Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний

Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний. У Windows 10, 8, 7

У цій статті я розповім вам про рішення чергової помилки, яку можна побачити в Windows, і пов'язана ця помилка звичайно ж з роботою інтернету при підключенні по Wi-Fi. Помилку "Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний" можна побачити після того, як виконати діагностику неполадок. Ви скажете, хто ж просто так запускає діагностику неполадок, навіщо. Все вірно. Справа в тому, що багато хто стикається з проблемою, коли інтернет по Wi-Fi постійно відключається через деякий час. Точніше, він не відключається, а переходить в статус "без доступу до інтернету".

Думаю, вам знайома ця проблема. Підключаємо ноутбук до Wi-Fi, інтернету деякий час працює, потім біля іконки підключення з'являється жовтий трикутник, і статус "без доступу до інтернету", або "обмежено". Тільки за умови, що інтернет працює деякий час. Якщо відразу така помилка, то дивіться статтю за рішенням "без доступу до інтернету" в Windows 7, і обмежена в Windows 10.

Через деякий час пропадає Wi-Fi на ноутбуці

А якщо натиснути на цей значок правою кнопкою миші, і вибрати "Діагностика неполадок", то швидше за все ви побачите помилку "Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний".

Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний в Windows 10

Деякі рішення я вже описував в статті Відключається Wi-Fi на ноутбуці. Чому пропадає інтернет по Wi-Fi?

Проблема ця точно є в Windows 7 і Windows 8. Що стосується Windows 10, то там я цю помилку ще не бачив, але думаю, що без різниці яка система встановлена ​​на вашому комп'ютері. Рішення швидше за все будуть однаковими.

Поради щодо вирішення помилки "Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний"

1 Спочатку я раджу розібратися з електроживленням. Найнадійніший спосіб, це включити план електроживлення "Максимальна продуктивність" (або висока продуктивність). Ось так:

Відключається Wi-Fi через налаштувань електроживлення в Windows

Або ж, в налаштуваннях вашого плану електроживлення потрібно встановити максимальну продуктивність для адаптера бездротової мережі.

Так само, можна ще заборонити системі відключати ваш бездротової адаптер для економії електроенергії. Зробити це можна в диспетчері пристроїв, відкривши властивості бездротового адаптера, і на вкладці "Керування електроживленням" прибрати відповідну галочку.

Заборона на відключення бездротового адаптера в Windows

Якщо у вас Windows 10, то більш детально про це можна почитати в статті Пропадає інтернет (Wi-Fi) в Windows 10 після виходу із сплячого режиму.

Оновлення, або відкат драйвера Wi-Fi адаптера

2 Є багато відгуків, коли саме перевстановлення, або відкат драйвера допоміг позбутися помилки "Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний", і відповідно проблеми з постійними обривами Wi-Fi з'єднання.

Тому, раджу скачати і встановити драйвер на Wi-Fi адаптер (Wireless). Завантажуйте з офіційного сайту, для вашої моделі і операційної системи. Можете для прикладу дивитися цю статтю.

Якщо це не допоможе, то можна так само спробувати відкотити драйвер. Зайдіть в диспетчер пристроїв, і натисніть правою кнопкою миші на ваш бездротової адаптер (на вкладці мережеві адаптери). Потім, виберіть "Властивості". На вкладці драйвер натисніть на кнопку "Відкинути". Можливо, вона у вас буде не активна.

рішення помилки

Ще один робочий спосіб, це заміна самого драйвера одним з вже встановлених на комп'ютері. Більш докладно про те, як це зробити, я писав у статті рішення проблем з драйвером бездротового Wi-Fi адаптера в Windows 10 (перша порада). У Windows 7 і 8 все одно. Якщо у вас Windows 10, то цей спосіб повинен допомогти. Переходьте за посиланням вище, і пробуйте замінити драйвер за інструкцією. Найчастіше, цей спосіб допомагає в тому випадку, якщо у вас адаптер Broadcom.

Рішення помилки через відкат драйвера

3 Видаліть програми, типу торрент-клієнтів. Є відгуки, що наприклад після видалення клієнта MediaGet ця помилка пропала. Так само, можна спробувати відключити вбудований в Windows брандмауер, і антивірус (на час).

Включаємо FIPS при помилку "Шлюз, встановлений за замовчуванням, не доступний"

4 Ще одна порада, який багатьом допомагає. Повинен працювати в Windows 10, і інших версіях.

  • Натискаємо правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету, і вибираємо "Центр управління мережами і загальним доступом". У новому вікні перейдіть на сторінку "Зміна параметрів адаптера".
  • Натисніть правою кнопкою миші на "Бездротове мережеве з'єднання", або "Бездротова мережа", і виберіть "Властивості".
  • Далі натискаємо на кнопку "Властивості бездротової мережі".
  • Переходимо на вкладку "Безпека", і натискаємо на кнопку "Додаткові параметри".
  • Ставимо галочку біля "Включити для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS)" і натискаємо "Ok".

Ось як це виглядає:

Включаємо FIPS при помилку

Перезавантажте ноутбук, і дивіться результат.

висновки

Це найпопулярніші, і судячи з відгуків робочі рішення. Найчастіше, проблема саме в драйвері. Потрібно пробувати оновлювати, відкочувати, і змінювати його зі списку вже встановлених в системі.

Якщо ви знаєте ще про якісь рішення цієї проблеми, то можете поділитись ними в коментарях. Буду дуже вдячний.