Помилка в Windows 10: "На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів"

Помилка в Windows 10: «На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів»

За останній час, судячи зі статистики сайту, дуже сильно зросла кількість користувачів, які перейшли на Windows 10. І все більше питання з'являється саме по Windows 10. Як і в інших версіях Windows, в "десятці" виникає багато різних проблем і помилок при підключенні до інтернету. Я вже підготував інструкції за рішенням найпопулярніших проблем, типу: "обмежено", про проблеми з Wi-Fi і т. Д. Подивитися їх можна на цій сторінці.

У коментарях до різних статей, в основному до запису не працює інтернет (по Wi-Fi, або кабелю) в Windows 10 після поновлення, дуже часто залишають коментарі з проханням допомогти вирішити помилку "На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів", яка з'являється в Windows 10, і через яку не працює інтернет. Ця помилка з'являється і в Windows 7, і в Windows 8. Сам я з цією проблемою поки не стикався, і інформації у мене не багато. Але, є кілька способів, якими я поділюся в цій статті.

Сама помилка "На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів", наскільки я зрозумів, з'являється після запуску діагностики неполадок з підключенням до інтернету.

Windows 10:

А запускають цю діагностику тому, що інтернет просто не працює. І швидше за все, він у статусі "Обмежено", з жовтим знаком оклику. І ще, наскільки я зрозумів, то інтернет все ж працює, але не довго. У коментарях писали, що працює хвилин 5, сайти відкриваються, якщо встигнути, а потім підключення до інтернету пропадає.

У будь-якому випадку, якщо у вас перестав працювати інтернет в Windows 10, не важливо, по кабелю, або по Wi-Fi, і в результатах діагностики неполадок з'являвся напис як на скріншоті вище, то зараз ми спробуємо вирішити цю проблему.

На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів. Рішення

Швидше за все, в залежності від причини появи цієї помилки, рішення бувають найрізноманітнішими.

1 Насамперед, після звичайного перезавантаження комп'ютера, потрібно виконати три команди, через командний рядок. Командний рядок запускаємо обов'язково від імені адміністратора. Способів багато. Можна просто в рядку пошуку ввести cmd , потім натиснути правою кнопкою на "Командний рядок", і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

Запуск командного рядка в Windows 10

Далі, по черзі копіюємо, вставляємо в командний рядок, і виконуємо (натиснувши Ентер), такі команди:

netsh winsock reset

netsh winsock reset catalog

netsh interface ipv4 reset

Виглядає це ось так:

Windows 10:

Після цього перезавантажуємо комп'ютер, і дивимося результат.

2 Наступна порада, прописати статичні DNS-адреси. Ця рада залишили в коментарях. Думаю, потрібно спробувати.

Натисніть на значок підключення до інтернету, і виберіть "Центр управління мережами і загальним доступом". Далі, відкрийте "Зміна параметрів адаптера" (зліва).

Натискаємо правою кнопкою на той адаптер, через який у вас підключений інтернет, і вибираємо "Властивості". Виділяємо "IP версії 4 (TCP / IPv4)", і натискаємо на кнопку "Властивості". У новому вікні ставимо перемикач біля "Використовувати наступні адреси DNS-адрес", і прописуємо такі адреси:

8.8.8.8

8.8.4.4

Натискаємо Ok.

Рішення помилки відсутності мережевих протоколів в Windows 10

Після зміни перезавантажте комп'ютер.

3 Відключаємо, або видаляємо антивірус. Є підозри, що помилка може з'являтися запущено антивірусну програму. Спробуйте його відключити. Не знаю, чи варто, але можна і повністю видалити.

Десь читав, що запущено антивірусну програму NOD32 може з'являтися така проблема. Та й взагалі, раджу відключити всі програми, які якимось чином можуть впливати на роботу інтернет з'єднання.

4 Драйвер мережевої карти, або бездротового адаптера. Ну як же без драйверів. Не виключено, що помилка "На цьому комп'ютері відсутні один або кілька мережних протоколів" може виникнути через драйвера бездротового адаптера, або мережевої карти.

Тому, пробуємо оновити, або перевстановити драйвера. Або виконати поради з цієї статті.

І ще ...

Так як ця помилка швидше за все є просто результатом діагностики мережі при проблемі з обмеженим доступом до інтернету, то так само варто спробувати поради з цієї статті: «Підключення обмежене» в Windows 10 по Wi-Fi і мережевого кабелю.

Якщо у вас вийшло якимось із цих способів, або іншими діями позбудеться від помилки, то дуже прошу поділиться рішенням в коментарях. Ваша інформація стане в нагоді багатьом. Всього доброго!