Wi-Fi адаптер з Китаю: вибір, огляд, чи варто купувати

Wi-Fi адаптер з Китаю: вибір, огляд, чи варто купувати

Нещодавно зайшов на AliExpress, щоб подивитися, що там є цікаве серед мережевих пристроїв. І побачив просто величезна кількість Wi-Fi адаптерів китайського виробництва. Їх там дуже багато. Найрізноманітніші: з антенами, маленькі, великі, з підтримкою стандарту 802.11ac (діапазону 5 GHz) і без нього. Вибір дуже великий. Ціни починаються приблизно від двох доларів.

Цих Wi-Fi адаптерів повно не тільки на Аліекспресс, а й на eBay і GearBest.

Китайські Wi-Fi адаптери

Вирішив я замовити кілька таких Wi-Fi адаптерів на AliExpress. Подивитися, що це взагалі таке, як вони працюють, і чи можна ними користуватися. Мені вони не дуже потрібні, замовляв заради того, щоб подивитися, перевірити і написати про них. Багато зараз купують товари з Китаю, тим більше таку дрібну електроніку. Так що стаття може бути корисною.

Для тих хто не в темі. Wi-Fi адаптер потрібен для підключення комп'ютера до Wi-Fi мережі. Так як в ПК, на відміну від ноутбуків, немає вбудованих бездротових модулів, то такі адаптери дозволяють позбавиться від проводів і підключатися до інтернету "по повітрю". Докладніше в статті: як підключити комп'ютер до Wi-Fi.

І ще одна стаття на цю тему: як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК.

Повернемося до моїх покупок. Для проби вирішив не купувати дорогі моделі. Раптом якась дурниця прийде, тільки гроші витрачу.

Як я вибирав Wi-Fi адаптери на AliExpress і які замовив

На Аліекспресс в пошуку набрав "Wi-Fi адаптер". Можна так само "Wi-Fi adapter", або зайти в розділ "Мережеві карти" і зліва в настройках фільтра задати параметри необхідного вам пристрою.

Вибрав два найпопулярніших і на мій погляд найкращих. З недорогих. У кожного адаптера багато замовлень і відгуків.

І так, один купив з антеною. Імені у нього немає, наскільки я зрозумів. На самому адаптері написано "easy idea wifi N" . Ця модель із знімною антеною. Варто приблизно 4 долари. Дуже скромні характеристики. Швидкість до 150 Мбіт / с, і антена потужністю 2dB. Прийшов в пакетику. Адаптер, антена, і диск з драйверами. Диск навіть не поклали в конвертик. Просто валявся разом з адаптером в пакеті 🙂

Виглядає він ось так:

адаптер

Що за якістю? Не дуже. Як на 4 долари. Збірка і пластик, в тому числі антена на трієчку. Але це адаптер, його підключили і забули. Чіпсет RT або MTK21 NOV. Якщо для вас це має значення, то дивіться характеристики певного адаптера, або уточнюйте у продавця.

Другий адаптер EDUP (802.11N). У китайських магазинах дуже багато різних адаптерів від виробника EDUP. Різні моделі є. Я замовив один з найдешевших. За три долари. Це компактний Wi-Fi приймач, який я рекомендую купувати тільки для ноутбуків. Для стаціонарних комп'ютерів краще брати з антеною. Особливо, якщо роутер далеко від ПК знаходиться. У комплекті так само є диск з драйверами.

Огляд Wi-Fi приймача EDUP (802.11N) з AliExpress

Збірка непогана. На четвірку. Може тому, що адаптер дуже маленький, і через це корпус здається більш надійним. На криві написи та інші дрібниці уваги не звертав. Швидкість так само до 150 Мбіт / с. Працює на чіпсеті MTK7601 (MediaTek). Він зазначений на диску з драйверами.

В обох випадках продавець обіцяє підтримку починаючи з Windows XP, закінчуючи Windows 10. Так само підтримка в Linux і Mac OS. Якщо для чіпсета, на якому працює приймач є драйвер, то все буде працювати.

Мій відгук і думка про Wi-Fi приймачах з Китаю

Звичайно, для початку добре б попрацювати через такий адаптер кілька тижнів, перевірити багато різних моделей, протестувати їх під навантаженням, перевірити швидкість в різних умовах і т. Д. Але чесно кажучи, у мене немає бажання цим займатися.

Обидва адаптера я звичайно ж перевірив. Обидва працюють, це вже добре 🙂 У Windows 10 все запрацювало відразу, без установки драйверів. Тільки підключив адаптер в USB-порт, комп'ютер відразу побачив доступні Wi-Fi мережі. Це дуже порадувало. Зрозуміло, що в Windows XP, Windows 7, 8, і навіть в деяких випадках на десятці доведеться ставити драйвера вручну.

Написав статтю: драйвер на Wi-Fi адаптер 802.11n, EDUP, Elisona, Kebidu, Chipal і інші китайські адаптери. Як знайти і встановити?

Багато хто не замовляють таку техніку з Китаю, так як бояться проблем з драйверами . Але в більшості випадків це не проблема. Так як драйвер встановлюється або з диска, який найчастіше є в комплекті, або завантажується з Інтернету. Знайти його можна по ВД обладнання. Думаю підготувати окремий матеріал по цій темі.

При перевірці, на перший погляд адаптер "easy idea wifi N" (який з антеною) нічим не поступається TP-Link Archer T2UH. Рівень прикмета такої ж. Швидкість така ж. Правда, вона у мене обмежена в 25 Мбіт / с. Так, швидше за все безіменний адаптер з AliExpress програє адаптера від TP-Link в надійності і швидкості (якщо вона у вас за тарифом 100 Мбіт / с). Але він в шість разів дешевше!

На другому, який від EDUP, мені не дуже сподобався рівень прийому. Дуже поганий сигнал. І через це низька швидкість. Це зрозуміло, він без антени. Але в зоні більш стабільного сигналу працює непогано.

У наших магазинах Wi-Fi адаптери з такими ж характеристиками від Tenda, Edimax, Mercusys, TP-LINK, D-Link за вартістю будуть приблизно в два, або три рази дорожче.

висновки

Пристрої працюють. У комплекті є драйвера (не можу сказати за все моделі і різних продавців), в Windows 10 швидше за все все запрацює відразу після підключення. На перший погляд нічим не гірше (принаймні не сильно гірше) більш дорогих, фірмових адаптерів. Ціна нижче приблизно в два рази в порівнянні з моделями від популярних виробників.

З мінусів: довго йде замовлення з AliExpress і інших подібних магазинів. Можна отримати неробочий адаптер (але можна повернути, отримати гроші назад). Немає гарантії. За стабільністю роботи і швидкості вони швидше за все будуть поступатися більш дорогим адаптерів від відомих виробників мережевої техніки. Але тут багато що залежить від того, який Wi-Fi приймач ви замовите і від ваших завдань.

Намагайтеся вибирати найпопулярніші (як робив я), що не бачать люди на дуже низьку ціну, читайте відгуки, дивіться рейтинг продавця.

В цілому, пристроями я задоволений. Вони стоять тих грошей, що я за них заплатив. Але якби я вибирав Wi-Fi адаптер для себе, то все таки купив би щось з тих, що продаються в наших магазинах. Від TP-LINK, ASUS, D-Link. У мене до них чомусь більше довіри. Хоча, як показує практика, з ними теж досить проблем. І ламаються вони теж.

Своєю думкою на цю тему я поділився. Вирішувати вам. Обов'язково напишіть в коментарях, як ви ставитеся до такої техніки з китайських інтернет-магазинів. Можете поділитися власним досвідом. Багатьом ця інформація стане в нагоді.