TP-Link Archer C3200: підключення та налаштування

TP-Link Archer C3200: підключення та налаштування

TP-Link Archer C3200 - потужний і стильний маршрутизатор, який ми будемо підключати і налаштовувати в цій інструкції. Пізніше, я зроблю огляд і розповім докладніше про це роутере. Ви вже швидше за все придбали цього "Wi-Fi-монстра", і у вас виникли якісь питання по його настройці. У мене вже є досвід в налаштуванні Archer C3200, там все дуже просто.

Зараз ми детально розглянемо весь процес. З картинками і скріншотами, все як ви любите!

TP-Link Archer C3200

З налаштуванням роутерів TP-Link ніколи не було особливих проблем. Зрозумілий web-інтерфейс, навіть англійською мовою. У моделі Archer C3200 вже встановлена ​​нова панель управління, яка в блакитних тонах. На топових, дорогих моделях маршрутизаторів цієї компанії ви вже не побачите стару і звичну панель управління, в зелених тонах. До того ж, цей роутер підтримує додаток TP-LINK Tether, через яке можна налаштувати, і управляти маршрутизатором з мобільного пристрою.

Підключення роутера TP-Link Archer C3200

Підключіть адаптер до маршрутизатора, і включіть його в розетку. Ви вже напевно оцінили розміри самого блоку живлення, він більше ніж у деяких ноутбуків :) Якщо індикатори на роутері не загорілося, то увімкніть живлення кнопкою на роутері.

Далі, в WAN порт (він синій) роутера підключіть кабель від вашого інтернет-провайдера. Ви можете підключити роутер до комп'ютера або ноутбука з мережевого кабелю, який йде в комплекті. Але, це не обов'язково. Налаштувати роутер можна і при підключенні по Wi-Fi мережі.

Підключення TP-Link Archer C3200

Якщо ви вирішили налаштовувати маршрутизатор по Wi-Fi (або у вас немає комп'ютера з мережевою картою), то досить підключити пристрій (ноутбук, смартфон, планшет) до Wi-Fi мережі, яку буде транслювати Archer C3200 відразу після включення. Він буде транслювати 3 Wi-Fi мережі. Ви можете підключиться до будь-хто. Стандартні назви бездротових мереж, і заводський пароль вказані знизу маршрутизатора, на наклейці.

Якщо ви будете налаштовувати роутер з мобільного пристрою, планшета, або смартфона (Android, або iOS), то краще за все робити це через фірмовий додаток TP-LINK Tether. Через це додаток, в подальшому, ви зможете управляти роутером.

Відразу після підключення, інтернет через роутер може як працювати, так і не працювати (без доступу до інтернету). Це нормально. Просто роутер потрібно налаштувати, вказати тип підключення до інтернету та інші параметри.

Налаштування Archer C3200

Зайти в панель управління маршрутизатора можна через браузер практично будь-якого пристрою. Головне, щоб цей пристрій було підключено до роутера по кабелю, або по Wi-Fi. Адреса для входу в настройки Archer C3200 вказано знизу маршрутизатора. Це  tplinkwifi.net (так само можна використовувати 192.168.0.1).

Якщо ви, або хтось той інший вже пробував налаштовувати роутер, або раніше він працював з іншим провайдером, то настійно раджу зробити скидання параметрів до заводських. Чим то гострим, секунд на 10 затисніть утоплену в корпус кнопку RESET. Дивіться на індикатори, ви зрозумієте коли стається збій налаштувань.

Скидання налаштувань маршрутизатора Archer C3200

Роутер перезавантажиться, і буде як новий. Тепер можна налаштовувати, старі параметри нам вже не завадять.

Відкрийте браузер і перейдіть за адресою tplinkwifi.net. З'явиться вікно авторизації. Заводські логін і пароль - admin і admin. Вказуємо їх, і потрапляємо в панель управління.

Вхід в налаштування TP-Link Archer C3200

Роутер відразу попросить вас змінити ім'я користувача і пароль, якими буде захищена панель управління. Ім'я користувача можете залишити admin, а ось пароль змініть. І постарайтеся не забути пароль, який встановіть, а то доведеться робити скидання налаштувань до заводських.

Зміна заводського пароля admin

Знову з'явиться сторінка авторизації, де вже потрібно вказати ім'я користувача і пароль, які ви встановили. Відкриється панель управління, і з'явиться майстер швидкого налаштування, який я раджу використовувати для настройки маршрутизатора. Якщо він не відкриється, то натисніть на "Quick Setup".

1 На першому кроці потрібно вказати свій регіон, і натиснути на кнопку "Next".

Швидка настройка роутера TP-Link Archer C3200

2 Далі дуже важливий момент. Налаштування інтернету. Потрібно вказати правильні параметри, щоб роутер зміг підключиться до вашого інтернет-провайдера. Насамперед, потрібно вибрати тип підключення (Dynamic IP, Static IP, PPPoE, L2TP, PPTP). Якщо ви його не знаєте, то уточнюйте у свого провайдера. Ця інформація швидше за все вказана в документах, які вам видали при підключенні до інтернету.

динамічний IP

У мене, наприклад Динамічний IP (Dynamic IP). Це найпростіший спосіб підключення. Вибираємо його і натискаємо "Next".

Налагодження підключення по Dynamic IP

Роутер запитає, чи робить провайдер прив'язку по MAC-адресу. Якщо робить (що рідко), то потрібно клонувати MAC з комп'ютера, до якого раніше був підключений інтернет. Або зателефонувати на підтримку провайдера, і попросити прописати новий MAC адреса роутера. Він зазначений знизу пристрою.

PPPoE, L2TP, PPTP

Вибираємо відповідний тип підключення, натискаємо "Next", і в наступному вікні вказуємо ім'я користувача і пароль. Так само, якщо необхідно, вказуємо ще "Server IP / Domain Name" (їх видає провайдер).

Налагодження підключення PPPoE, L2TP, PPTP

Думаю, з цими налаштуваннями розібралися.

Налаштування Wi-Fi мережі

3 Тут все дуже просто. Так як роутер транслює три Wi-Fi мережі (одну на частоті 2.4ГГц, і дві на 5ГГц), то нам потрібно змінити параметри кожної мережі. Якщо хочете, ви можете відключити непотрібні вам мережі, просто прибравши галочки біля "Enable" певної мережі. З налаштувань, потрібно змінити тільки назву мережі (SSID), і пароль.

Налаштування Wi-Fi на TP-Link Archer C3200

Натисніть "Next". Ви в будь-який момент зможете змінити ці параметри. Якщо вам необхідно налаштувати гостьову Wi-Fi мережу, то дивіться цю інструкцію.

4 Перевіряємо всі параметри, які ми поставили, і натискаємо на кнопку "Save".

Збереження параметрів роутера

Чекаємо поки роутер збереже настройки. Потім, він запропонує протестувати підключення до інтернету. Натисніть на відповідну кнопку.

завершення налаштування

Якщо роутер повідомить, що підключення до інтернету немає, то перевіряйте налаштування підключення до провайдера на вкладці "Basic" - "Internet".

Так як ви швидше за все змінили назви Wi-Fi мереж, і паролі до них, то після настройки і перезавантажити роутера, потрібно буде підключити пристрої заново, використовуючи встановлений вами пароль.

Всі функції маршрутизатора можна налаштувати на вкладках "Basic" і "Advanced", де знаходяться розширені налаштування.