Пропадає інтернет на роутері Tp-Link TL-WR741N (TL-WR741ND). Без доступу до інтернету

Пропадає інтернет на роутері TP-Link TL-WR741ND (TL-WR741N). Без доступу до інтернету

Маршрутизатор Tp-Link TL-WR741ND і Tp-Link TL-WR741N користуються дуже великою популярністю. По суті, це один і той же роутер, просто у новішого TL-WR741ND знімна антена. Можливо, є ще якісь відмінності в самому залозі, але про це не відомо.

Пропадає інтернет на роутері Tp-Link TL-WR741NDЦі роутери від фірми Tp-Link, дуже добре зарекомендували себе як недорогі, якісні устрйоства для будинку. Ціна на них дійсно приваблива. Роутер дійсно варто своїх грошей, тому він такий популярний і збирає просто величезна кількість відгуків в інтернет-магазинах. Багато інтернет компанії пропонують Tp-Link TL-WR741ND по акції. Але, не без мінусів звичайно ж: слабкий сигнал, ріже швидкість, ну і проблема, про яку я напишу нижче. Хоча, якщо врахувати його вартість, то це цілком нормально.

Чому пропадає інтернет на Tp-Link TL-WR741ND?

Так ось, сьогодні я хочу розповісти вам про одну проблему, яка дуже часто з'являється на роутері Tp-Link TL-WR741ND і його молодшого брата. Проблема полягає в тому, що просто пропадає інтернет, як по Wi-Fi, так і по кабелю. На комп'ютерах з'являється статус "Без доступу до інтернету" і жовтий знак оклику поруч з іконкою мережі. На мобільних пристроях підключення до Wi-Fi є, але нічого не завантажується, сайти не відкриваються.

Без доступу до інтернету на Tp-Link TL-WR741NDТака проблема може з'явиться сама по собі. Але найчастіше, інтернет пропадає коли ви починаєте щось завантажувати, дивитися онлайн виокрем, грати онлайн ігри, завантажувати торренти, підключаєте багато пристроїв і т. Д. Простіше кажучи, коли ви створюєте навантаження на роутер.

Думаю, ви вже зрозуміли в чому тут проблема. Так, роутер просто не витримує навантаження. Народ дуже часто пише, що ось на TL-WR741ND пропадає інтернет, коли вони намагаються щось скачати, або запускають онлайн ігри. Це вже говорить про те, що роутер просто не може впорається з таким навантаженням і просто "падає". Рятує тільки перезавантаження роутера.

Що можна зробити?

Ви повинні розуміти, що це слабкий, бюджетний роутер, і це в принципі нормально. Він розрахований на підключення 2-3 пристроїв, і тихе використання. Якщо запустити на одному пристрої завантаження по торренту, на іншому включити онлайн відео і т. П., То він звичайно ж не витримає цього навантаження і інтернет пропаде. Тим більше, якщо у вас ще й інтернет за технологією PPPoE, або L2TP, коли навантаження ще більше в порівнянні з тим же Динамічним IP.

Я не кажу, що грати в онлйн гри, або качати торенти через роутер TL-WR741ND не можна. Можна, але тільки ви повинні бути готові до того, що такі неприємності можуть траплятися, і інтернет може пропадати.

Якщо у вас саме така проблема, то спробуйте повністю відключити всі програми, через які ви завантажуєте і роздаєте торренти. По можливості, вимкніть кілька пристроїв від Wi-Fi мережі. Якщо проблема залишилася, то можливо, що є проблеми з харчуванням роутера. Якщо є можливість, то спробуйте підключити роутер через інший блок живлення.

Оновлення прошивку на маршрутизаторі. Як це зробити я писав тут. Або дивіться інструкцію конкретно по моделі TL-WR741ND. Можливо, на більш новій прошивці він буде працювати стабільніше.

Будь-яких програмних налаштувань, які можуть прибрати цю проблему - немає. Хіба що, якщо проблема з'являється при завантаженні торрентів, то можна трохи змінити параметри в самій програмі. Можливо, це допоможе. Про це я писав у статті: при завантаженні торрента відключається інтернет. uTorrent і Wi-Fi роутер.

Але, якщо ви хочете стабільної роботи, то краще за все купити дорожчий і потужний маршрутизатор. Це найкраще рішення, якщо ви підключаєте багато пристроїв і пристойно навантажуєте мережу.

Оновлення: включаємо захист від DoS-атак

У коментарях Андрій написав про рішення, після якого, його TP-Link TL-WR720N перестав заздрість і втрачати підключення до інтернету. Він просто включив захист від DoS-атак.

У розділі: Безпека - Розширені налаштування захисту.

  • Увімкніть пункт "Захист від DoS-атак"
  • Увімкнути фільтрацію від атак ICMP-FLOOD
  • Увімкнути фільтрацію UDP-FLOOD
  • Увімкнути фільтрацію від атак TCP-SYN-FLOOD.

Ось так:

Захист від DoS-атак на роутері TP-Link

Чесно кажучи, не знаю, як це може знизити навантаження на роутер. Може обладнання провайдера "атакує" роутер, тим самим створює додаткове навантаження. Але спробувати однозначно варто.

Я думаю, є сенс ще спробувати включити на цій же сторінці функцію: "Ігнорувати Ping-пакети від WAN-порту".

Ігнорувати Ping-пакети від WAN-порту для зниження навантаження на роутер

Пробуйте. Пишіть про результати в коментарях. Андрію спасибі за пораду.