Як відновити роутер Tp-Link після невдалої прошивки?

Як відновити роутер Tp-Link після невдалої прошивки?

Вітання! У цій статті ми детально розглянемо відновлення роутера Tp-Link після невдалої прошивки. Часто буває, що під час прошивки роутера відбувається якийсь збій, і роутер просто перестає працювати: не працює Wi-Fi, індикатори живлення горять не як зазвичай, не виходить зайти в налаштування роутера і т. Д. У таких випадках не допомагає навіть перезавантаження, і скидання налаштувань до заводських. Якщо ви невдало прошили свій роутер Tp-Link, і він став схожий на цеглу, то можна спробувати його відновити.

Цим способом можна відновити такі моделі Tp-Link:

TL-MR3220v2, TL-WR842ND, Archer C7 AC1750 v2, TL-WR740Nv4, TL-WR941NDv5, TL-WDR4300ND, TL-WR1042ND, TL-WR940NDv2, TL-WR841NDv8, TL-WDR3600ND, TL-WR741NDv4, TL-MR3420v2, TL -WR940N V2

Якщо вашого роутера немає в списку, то швидше за все, його можна відновити тільки за допомогою паяльник, і спеціального кабелю. У такому випадку, краще звернутися в сервісний центр.

Всі моделі, які я перерахував в списку, можна відновити програмно, ніж ми зараз і займемося. Правда, повернути до життя можна ті пристрої, які востаннє були прошиті спеціальної прошивкою з підтримкою відновлення. Але не потрібно в це вникати, простіше спробувати.

пацієнт:

Я подумав, що було б неправильно готувати інструкцію не перевіривши все самому. Тому, я взяв свій роутер Tp-Link TL-MR3220v2 (я зараз їм не користуюся), який в принципі повністю робочий, тільки чомусь в упор відмовляється бачити будь-який 3G модем. Ну і для чистоти експерименту, я вирішив перетворити його в цегла. Зробити це не дуже то і просто (коли потрібно :)). Перш за все, я спробував залити прошивку для іншої апаратної версії, вона не пішла, видав помилку. Тоді, вирішив прошити по Wi-Fi - Прошу. Ну і мені нічого не залишалося, як відключити харчування в процесі оновлення прошивки :) Ніколи так не робіть! Адже відновити може і не вийде.

Вийшло, що у мене є неробочий Tp-Link TL-MR3220v2, у якого світиться тільки два індикатори (харчування і шестерня).

Чи не працює Tp-Link після прошивки

Він не реагував на скидання налаштувань, ну і в настройки звичайно ж зайти не виходило.

Можна спробувати перед початком відновлення роутера:

  • Подивіться статтю з можливими причинами, за якими не виходить зайти в налаштування маршрутизатора Tp-Link. Можливо, у вас якась інша проблема, а роутер робочий.
  • Перед тим, як відновлювати свій Tp-Link, спробуйте зробити скидання налаштувань.

Процес відновлення роутера Tp-Link

1. Насамперед, нам потрібно завантажити спеціальну програму  Tftpd . Завантажити можна за цим посиланням - tftpd32.452 (розмір - 467 кб). Збережіть архів з програмою на комп'ютері. Створіть папку з будь-яким ім'ям. Я створив її на робочому столі, з ім'ям "325". Вийміть в цю папку саму програму, файл tftpd32.exe .

Tftpd: програма для відновлення Tp-Link

2. Далі, нам потрібно завантажити спеціальну прошивку. Завантажити цю прошивку можна з офіційно сайту Tp-Link. Знайдіть прошивку для своєї моделі, і апаратної версії - це важливо! І ще один важливий момент, в назві прошивки не повинно бути слова boot . Якщо не знаєте де і як шукати прошивку, то подивіться цю статтю.

У назві прошивки на сайті, ви не побачите слова boot. Підходить прошивка, чи ні, можна побачити тільки скачавши її на комп'ютер, і відкривши архів. Дивіться назва самого файлу .bin, який знаходиться в архіві. Для мого TL-MR3220v2, я скачав першу в списку (на сайті) прошивку, і вона підійшла.

Викачуємо прошивку для відновлення рутера

Вийміть файл прошивки з архіву і перейменуйте його . Ім'я повинно бути таким:  "mr3220v2_tp_recovery.bin" - це для моделі TL-MR3220v2. Наприклад, для TL-WR841ND v8 ім'я буде таким: "wr841ndv8_tp_recovery.bin". Все залежить від того, яка у вас модель.

