Як повторно роутер - докладна інструкція

Як повторно роутер - докладна інструкція

Перенастроювання роутера - це коли ми міняємо певні параметри роутера для роботи в інших умовах, з іншим інтернет-провайдером, пристроями, або коли є необхідність налаштувати роутер заново. Тобто, повністю відчистити старі параметри і задати нові параметри - "налаштувати з нуля". Наприклад, після покупки роутера з рук, який раніше вже був налаштований і використовувався іншим користувачем, і швидше за все з іншим провайдером.

Перенастроювання роутера може знадобиться в декількох випадку:

 • Перенастроювання на іншого провайдера - коли ми поміняли інтернет-провайдера, або хочемо підключити роутер, який вже був налаштований і використовувався в іншому місці.
 • На інший канал або іншу частоту - йдеться або про зміну каналу Wi-Fi мережі, або ж про зміну частоти (2.4 ГГц і 5 ГГц). Розповім про це більш детально - читайте статтю до кінця.
 • З інших причин: забули пароль, заблокували якийсь пристрій, щось включили / вимкнули і тепер роутер працює не так як потрібно, після оновлення прошивки і т. Д. У всіх цих випадках потрібно виконати повне скидання параметрів до заводських (Reset) і повторну настройку.
Порада: якщо у вас б / у роутер, до вас його налаштовував інший користувач, то я рекомендую перед повторною настройки виконати повне скидання налаштувань і тільки після цього поставити необхідні параметри. Ми не знаємо, хто і які настройки там міняв. Краще їх повністю очистити і налаштувати пристрій як нове. Дивіться рішення в останньому розділі цієї статті.

Давайте розглянемо всі ці три випадки більш докладно і на реальних прикладах. З фото, скриншотами - все як ви любите.

На іншого провайдера

Якщо у вас вже був встановлений роутер і ви просто змінили провайдера (фахівці провели в будинок іншої кабель, або переключили вас на існуючий кабель), то ці ж фахівці, як правило, відразу підключають интерне до роутера і налаштовують його самостійно. Але якщо вам з якоїсь причини довелося самому перенастроювати роутер, то не обов'язково робити скидання, змінювати ім'я Wi-Fi мережі, пароль і т. Д. Досить зайти в налаштування роутера, в розділ з настройками підключення до інтернету і змінити параметри підключення під нового інтернет-провайдера.

Важливо! Щоб все правильно налаштувати, у вас повинна бути інформація, яка необхідна для налаштування. Потрібно знати, який тип підключення використовує новий провайдер і робить він прив'язку по MAC-адресу (це буває рідко, але буває). Ця інформація повинна бути в договорі про забезпечення інтернетом. Або на сайті провайдера. У будь-якому випадку, ви завжди можете зателефонувати в підтримку.

Робимо так:

 1. Заходимо в настройки роутера по цій інструкції.
 2. Переходимо в розділ з параметрами підключення до інтернету. Зазвичай він так і називається - "Інтернет" (Internet), або "WAN".
 3. Далі вибираємо тип підключення, який використовує наш провайдер і задаємо параметри (якщо це необхідно). Для "Динамічний IP (DHCP)" нічого додатково налаштовувати не потрібно (вибрали його і зберегли налаштування). Для PPPoE потрібно прописати ім'я користувача і пароль. А для PPTP і L2TP - ім'я користувача, пароль і адресу сервера. Всі ці параметри видає провайдер. На прикладі роутера TP-Link:

  Перенастроювання роутера TP-Link на іншого провайдераНа TP-Link зі старим веб-інтерфейсом.

  Зміна провайдера на роутеріПеренастроювання роутера ASUS:

  Перенастроювання роутера ASUSПеренастроювання ZyXEL:

  перенастроювання ZyXELПеренастроювання роутера D-Link:

  Перенастроювання роутера D-Link

 4. Якщо у вас інший маршрутизатор, або його веб-інтерфейс виглядає інакше, то пошукайте інструкцію конкретно для своєї моделі. Можете скористатися пошуком по нашому сайту (рядок пошуку в правому верхньому куті).

Головне завдання - правильно вказати в настройках роутера необхідні параметри, щоб роутер зміг підключитися до нового провайдера. Якщо він не підключиться - не роздаватиме інтернет на інші пристрої.

Якщо не виходить налаштувати, то важливо пам'ятати, що не завжди проблема в роутері, або настройках. Тому, бажано перевірити, чи працює інтернет при підключенні до комп'ютера напряму. І не соромтеся дзвонити в службу підтримки інтернет-провайдера.

На інший канал або частоту

Тут все просто. Якщо ви хочете змінити канал Wi-Fi мережі, то ось докладна інструкція - Як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері?

Якщо мова йде про перенастроюванні на частоту 2.4 ГГц або 5 ГГц, то я не зовсім розумію, що в цьому випадку ви хочете зробити. Якщо у вас однодіапазонні роутер, без підтримки частоти 5 ГГц, то неї не додати і не налаштує. Потрібно міняти роутер. Якщо ж роутер двохдіапазонний, є підтримка 2.4 ГГц і 5 ГГц, то налаштувати Wi-Fi мережу на кожному з діапазонів можна в веб-інтерфейсі роутера, у відповідному розділі.

На прикладі дводіапазонного роутера від TP-Link:

Перенастроювання роутера на частоту і діапазон

Окремо міняємо настройки (ім'я, пароль) для кожного діапазону.

Можливо, я щось не так зрозумів. Якщо що - доповніть або поправте мене в коментарях.

Повна перенастроювання роутера

Це коли ми спочатку робимо скидання налаштувань роутера до заводських, а потім налаштовуємо роутер як новий. Саме цей спосіб я рекомендую використовувати в тому випадку, коли у вас роутер, який раніше вже був кимось налаштований.

Робиться це в два етапи:

 1. Спочатку справах скидання налаштувань. Потрібно знайти на роутері кнопку "Reset" ( "RST", "Скидання", "Default"), натиснути на неї і потримати 10-15 секунд. Пристрій повинен бути включено. Зазвичай ця кнопка втоплена в корпус (захищена від випадкових натискань), або ж поєднана з іншими функціями. Наприклад, з активацією WPS, або відключенням Wi-Fi.

  Скидання роутера для повної перенастроюванняОсь ще докладні інструкції щодо скидання налаштувань на роутерах від: TP-Link, ASUS, D-Link.

 2. Після відновлення заводських налаштувань робимо перенастроювання. Тобто налаштовуємо маршрутизатор під свого провайдера. Задаємо настройки Wi-Fi мережі. Міняємо пароль адміністратора. Найкраще це робити за інструкцією, яка є в комплекті з роутером, або за інструкцією, яка написана конкретно для вашої моделі. У нас на сайті є багато детальних інструкцій для різних маршрутизаторів. Ви можете знайти їх через пошук по сайту.

  Налаштування б / у роутера від іншого користувачаЯкщо у нас не знайдете - пошукайте на інших сайтах (через Google, Яндекс). Або дивіться універсальну інструкцію: як підключити і налаштувати Wi-Fi роутер? Покрокова інструкція для всіх моделей.

Ви завжди можете написати мені в коментарях і задати вас питання по темі цієї статті. Тільки не забудьте вказати модель свого роутера і детально описати саму проблему.