Відключається Wi-Fi на ноутбуці. Чому пропадає інтернет по Wi-Fi?

Відключається Wi-Fi на ноутбуці. Чому пропадає інтернет по Wi-Fi?

Дуже часто бувають випадки, коли Wi-Fi на ноутбуці сам відключається. Зараз ми розберемося, чому пропадає інтернет по Wi-Fi, і як вирішити цю проблему. Якщо ви зайшли на цю сторінку, то у вас швидше за все вже виникла така проблема. Підключаємо свій ноутбук до Wi-Fi, інтернет працює, але іноді сам пропадає. Тут один важливий момент: Wi-Fi не відключається зовсім, а просто переходить в статус "Без доступу до інтернету", або "Обмежено" (і з'являється жовтий знак значок). Ну і інтернет не працює. Хоча, бувають випадки, коли комп'ютер повністю відключається від бездротової мережі. Така проблема не рідкість на Windows 7, Windows 8, і Windows 10. Так що не важливо, яка операційна система встановлена ​​на вашому ноутбуці.

Як правило, пропадає підключення до Wi-Fi періодично, або ж після виходу із сплячого режиму. Бувають випадки, коли інтернет перестає працювати на кілька секунд, а потім знову з'являється. У будь-якому випадку, це створює безліч незручностей. Доводиться чекати, перезавантажувати ноутбук, обриваються завантаження файлів, перегляд фільмів і т. Д.

Важливий момент! Ми розглянемо рішення, коли інтернет відключається тільки на одному ноутбуці. Тобто, інші пристрої, які підключені до вашого роутеру продовжують нормально працювати. Якщо ж інтернет пропадає на всіх пристроях, як по Wi-Fi, так і по кабелю, то це вже проблема в Wi-Fi роутер, або якісь неполадки у інтернет-провайдера.

Якщо ж у вас проблема спостерігається тільки на одному комп'ютері, то зараз ми спробуємо її вирішити.

Чому пропадає Wi-Fi з'єднання на ноутбуці?

Основні причини розриву з'єднання з роутером:

  • Перешкоди на каналі, на якому працює ваша Wi-Fi мережу. Або, слабкий сигнал бездротової мережі.
  • Відключення Wi-F адаптера для економії енергії (Wi-Fi пропадає при виході із сплячого режиму)
  • Нестабільна робота драйвера Wi-Fi адаптера.
  • Проблеми в роботі роутера

Показувати я буду на прикладі Windows 7. Якщо у вас Windows 8.1, або Windows 10 і так само пропадає інтернет кожні 5 хвилин (може бути частіше, або рідше), то ці поради вам підійдуть. Що стосується Windows 10, то там зараз повно проблем з драйверами. Тому, при розриві з'єднання в "десятці", я б насамперед радив експериментувати з драйверами бездротового адаптера і спробував виконати рекомендації з цієї статті: відключається Wi-Fi в Windows 10.

Відключення Wi-Fi через перешкоди і слабкого сигналу

Наша домашня бездротова мережа працює на певному каналі. Як правило, в радіусі є ще багато інших, сусідніх мереж, який можуть створювати перешкоди. Перешкоди можуть бути так само від інших побутових приладів. А в зв'язці з не дуже стабільним сигналом бездротової мережі, це може призводити до відключення інтернету на ноутбуці. Може з'являтися жовтий знак оклику "без доступу до інтернету", і через якийсь час знову працювати.

Так само, відключення може відбуватися через поганий сигналу, коли ви відходить далеко від роутера, а на ноутбуці, де відображається сила сигналу, залишається одне-два ділення. У таких випадках, з'єднання може пропадати взагалі. Якщо інтернет постійно обривається в тих кімнатах, де слабкий сигнал Wi-Fi мережі, то нам потрібно посилити сигнал нашої мережі, що б зв'язок була більш стабільною. Про це я писав у статті: як посилити сигнал Wi-Fi мережі? Збільшуємо дальність Wi-Fi.

Що стосується проблем з перешкодами, то тут потрібно експериментувати з каналом, на якому працює ваша мережа. Можна спробувати за допомогою спеціальної програми знайти самий вільний канал, і задати його в налаштуваннях роутера. Або, просто поставити якийсь статичний канал в настройках роутера. Як це зробити, я детально описував в інструкції: як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері? Якщо у вас вже стоїть статичний канал, то поставте Auto.

Ось так виглядає зміна каналу на роутері Tp-Link:

Обрив Wi-Fi через перешкоди на каналі

Зверніть увагу, за яких умов відбувається відключення від інтернету. Це може бути наприклад переміщення по дому, або тільки в певних місцях (кімнатах). Тоді буде простіше знайти причину і усунути її.

Що робити, якщо інтернет пропадає після виходу із сплячого режиму

Це відбувається тому, що в сплячому режимі Windows відключає Wi-Fi адаптер для економії електроенергії. А при виході із сплячого режиму, адаптер вже не може нормально працювати, і потрібно перезавантажувати ноутбук. Так само, проблеми часто спостерігаються при роботі ноутбука від батареї. Нам потрібно заборонити відключення бездротового адаптера, і задати максимальну продуктивність при роботі від батареї і електромережі.

