні цієї схеми я зіткнувся з невеликими труднощами. Зараз поясню. Спочатку я думав, що можна підключити обидва репитера до роутера, а потім просто включити їх в необхідних місцях. Але що у мене вийшло: перший ретрансляція, який був встановлений ближче до роутера, підключився до нього без проблем. А другий, який вже був встановлений в НЕ зони дії Wi-Fi мережі маршрутизатора (але в зоні дії першого підсилювача) не захотів підключаться. Інтернет чомусь не працював.

Справа в тому, що Wi-Fi мережу як би одна, і пристрої бачать одну мережу, але якщо налаштувати один підсилювач, і зайти в налаштування другого, то він вже буде бачити дві Wi-Fi мережі з однаковою назвою, але з різними MAC- адресами.

Виходить, що другий (третій, четвертий) повторювач в цьому ланцюжку потрібно підключати строго до попереднього підсилювача , а не до маршрутизатора.

Як зробив я: звичайним способом налаштував перший підсилювач. Далі, другий включив вже в тому місці, де був хороший сигнал від першого (і не дуже сильний сигнал від маршрутизатора, у вас його взагалі вже може не бути). Далі зайшов в налаштування другого рептера і запустив настройку. Він побачив дві Wi-Fi мережі з однаковим ім'ям. Я вибрав мережу з MAC-адресою першого репитера .

MAC-адресу роутера, або репитера можна подивитися на наклейці, на самому пристрої. Або просто орієнтуйтеся за рівнем сигналу.

Ось так:

Підключення другого репитера до першого рпітеру

Виходить, що другий у нас буде підключаться до першого, третій до другого і т. Д. Ось власне і все настройки.

висновки

В одній Wi-Fi мережі можна використовувати два і більше підсилювача сигналу. Але потрібно бути уважним при налаштуванні, в залежності від схеми підключення.

І напевно головне питання, яке цікавить багатьох: "стабільно чи працює така мережа, і чи сильно падає швидкість по Wi-Fi". Чесно кажучи, не можу відповісти. Під час налаштування у мене все відмінно працювало. Немає необхідності тривалий час використовувати кілька репітерів, так як маршрутизатор дає нормальне покриття, якого вистачає. Швидкість так само не вийшло перевірити, так як у мене вона невисока від провайдера. Якби швидкість була 100 Мбіт / с, тоді можна було б заміряти її біля самого роутера, і біля другого підсилювача.

Пишіть в коментарях, як ви використовуєте репітери. Скільки їх у вас, як налаштовували і ріжуть чи швидкість. Ну і питання задавайте. Всього доброго!