Розумна розетка з Wi-Fi. Що це таке?

Розумна розетка з Wi-Fi. Що це таке?

Розумна розетка - що це, і для чого вона потрібна? Навіщо взагалі Wi-Fi в розетці? Як все підключається і працює? Про все це я вирішив розповісти в цій невеликій статті. Так само ми постараємося з'ясувати, чи варто купувати розумну розетку, і яка від неї може бути користь.

Почну з того, що Wi-Fi зараз запихають куди тільки можна: пральні машини, телевізори, чайники, мультиварки, і навіть лампочки. Ось уже добралися до розеток. Саме поняття, як і пристрій "Розумна розетка" з'явилося не так давно. Але зараз вже багато виробників випустили по кілька моделей таких розеток. І ці розетки навіть трохи продаються.

Давайте спочатку з'ясуємо, що ж це за пристрій. Поясню простими словами.

Розумна розетка - пристрій, який включається в звичайну розетку (якщо це розетка-накладка, просто є ще вбудовуються), і до нього вже підключаються інші електроприлади. Як простий перехідник. Розетка підключається до домашньої Wi-Fi мережі. Через спеціальний додаток для смартфона, або планшета можна управляти розеткою. На відстані відключати її і включати (навіть через інтернет, далеко від будинку). Включення / відключення по таймеру, статистика роботи, і навіть перегляд статистики споживання електрики підключеним пристроєм (тільки в деяких моделях). Функціонал залежить від виробника і моделі пристрою.

розумна розетка

У мене є досвід в налаштуванні та користуванні лише розумними розетками від TP-Link. У цього виробника є дві моделі: HS100 і HS110. Я вже писав про них більш детально в окремих статтях:

  • Розумні розетки TP-Link HS110 і TP-Link HS100. Що це, і як працюють?
  • Налаштування розумних розеток TP-Link HS110 і HS100

Так само є інші виробники. Наприклад, у Xiaomi - Mi Smart socket. Є REDMOND SKYPLUG 100S. Я вже не кажу про якісь китайських, безіменних моделях.

Для яких завдань можна використовувати розумну розетку?

Чесно кажучи, своєю розеткою я не користуюся. У мене є HS110, яка на фото вище. Я її налаштував, пару днів погрався і все. Так і не знайшов їй застосування.

Але якщо подумати, то можна знайти багато різних варіантів, де можна використовувати розетку з Wi-Fi. наприклад:

  • Відключати і вмикати освітлення. Наприклад, в дитячій кімнаті.
  • Заздалегідь до приходу додому можна включати обігрівач, або ще якийсь прилад.
  • Налаштувати розклад роботи певного пристрою.
  • Коли ви їдете у відпустку, можна віддалено вмикати освітлення. Як ніби ви знаходитесь вдома.
  • Ну і звичайно ж підключити через розумну розетку праска і не думати, чи не забули ви його вимкнути. Так як це можна завжди перевірити зі свого смартфона.

Варіантів можна придумати багато. Зрозуміло, що у кожного користувача знайдеться своє застосування.

А як ви ставитеся до всіх цих розумним розетками та т. Д. Для яких цілей використовуєте, або хотіли б використовувати ці пристрої? Пишіть в коментарях.