Гостьова Wi-Fi мережу на роутері Asus

Гостьова Wi-Fi мережу на роутері Asus

Я вже писав про налаштування гостьовий мережі на різних маршрутизаторах, а в цій статті ми будемо налаштовувати гостьовий доступ до Wi-Fi на роутері Asus. Покажу настройку на прикладі роутера Asus RT-N18U, яким сам зараз користуюся. Ця інструкція підійде і для Asus RT-N12, RT-N10, і т. Д., У яких темна панель управління.

Кілька слів про гостьовий мережі, розповім що це таке, якщо хто не знає. В налаштуваннях роутера можна запустити гостьову мережу, задати для неї окреме ім'я, пароль, та інші настройки. Роутер транслюватиме крім основної Wi-Fi мережі, ще й гостьову. У випадку з роутером Asus, можна запустити аж три гостьових Wi-Fi мережі. Для чого це потрібно? Головна фішка в тому, що всі пристрої які підключатися до цієї мережі зможуть виходити в інтернет, але у них не буде доступу до локальної мережі, і до загального накопичувача (якщо він підключений і налаштований). Ця мережа буде повністю ізольована, від вашої основної мережі.

Коли ви не хочете, щоб клієнти які підключатися до вашого роутеру могли отримати загальний доступ до ваші пристроїв і вашої інформації, для них можна створити окрему гостьову мережу. Наприклад: в офісі для клієнтів, в ресторані, вдома для ваших друзів, або сусідів (якщо ви даєте їм доступ до інтернету по Wi-Fi). Особливо, коли ви хочете створити не захищену мережу. Основну мережу я настійно не рекомендую робити відкритою.

Asus: інструкція по налаштуванню гостьовій мережі

На роутерах Asus ця функція організована дуже класно і зрозуміло. Насамперед нам потрібно зайти в налаштування роутера за адресою 192.168.1.1.

В налаштуваннях відкриваємо вкладку Гостьова мережу . Зверніть увагу на опис:

надає підключення до мережі Інтернет для гостей, але забороняє доступ до Інтранет

Є введу, що буде закритий доступ до локальної мережі. Так, переклад на вищому рівні 🙂

Що б налаштувати гостьовий Wi-Fi, натисніть на одну з кнопок Включити .

Включаємо гостьовий Wi-Fi на роутері Asus

Відкриються налаштування. Далі по пунктах:

  • Ім'я мережі (SSID) : задаємо ім'я для нашої гостьової мережі.
  • Метод перевірки автентичності : якщо залишити Open Sustem, то мережа буде відкритою, без пароля. Якщо ви хочете поставити пароль, то виберіть WPA2-Personal.
  • Попередній ключ WPA : записуємо пароль для гостьової Wi-Fi мережі.
  • Час доступу : або Безмежний, або задаємо час яке буде працювати наша мережа.
  • Доступ до «Локальна мережа» : я так розумію, що це доступ до локальної мережі (просто переклад такої). Ми залишаємо Відключити. Інтернет буде працювати, перевірив.
  • Включити фільтр MAC-адрес : Відключити.

І натискаємо на кнопку Застосувати .

Asus: настройка гостьовій мережі

Ви побачите інформацію про створену мережі: ім'я та пароль.

SSID і пароль гостьовій мережі

Мережа відразу стане доступною, ви зможете до неї підключитися.

Що б відключити мережу, досить в налаштуваннях натиснути на кнопку Витягти . Ви так само можете запустити ще одну мережу, якщо потрібно.

Відключення гостьовий Wi-Fi мережі

Нам це все. Як я і говорив, нічого складного. Думаю, у вас все вийшло.