Як скинути настройки на роутері Asus?

Як скинути настройки на роутері Asus?

Сьогодні я розповім вам як виконати скидання налаштувань до заводських на роутерах компанії Asus. Насправді, дуже корисна річ. Думаю, що стаття багатьом стане в нагоді. В принципі, на роутері Asus настройки можна скинути точно так же, як на інших маршрутизаторах. Зробити це можна спеціальною кнопкою на корпусі роутера, або через панель управління, там є така функція.

Що таке скидання налаштувань і для чого його робити? Все дуже просто, кожен роутер має стандартні параметри, з якими він йде з заводу. Після покупки ми звичайно ж налаштовуємо роутер так, як нам потрібно: задаємо параметри для підключення до провайдера, встановлюємо пароль на Wi-Fi, міняємо ім'я мережі і т. Д. Ось для приклад, ми недавно налаштовували Asus RT-N12 +. Так ось, бувають випадки, коли потрібно очистити ці параметри, що б роутер знову був із заводськими настройками. Наприклад, ви змінили провайдера, хочете продати роутер, або в процесі настройки у вас щось не вийшло, і ви хочете почати спочатку. Для цього, що б нам не заважали старі настройки, ми просто скидаємо всі налаштування на своєму роутере і налаштовуємо його заново.

А ще, в інструкціях по налаштуванню конкретних моделей роутерів, я завжди раджу перед налаштуванням робити скидання параметрів до заводських. Це потрібно для того, що б очистити настройки, які вже можливо хтось поставив. І через них можуть виникнути проблеми в процесі настройки.

Ця стаття підійде практично для всіх моделей мережевих пристроїв від Asus (RT-N10, RT-N12, RT-N14U, rt-g32 і т. Д.). Принцип один і з кожним ж. Хіба що може відрізнятися кнопка і її розташування.

Робимо скидання налаштувань на роутері Asus

Важливо! Дана процедура повністю видалить всі налаштування на вашому роутере, потрібно буде налаштовувати все заново. Ви зможете налаштувати свій маршрутизатор за інструкцією, яка можливо вже є для вашої моделі в цій категорії.

Як я вже писав вище, за скидання налаштувань відповідає спеціальна кнопка на корпусі роутера. Підписана вона Reset , або Restore . У компанії Asus дуже люблять вішати на цю кнопку ще функцію WPS (активується при короткому натисканні).

Значить, що б скинути настройки, нам потрібно на 10 секунд натиснути цю кнопку Reset і потримати її . Потім відпускаємо, роутер перезавантажиться і буде відновлено заводські настройки. Виглядає кнопка ось так (на прикладі Asus RT-N12 +):

Кнопка для скидання налаштувань на Asus

На Asus RT-N18U, наприклад, кнопка не підписана.

Фото: кнопка для скидання налаштувань на Asus RT-N18U

А ось так це виглядає на більш старому Asus RT-N13U:

Відновлення заводських налаштувань на Asus

Тут я думаю все зрозуміло. Натиснули кнопку, потримали 10 секунд, і налаштування відновлені.

Відновлення заводських налаштувань через панель управління

Ще один простий спосіб. Нам потрібно зайти в налаштування роутера, про те як це зробити, я писав в статті: вхід в настройки на роутерах Asus (192.168.1.1).

В налаштуваннях перейдіть на вкладку Адміністрування - Управління настройками і натисніть кнопку Відновити . Натискаємо Ok для підтвердження, і чекаємо поки закінчиться процес відновлення параметрів.

Скидання налаштувань до заводських через налаштування

До речі, є можливість зберегти настройки, а потім, при необхідності відновити їх з файлу. Про це я напишу в окремій статті.

Оновлення: скидання 30/30/30 на роутері ASUS

У багатьох не виходить відновити заводські настройки роутера звичайним способом. Тому, спробуйте зробити скидання за схемою 30/30/30, яким в коментарях поділився Alex. Є відгуки, що цей спосіб працює. Схема така:

  1. Включаємо роутер, чекаємо приблизно хвилину, після чого на 30 секунд затискаємо кнопку Reset.
  2. Кнопку Reset не відпускає! Відключаємо харчування роутера і тримаємо кнопку натиснутою протягом 30 секунд.
  3. Відпускаємо кнопку Reset.
  4. Включаємо роутер, чекаємо хвилину і знову на 30 секунд затискаємо кнопку Reset.

Сподіваюся, у вас вийшло скинути налаштування свого маршрутизатора Asus, якщо щось не виходить - питайте в коментарях.