Як змінити DNS-сервера на iPhone і iPad?

Як змінити DNS-сервера на iPhone і iPad?

У цій статті я покажу як змінити адреси DNS-серверів на пристроях, які працюють на iOS. Це у нас iPhone і iPad. У вас напевно відразу виникло питання: а навіщо мені це робити? Так, якщо інтернет на вашому айФоні працює без проблем, то DNS-адреси можна не змінювати. Але дуже часто буває ситуація, коли iPhone або iPad підключений до Wi-Fi мережі, але інтернет не працює. У браузері може бути помилка пов'язана з DNS.

Можна просто змінити їх на публічні DNS-сервери від компанії Google. Вони ніби як більш швидкі і безпечні. Зараз в двох словах розповім, як це працює. DNS-сервери служать для перетворення звичних нам текстових адрес сайтів в адреси, які складаються з цифр. Коли ми набираємо в браузері адресу help-wifi.com, то першим ділом DNS-сервер провайдера перетворює цю адресу в IP-адресу сервера на якому знаходиться сайт і завантажує його. Цим за замовчуванням займається DNS-сервер нашого інтернет-провайдера. Але коли він перестає працювати - у нас на iPhone не працює інтернет. У компанії Google є безкоштовні DNS-сервери, які може використовувати будь-який бажаючий. Працюють вони стабільно. Все що необхідно, це просто в настройках Wi-Fi мережі прописати ці самі DNS-адреси від компанії Google. Детальніше про ці публічних серверах я писав в статті:8.8.8.8 - що за адреса? Як замінить DNS на Google Public DNS.

Вирішив ще зробити окрему статтю, де більш детально показати процес зміни DNS саме на iOS пристроях. Буду показувати на прикладі iPhone. На iPad все точно так же.

Як прописати свої DNS на iPhone?

Зайдіть в налаштування, в розділ Wi-Fi і натисніть на Wi-Fi мережу, для якої потрібно поміняти DNS-адреси.

Зміна DNS-адрес на iPhone

Далі натискаємо на пункт "Налаштування DNS".

Налаштування DNS в iOS

Ставимо галочку біля "Вручну". Натискаємо на "Додати сервер" і вводимо 8.8.8.8 . Потім знову натискаємо на "Додати сервер" і додаємо ще один - 8.8.4.4 . А біля стандартного сервера (який перший в списку) натискаємо на червону кнопку і вибираємо "Видалити". І вгорі натискаємо на "Зберегти".

Прописуємо DNS від Google на iPhone і iPad

Ви зберегли наш Айфон почне використовувати DNS-сервери, адреси яких ми прописали в налаштуваннях. Якщо не спрацює відразу, то можна ще відключити і включити Wi-Fi. Або режим польоту.

Якщо у вас помилка DNS ще й на комп'ютер, то дивіться статтю: DNS-сервер не відповідає в Windows 10, 8, 7. Там ми так само міняли адреси.

У тому випадку, якщо інтернет на iPhone так і не почав працювати, або у вас інша проблема, то рекомендую подивитися інші рішення в статті: iPhone або iPad не вдалося підключитися до Wi-Fi, не працює інтернет.

Повернути автоматичне налаштування DNS в iOS можна просто встановивши галочку біля пункту "Автоматично" в налаштуваннях.