Автоматичне отримання IP-адреси в Windows. Як налаштувати?

Автоматичне отримання IP-адреси в Windows. Як налаштувати?

В налаштуваннях будь-якого комп'ютера або ноутбука, який працює на Windows, у властивостях протоколу TCP / IPv4 (версії 4) мережевого адаптера можна прописати статичні IP і DNS-адреси. Простіше кажучи, у властивостях підключення до інтернету з мережевого кабелю (LAN), або у властивостях бездротового адаптера (Wi-Fi). Це потрібно для те, щоб була можливість прописати вручну необхідні адреси для підключення до модему, роутера, або обладнанню провайдера в тому випадку, якщо на цих пристроях не працює DHCP-сервер. Якщо ви не в темі, то DHCP-сервер як раз і займається автоматичної роздачею IP і DNS адрес.

Іноді дійсно виникає необхідність вказати статичні адреси у властивостях мережевого підключення. Наприклад, коли провайдер не роздає IP автоматично. Як це, я писав у статті як прописати IP-адреса в Windows 7? Задаємо настройки TCP / IP вручну. Але в більшості випадків, провайдер видає мережеві настройки автоматично. А на всіх модемах і роутерах DHCP-сервер працює за замовчуванням. І це значить, що для підключення до інтернету за допомогою кабелю або Wi-Fi, в настройках певного мережевого підключення, у властивостях протоколу IPv4 повинні бути виставлені параметри автоматичного отримання IP-адреси, маски підмережі, шлюзу, і DNS-адрес.

Якщо там прописані якісь адреси, і ви намагаєтеся підключитися до маршрутизатора, то швидше за усього зіткнетеся з проблемою IPv4 без доступу до інтернету / мережі, або без доступу до інтернету в Windows 7 і "Обмежено" в Windows 10. При підключенні до інтернету через роутер, мережеві адреси комп'ютер повинен отримувати автоматично. В іншому випадку до Wi-Fi мережі підключитися не вийде і інтернет працювати не буде. Якщо ви тільки встановили маршрутизатор, то зайти в його налаштування за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1 у вас швидше за все так само не вийде.

Тому, при будь-яких проблемах з підключенням до інтернету, я завжди рекомендую в першу чергу перевіряти параметри отримання IP. Зараз покажу, як перевірити ці налаштування в Windows 10 і Windows 7. Для Windows 8 ця инструкция теж підійде.

Налаштування автоматичного отримання IP і DNS в Windows 10

Нам потрібно відкрити вікно "Мережеві підключення". Варіантів є багато. Можна через параметри, через панель управління, або через вікно "Виконати". Натисніть клавіші Win + R , скопіюйте команду  ncpa.cpl натисніть Ok.

Швидкий запуск вікна

Якщо ви підключаєтеся по кабелю, то натисніть правою кнопкою миші на підключення "Ethernet" і виберіть "Властивості". А якщо по Wi-Fi, то відкриваємо властивості адаптера "Бездротова мережа" .

Налаштування мережевого адаптера в Windows 10

Далі виділивши пункт "IP версії 4 (TCP / IPv4) потрібно натиснути на кнопку" Властивості ", поставити перемикачі біля пунктів" Отримувати IP-адресу автоматично »і« Отримувати адресу DNS-сервера автоматично "і натиснути Ok (2 рази).

Автоматичні настройки IP в Windows 10

Зверніть увагу, що мережеві настройки мережевої карти (LAN) і бездротового Wi-Fi адаптера (якщо він є у вашому комп'ютері) змінюються окремо.

Ще як варіант, може для когось навіть більш простий - можна зробити скидання всіх параметрів мережі до заводських. За інструкцією: скидання налаштувань мережі в Windows 10. За замовчуванням адреси призначаються автоматично.

Автоматичні мережеві настройки в Windows 7

У Windows 7 все приблизно так само. Відкрити "Мережеві підключення" можна так само командою через вікно "Виконати", або через "Центр управління мережами і загальним доступом", в який можна зайти натиснувши правою кнопкою миші на іконку підключення в треї. Там потрібно вибрати "Зміна параметрів адаптера".

Налаштування мережевих адаптерів в Windows 7

Далі необхідно відкрити "Властивості" (натиснувши правою кнопкою миші) адаптера, параметри якого потрібно змінити. Якщо підключення через кабель, то це "Підключення по локальній мережі" , а якщо по Wi-Fi - "Бездротове мережеве з'єднання" .

Автоматично параметри IP і DNS в Windows 7

Виділяємо "Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)", натискаємо "Властивості", виставляємо автоматичне повчання IP-адрес і адрес DNS-сервера, і натискаємо Ok.

Автоматичне отримання IP адреси TCP / IPv4

Після виконання цих дій комп'ютер буде отримувати установки IP і DNS від DHCP-сервера маршрутизатора, або провайдера.

Точно так само можна скинути настройки мережі (в тому числі і IP) за допомогою певних команд, про яких я докладно писав у статті скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7.