Огляд маршрутизатора Mercusys AC12

Огляд маршрутизатора Mercusys AC12

Mercusys AC12 - новий, двохдіапазонний, недорогий маршрутизатор від компанії Mercusys. Так як маршрутизатори Mercusys недавно з'явилися на ринку, то на даний момент AC12 - це топова модель. Я вже встиг познайомитися з цим роутером, налаштував його, перевірив в роботі і хочу поділиться з вами своїми враженнями про даний пристрій. Думаю, стаття повинна стане в нагоді всім, хто вибирає собі новий маршрутизатор і звернув увагу на Mercusys AC12. Пристрої нові, тому відгуків та іншої інформації в інтернеті поки що не багато.

З назви не складно здогадатися, що цей маршрутизатор підтримує новий стандарт Wi-Fi 802.11ac. Відповідно, він може одночасно роздавати дві Wi-Fi мережі в різних діапазонах. На 2.4 ГГц і 5 ГГц. Швидкість бездротової мережі до 1200 Мбіт / с. Це загальна швидкість в обох діапазонах. Для перегляду онлайн відео, онлайн ігор і інших ресурсоємних завдань, краще підключати пристрої в діапазоні 5 ГГц. Швидкість з'єднання при такому підключенні буде вище.

Mercusys AC12

Правда, порти LAN і WAN на Mercusys AC12 НЕ гігабітні, а обмежені в 100 Мбіт / с. Тому, швидкість понад 100 Мбіт / с отримати не вдасться. Це інформація для тих, у кого швидкість по тарифу інтернет-провайдера вище 100 Мбіт / с. Але навряд чи за 29 доларів можна придбати маршрутизатор з гігабітними портами.

Давайте розглянемо інші характеристики і фішки маршрутизатора AC12 від Mercusys:

  • Про швидкість бездротової мережі я вже писав вище. До 300 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц і до 867 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц.
  • Швидкість WAN і LAN портів до 100 Мбіт / с.
  • Незнімні антени потужністю 5 дБі.
  • Є батьківський контроль і можливість створити гостьову мережу.
  • Зрозуміла і проста панель управління. Швидка настройка.

У моєму випадку веб-інтерфейс (сторінка з настройками) російською мовою. У мене модель: AC12 (RU). Версія: Ver: 1.0. Я так розумію, якщо модель AC12 (EU), то настройки будуть англійською мовою.

Зовнішній вигляд роутера Mercusys AC12

Коробка, в якій продається Mercusys AC12 виглядає ось так:

Упаковка Mercusys AC12

Виглядає стильно (чорний з червоним). І сама упаковка дуже інформативна. Перераховані основні функції та особливості маршрутизатора.

Всередині нас чекає стандартна комплектація: роутер, блок живлення, мережевий кабель і інструкція російською та українською мовою.

Сам роутер виглядає так:

Фото: Mercusys AC12

Звичайний маршрутизатор. Чи не страшний і не нудний, але і нічого особливого. Нижня частина і антени зроблені з сірого пластика, а верхня кришка з чорного матового пластика з глянцевими вставками. Там же знаходиться ледь помітний логотип компанії Mercusys.

Огляд Mercusys AC12

Маленькі індикатори розмістилися спереду.

Індикатори на Mercusys AC12

На маршрутизаторі тільки одна кнопка - Reset. Я так розумію, WPS тут немає. Всі порти знаходяться ззаду.

WAN і LAN порти на Mercusys AC12

Знизу є невеликі отвори для вентиляції. Роутер можна без проблем повісити на стіну. Є необхідні отвори для кріплення. Ну і наклейка із заводською інформацією.

Mercusys AC12: вид знизу

Зібрано всі добре. І що найголовніше - пластик не смердить. Як це часто буває в дешевих, китайських маршрутизаторах.

Панель управління

Сам веб-інтерфейс маршрутизатора мені дуже сподобався. Думаю, проблем з налаштуванням точно не виникне. Про те, як налаштувати Mercusys AC12 я напишу в окремій статті. А зараз давайте подивимося, як же виглядає сторінка з настройками цього роутера.

При першому підключенні відразу з'явиться майстер налаштування (його можна пропустити). Там три кроки:

  1. Установка пароля для захисту веб-інтерфейсу.
  2. Налаштування інтернету. Підключення до провайдера (на скріншоті нижче).
  3. Налаштування Wi-Fi мережі.

веб-інтерфейс Mercusys AC12

Сторінка з базовими настройками.

Сторінка з настройками Mercusys AC12

І розширені настройки.

Розширені настройки маршрутизатора Mercusys

Цікавий фон панелі управління. Такий яскравий 🙂

висновки

Якщо вам потрібен недорогий роутер з підтримкою нового стандарту 802.11ac, то Mercusys AC12 вам підійде. Для будинку, або маленького офісу можна сміливо купувати. Так, пристрої нові, відгуків не багато. Але особисто я не помітив якихось проблем в процесі настройки і в роботі цього маршрутизатора. Сподіваюся, Mercusys буде регулярно випускати оновлення програмного забезпечення і вдосконалити свої пристрої.

У вас вже є Mercusys AC12? Залиште свій відгук у коментарях!