На ноутбуці немає бездротового з'єднання з мережею Wi-Fi

На ноутбуці немає бездротового з'єднання з мережею Wi-Fi

При спробі підключити ноутбук до Wi-Fi мережі, багато хто стикається з проблемою, коли на ноутбуці немає бездротового підключення. Простіше кажучи, немає Wi-Fi. На панелі повідомлення не відображається значок Wi-Fi мережі, немає доступних для підключення мереж, і в управлінні адаптерами немає бездротового адаптера: "Бездротове мережеве з'єднання", або "Бездротова мережа". Якщо у вас на комп'ютері Windows 10, і така ж проблема, коли просто немає Wi-Fi, то дивіться окрему стати: Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка «Не вдалося знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері ». Ну а ми зараз спробуємо розібратися з цією проблемою на прикладі Windows 7.

Виглядає ця проблема в такий спосіб. На панелі повідомлень, швидше за все буде ось такий статус підключення до інтернету:

Ні Wi-Fi на ноутбуці

А якщо зайти в  Панель керування \ Мережа та Інтернет \ Мережеві підключення , то там швидше за все ви не знайдете бездротового адаптера, а він повинен там бути.

Ні бездротового підключення до мережі

Ось в цьому і вся проблема, ясна річ, що Wi-Fi працювати не буде, і його ніяк не включити. Навіть поради з цієї статті ніяк не допоможуть, швидше за все.

З цього можна зробити два висновки:

  • На вашому комп'ютері, або ноутбуці зовсім немає бездротового адаптера, самої плати. Якщо у вас стаціонарний комп'ютер, то швидше за все так і є, і для підключення до Wi-Fi, вам потрібно купити і встановити зовнішній, або внутрішній Wi-Fi адаптер. Я вже писав про те, як підключити ПК до бездротової мережі. Якщо ж у вас ноутбук, то адаптер повинен бути вбудований.
  • Чи не встановлений драйвер. Саме через це, частіше за все на ноутбуці не виходить знайти бездротове підключення.

Вийдуть, що на ноутбуці вай-фаю немає, а працює інтернет тільки по кабелю. Зараз ми це перевіримо, і виправимо.

Чому на ноутбуці немає Wi-Fi?

Як я вже писав вище, проблема швидше за все в драйверах. Тому, давайте зайдемо в диспетчер пристроїв, і подивимося що там. Що б відкрити диспетчер пристроїв, можна зайти в "Комп'ютер", натиснути правою кнопкою на порожню область, вибрати властивості, і в новому вікні, ліворуч відкрити Диспетчер пристроїв.

Або, натисніть клавіші Win + R , скопіюйте в поле команду  devmgmt.msc і натисніть Ok .

Перевірка роботи бездротового адаптера в диспетчері пристроїв

У диспетчері пристроїв відкрийте вкладку Мережеві адаптери . Швидше за все, у вас там буде тільки один адаптер - мережева карта. А в самому диспетчері пристроїв будуть невідомі пристрої з жовтим значком (як мінімум один пристрій). Приблизно так:

Windows 10: немає драйвера на Wi-Fi

В такому випадку, потрібно встановити драйвер на Wi-Fi. Як це зробити, я писав в окремій інструкції: як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7. Після установки необхідного драйвера, все запрацює, і з'явиться бездротове з'єднання. Може бути ще випадок, коли драйвер буде встановлений, але працює він неправильно. Біля нього буде жовтий знак оклику. В такому випадку, так само спробуйте його перевстановити.

Думаю, після цих дій ви зможете підключити свій ноутбук до інтернету через бездротову мережу. Якщо що, пишіть в коментарях, будемо розбиратися.