Помилка 404. "Сторінку не знайдено" (Not Found). Як виправити?

Помилка 404. «Сторінку не знайдено» (Not Found). Як виправити?

Продовжуємо розбиратися з помилками, які часто можна увіть у вікні свого браузера. І в цій статті ми з'ясуємо, що за "Помилка 404 Not Found", або просто "Сторінку не знайдено" і як її виправити.

Почну напевно з того, що помилка 404 може з'являтися практично в будь-якому браузері і на будь-якому пристрої. Будь то комп'ютер, ноутбук, телефон, планшет, або якесь інше пристрій. Так само без різниці, встановлена ​​у вас Windows 10, 8, 7, або взагалі XP. Це проблема не з вашим пристроєм і не з підключенням до інтернету (в більшості випадків).

Саму помилку "Not Found", або "Немає такої сторінки" можна спостерігати при відвідуванні різних сайтів. У соціальних мережах, в пошукових системах, і навіть на вашому улюбленому сайті, де ви фільми дивитеся 🙂

Так само сама помилка може виглядати по-різному. В даному випадку все залежить від того, як вона налаштована на сайті. Не рідко, це звичайна, можна сказати стандартна помилка, яку видає сервер. Виглядає вона приблизно ось так:

Помилка 404

Давайте докладніше розберемося, чому такі повідомлення взагалі з'являються, і що можна зробити, щоб відкрити потрібний сайт, або сторінку сайту.

Помилка 404: що це і чому вона з'являється?

Дана помилка означає, що ви намагаєтеся перейти за адресою, якої не існує. Сторінка за цією адресою недоступна. Адреса сторінки змінився, або вона була видалена. Наприклад, візьмемо одну зі сторінок цього сайту. Нехай це буде  //help-wifi.com/poleznoe-i-interesnoe/chto-takoe-router-chem-wi-fi-router-otlichaetsya-ot-marshrutizatora . Якщо перейти за цією адресою, то завантажиться необхідна нам сторінка. Але, якщо змінити адресу, наприклад додати в кінці якусь цифру, або букву, то ми побачимо помилку "Сторінку не знайдено". Так як сторінки з такою адресою просто не існує на сайті.

Помилка в браузері на сайті:

Як бачите, у мене сторінка з помилкою більш інформативна, ніж на скріншоті на початку статті. Можна перейти на головну, знайти щось через пошук по сайту, або подивитися інші статті.

У соціальній мережі Вконтакте, наприклад, сторінка з помилкою 404 виглядає ось так (Page Not Found):

Помилка

Як ми вже з'ясували, ця помилка з'являється через проблеми на самому сайті. У більшості випадків, просто змінюється адреса потрібної вам сторінки, або адміністратор сайту видаляє її. Можуть бути проблеми на стороні сервера, де знаходиться сайт. Наприклад, неправильна робота якоїсь системи захисту і т. Д. З пошукової системи навряд чи можна зайти на сторінку, з помилкою Not Found. Так як пошукові системи "викидають" такі сторінки з індексу. Я сам не рідко стикаюся з цією помилкою при переході на якусь сторінку з закладок, або за посиланням на сайті.

Як виправити помилку 404 "Сторінку не знайдено"?

Рішень дуже мало. Так як проблема не на вашому боці, а на стороні сервера (сайту). І швидше за все, навряд чи ви вже зможете отримати доступ до цієї сторінки. Але кілька рішень, які можуть виправити цю помилку, все таки є.

 • Насамперед поновіть сторінку в браузері. Натисніть на клавішу F5, або на відповідну кнопку в самому браузері.

  Оновлення сторінки при появі помилки 404

 • Перевірте адресу сторінки в адресному рядку. Може ви туди випадково щось дописали.

  Помилка Not Found через невірне адресиНе рідко помилка 404 з'являється через те, що автор на сайті неправильно вказав адресу посилання. У мене таке було кілька разів.

 • Скопіюйте посилання з адресного рядка браузера, і спробуйте знайти її через пошукову систему Яндекс, або Google.

  Пошук сторінки при помилку Можливо, в результатах пошуку з'явиться потрібна нам сайт і необхідна сторінка.

 • Поверніться на головну сторінку сайту, і спробуйте знайти необхідну сторінку через меню на сайті, або через пошук.
 • Спробуйте відкрити цей URL (адресу) в іншому браузері, або з іншого пристрою. Якщо в іншому браузері все відмінно відкриється, ви не побачите помилки "Сторінку не знайдено", то очистіть кеш свого браузера. Для прикладу: як це зробити в браузері Opera.
 • Якщо весь сайт недоступний (навіть головна сторінка) і в браузері з'являтися помилка Not Found (або інша з кодом 404), а з іншого пристрою (через інше підключення до інтернету) все відкривається, то швидше за все ваш IP-адреса з якоїсь причини заблокований на сервері. Можна змінити IP за допомогою VPN плагіна для браузера. Якщо дуже потрібно зайти на цей сайт.
 • Рідко, але може бути проблема з DNS. В такому випадку, можна спробувати прописати DNS від Google.
 • Якщо вам дуже потрібно отримати доступ до сторінки з інформацією, на якій з'являється помилка "Немає такої сторінки" (або щось в цьому роді), то ви можете написати адміністрації сайту і пояснити проблему. Можливо, вони підкажуть вам нову адресу.

Якщо ви знаєте інші способи, якими можна виправити помилку 404, то поділіться своїм рішенням в коментарях під цією статтею. Можете описати свою проблему і поставити запитання.

Підводячи підсумки: ця помилка в більшості випадків виникає через проблеми на самому сайті. Нам потрібно тільки змиритися, і знайти необхідну інформацію на іншому сайті. Це не велика проблема в наш час.