Якщо у вас Windows 10, то дивіться цю статтю: //help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/propadaet-internet-wi-fi-v-windows-10-posle-vyxoda-iz-spyashhego-rezhima /

Давайте спочатку налаштуємо схему електроживлення. Натисніть клавіші Win + R . Скопіюйте команду  control powercfg.cpl в рядок "Відкрити", і натисніть на кнопку Ok .

Налаштування харчування Wi-Fi адаптера

З'явиться вікно з планами електроживлення. Раджу вибрати Збалансований . Далі, натисніть навпроти цього плану на посилання Змінити настройки плану .

Налаштування харчування при відключенні Wi-Fi

Далі відкриваємо Змінити додаткові настройки живлення . Шукаємо розділ Параметри безпроводового адаптера , відкриваємо його, і встановлюємо Максимальна продуктивність при роботі від мережі і від батареї. Натискаємо Застосувати і Ok .

План електроживлення для стабільної роботи Wi-Fi

Забороняємо відключення Wi-F адаптера для економії енергії

Багато електроенергії відключення адаптера нам не заощадить, а ось проблеми в його роботі можуть з'явиться. Тому, потрібно заборонити Windows вимикати адаптер.

Натисніть Win + R , скопіюйте команду  mmc devmgmt.msc і натисніть Ok .

Відкриваємо диспетчер пристроїв командою mmc devmgmt.msc

Відкриється диспетчер пристроїв. Знайдіть і відкрийте вкладку Мережеві адаптери . Потім, натисніть правою кнопкою миші на Wi-Fi адаптер (в його назві повинні бути слова "Wi-Fi", "Wireless") і виберіть Властивості .

Забороняємо відключення Wi-Fi адаптера

Перейдіть на вкладку Управління електроживленням , і зніміть галочку з пункту Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії . Натисніть Ok .

Забороняємо відключення бездротового адаптера

Перезавантажуємо ноутбук, і перевіряємо як буде працювати інтернет по Wi-Fi.

Інтернет може пропадати через проблеми з драйвером

Якщо драйвер Wi-Fi адаптера застарів, або встановлений невідповідний драйвер, то можуть з'являтися найрізноманітніші проблеми в роботі бездротового з'єднання. Відкрийте диспетчер пристроїв, як я показував вище (натискаємо Win + R, і виконуємо команду mmc devmgmt.msc). Відкрийте вкладку  Мережеві адаптери . Знайдіть бездротової адаптер (в назві будуть "Wi-Fi", 802.11n, або "Wireless"). Біля адаптера може бути жовтий знак оклику. Це означає, що пристрій не працює належним чином.

Періодично пропадає Wi-Fi через драйвера

Навіть якщо значка попередження немає, спробуйте оновити драйвер на цей адаптер. Можливо, це вирішить проблему з відключенням Wi-Fi. Тільки оновлюйте НЕ через диспетчер пристроїв (система скаже що оновлення не потрібно), а скачайте драйвер з офіційного сайту виробника вашого ноутбука. Обов'язково для вашої моделі і вашої операційної системи. Скачайте і встановіть драйвер. Більш докладно про встановлення драйвера я писав в цій статті.

Ще, можна спробувати вибрати один з вже встановлених версій драйвера, видалити драйвер, або відкотити його. Більш докладно всі ці дії я описував на прикладі Windows 10 в окремій статті: рішення проблем з драйвером бездротового Wi-Fi адаптера в Windows 10.

Що робити, якщо інтернет періодично пропадає на всіх пристроях?

Якщо у вас підключення до інтернету пропадає одночасно на всіх підключених пристроях, то проблема вже в роутері. Писав про це на початку статті. На комп'ютерах статус підключення стає "без доступу до інтернету" .

Пропадає Wi-Fi на всіх пристроях

А на мобільних пристроях (смартфонах, планшетах), інтернет просто перестає працювати. І після таких збоїв, потрібно завжди перезавантажувати роутер, тільки після цього інтернет знову починає працювати. Причому, такі обриви як правило трапляються в моменти, коли на роутер йде велике навантаження: щось викачуємо (особливо з торрентів), дивимося онлайн відео, граємо в онлайн ігри, підключаємо ще якісь пристрої до Wi-Fi і т. Д . І в основному, така проблема спостерігається на не дорогих маршрутизаторах.

Це зрозуміло, вони просто не витримують навантаження, і "падають". Рятує тільки перезавантаження. У мого друга така проблема з Tp-Link TL-WR741ND (який від провайдера Київстар). Після підключення смартфона і ноутбука, все працює добре. Тільки включаєш перегляд онлайн відео, через деякий час інтернет пропадає.

Що можна зробити:

  • Підключити інтернет без роутера, безпосередньо до комп'ютера, і перевірити роботу. Що б виключити обриви на стороні провайдера.
  • Оновити прошивку роутера, це дуже часто допомагає. У нас на сайті є інструкції для всіх популярних виробників маршрутизаторів.
  • Відключити на пристроях торрент клієнти (якщо такі є). Вони створюють навантаження, через яку втрачається інтернет.
  • Якщо у вас інтернет через 3G / 4G USB модем, який підключений до роутер, то такі обриви відбуваються швидше за все на стороні провайдера.
  • Ну і покупка більш потужного роутера.

Начебто нічого не упустив. Пишіть в коментарях, як вам вдалося позбутися від цієї проблеми.