Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR942N. Огляд і відгуки

Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR942N. Огляд і відгуки

Нещодавно я писав інструкцію з налаштування TP-Link TL-WR942N. Цікава модель, тому, вирішив зробити окрему сторінку з невеликим оглядом цього маршрутизатора, інформацією, і відгуками. Відгуки, до речі, залишайте в коментарях :)

TP-Link TL-WR942N

Маршрутизаторів на ринку зараз дуже багато. Мало того, що у кожного виробника багато різних моделей, так ще й самих виробників стало більше. Вибір Wi-Fi роутера, це зараз взагалі хвора тема. І щоб хоч трохи допомогти в цьому питанні, я написав окрему статтю з порадами щодо вибору Wi-Fi роутера для будинку. Я б розділив всі маршрутизатори на ті, які підтримують новий стандарт 802.11ac (Wi-Fi 5 GHz), і ті, які не підтримують Wi-Fi 5 GHz, а роздають мережу на звичній частоті 2.4 GHz. І якщо вам не потрібна підтримка нового стандартна, то при покупці маршрутизатора можна трохи заощадити.

Модель TP-Link TL-WR942N позбавлена ​​підтримки Wi-Fi 5 GHz, це не двохдіапазонний маршрутизатор. Але зате, це добре відбилося на ціні. І модель вийшла добре збалансованою. У тому плані, що в ній є все що потрібно для побудови домашньої Wi-Fi мережі, і за хорошу ціну. А якщо вам потрібен двохдіапазонний маршрутизатор (з підтримкою 5 GHz), то дивіться статтю з порадами щодо вибору роутера, посилання на яку я давав вище.

Характеристики TP-Link TL-WR942N я описувати не буду. Їх ви можете подивитися на офіційному сайті, або в будь-якому інтернет-магазині. Виділю тільки основні особливості маршрутизатора.

  • Максимальна швидкість Wi-Fi - 450 Мбіт / с.
  • Два USB порту. Для підключення USB накопичувачів і принтерів.
  • Є підтримка USB 3G / 4G модемів. У характеристиках на офіційному сайті, і в тих же інтернет-магазинах про це написано. Але, у мене чомусь не вийшло подружити TL-WR942N з модемом Huawei EC 306-2 (Інтертелеком). Десь читав, що поки немає підтримки українських операторів. Якщо ви плануєте купувати цю модель для роботи з 3G / 4G модемом, то обов'язково спочатку перевірте сумісність на офіційному сайті. Думаю, з виходом наступних прошивок все запрацює.
  • Нова панель управління. Російською мовою. Особисто для мене це приємний момент. Панель управління стала більш гарною, сучасної та функціональної.
  • Офлайн-завантаження. Це функція, яка дозволяє в настройках роутера ставити файли на завантаження, і він сам буде їх скачувати на підключену флешку. Є планувальник, тобто, можна налаштувати час, коли роутер буде сам завантажувати файли.
  • Три антени по 5 dBi.
  • Повна підтримка IPTV.
  • Можете управляти роутером з мобільного пристрою, через додаток Tether.

Але головне для нас, це стабільна робота маршрутизатора і бездротової Wi-Fi мережі. Вірно? Скажу чесно, я його не навантажував, не перевіряв скільки пристроїв він витримає, і яке навантаження. Зробити це не просто.

Думаю, зі стабільністю мережі проблем не виникне. Онлайн відео, ігри, передача файлів по DLNA, все буде працювати. Залізо, звичайно ж не топове, але і не саме бюджетне. Це такий собі середнячок. Для будинку саме те. Хоча, якщо у вас прям сильно обмежений бюджет, не потрібні USB порти, і у вас немає сильного навантаження на роутер, то можна знайти модель подешевше. Той же TP-Link TL-WR841N, або навіть TP-Link TL-WR740N, якщо дивитися моделі від цього виробника.

Огляд TP-Link TL-WR942N

Він чорний і глянсовий. Його навіть сфотографувати складно, правда, не виключено, що фотограф з мене поганий :) А так, все в стилі TP-Link - якісний пластик, і хороша збірка. З цим у них проблем немає.

Фото Wi-Fi роутера TP-Link TL-WR942N

На передній панелі у нас індикатори, які горять зеленим кольором, і напис "N450". Зверху логотип TP-Link.

Огляд TP-Link TL-WR942N

Всі кнопки і порти, як зазвичай на задній панелі пристрою. Там у нас традиційні 4 LAN, і 1 WAN порт. Два USB (2.0), і порт для підключення адаптера живлення. Кнопка On / Off, кнопка для відключення Wi-Fi, і кнопка WPS / Reset.

Порти і кнопки TP-Link TL-WR942N

Єдине, що порти не дуже добре розташовані. Модем і флешку, наприклад, навряд чи вийде одночасно підключити. Доведеться використовувати подовжувач для модему. А ще, модему швидше за все буде заважати кнопка On / Off. Так що подовжувач купуйте відразу, тільки не довгий.

Важливий момент: антенні незнімні. Роутер можна повісити на стіну, для цього є спеціальні отвори. Комплектація стандартна: роутер, блок живлення, мережевий кабель і документація.

Відгуки про TP-Link TL-WR942N

Модель нова, тому, ще що трохи. У мене немає великого досвіду у використанні TP-Link TL-WR942N, але він мені сподобався. Функціональний, працює стабільно, а що від нього ще потрібно. Якихось серйозних недоліків я не помітив. Те, що на глянсовому корпусі залишаються відбитки, це я вважаю взагалі нісенітниця як для роутера. Не захотів працювати з моїм 3G модемом, але це вже проблема в прошивці. Думаю, підтримку модемів українських операторів додадуть найближчим часом. Ну з мінусів ще незнімні антени і відсутність гумових ніжок.

Якщо ви вже володієте цим маршрутизатором, то обов'язково залиште свій відгук про TP-Link TL-WR942N в коментарях. Я, і відвідувачі help-wifi.com будуть вам вдячні!