Потім, файл прошивки помістіть в папку з програмою tftpd32.exe. У вас повинно вийти приблизно так:

Підготовка прошивки і програми 

3.  Потрібно змінити IP-адресу підключення по локальній мережі. Натискаємо правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету і вибираємо Центр управління мережами і загальним доступом . У новому вікні, ліворуч натискаємо на Зміна параметрів адаптера .

зміна IP

Натисніть правою кнопкою миші на адаптер "Підключення по локальній мережі" і виберіть Властивості . Далі, виділіть пункт "Протокол інтернету версії TCP / IPv4" і натисніть кнопку Властивості . Встановіть перемикач біля "Використовувати наступний IP-адреса" .

Тепер увага! Для моделей роутерів TL-WR1042 і TL-WR842 V1, в поле IP-адреса пропишіть 192.168.1.66 . Для всіх інших моделей пропишіть - 192.168.0.66 . (Якщо обидві адреси не підійдуть, то спробуйте ще 192.168.0.86.) Маска підмережі повинна прописатися автоматично - 255.255.255.0. Ми залишаємо її. Натискаємо кнопку Ok .

Статичний ip-адреса: 192.168.1.66, або 192.168.0.66

Підготовка закінчена, починаємо.

Вимкніть антивірус, брандмауер, і інші програми, які можуть блокувати з'єднання.

У мене dr.web запитував дозвіл для програми.

4. Підключіть свій роутер до комп'ютера з мережевого кабелю. На роутере, кабель можна підключити в один з 4 LAN роз'ємів.

Невдала прошивка роутера Tp-Link

5.  Відкрийте папку, в яку ми поклали прошивку і програму. Запустіть програму tftpd32.exe від імені адміністратора. Натисніть на неї правою кнопкою миші, і виберіть Запуск від імені адміністратора .

Запуск програми tftpd32

6. У програмі Tftpd, навпаки  Server interface виберіть потрібний адаптер. Там буде IP, який ми задавали вище. Далі, натискаємо на кнопку  Show Dir , і дивимося, чи є в списку наша прошивка. У моєму випадку це "mr3220v2_tp_recovery.bin".

Відновлюємо Tp-Link через Tftpd

Якщо все добре, то програму просто залишаємо відкритою . Для запуску відновлення нічого натискати не потрібно.

7. Беремо наш роутер (який вже повинен бути підключений до комп'ютера), включаємо харчування, і швидко натискаємо і тримаємо клавішу WPS / RESET .

Кнопка WPS / RESET

Тримаємо, поки в програмі не почнеться процес відновлення. У мене відразу все пішло. Якщо не вийшло, то спробуйте так: вимкніть роутера, натисніть і тримайте клавішу WPS / RESET і увімкніть живлення.

Завантаження прошивки на Tp-Link по TFTP

Якщо процес прошивки не запускається (а ви все зробили правильно по інструкції вище), то можливо причина в імені файлу прошивки. У програмі перейдіть на вкладку "Log viewer".

Чи не йде відновлення прошивки TP-Link

Там повинна бути запис про те, що роутер шукає файл прошивки і не може його знайти. Там же буде вказано назву файлу, який він шукає. Потрібно змінити ім'я файлу прошивки (яка знаходиться на вашому комп'ютері) на таке ж, як зазначено на вкладці "Log viewer" . Після чого заново вибрати файл в програмі і запустити процес відновлення прошивки.

Це рішення мені підказали в коментарях, за що величезне спасибі автору з ім'ям "dnprsp".

Чекаємо, нічого не натискаємо до того часу, поки роутер НЕ перезавантажиться. Ви цієї зрозумієте за індикаторами. У мене роутер заробив, і я без проблем зайшов в налаштування.

Відновлений маршрутизатор Tp-Link

Якщо захочете, можете прошити роутер звичайним спосіб по цій інструкції - //help-wifi.com/instrukcii-po-obnovleniyu-proshivki/podrobnaya-instrukciya-po-obnovleniyu-proshivki-na-marshrutizatore-tp-link/. Тільки дивіться вже уважно :) ну і доведеться налаштувати роутер. Можете налаштувати на прикладі TP-LINK TL-WR940N.

У властивостях Підключення по локальній мережі, не забудьте назад встановити Отримувати IP-адресу автоматично . Ми його міняли в 3 пункті цієї статті. Інакше, можуть бути проблеми з підключенням до інтернету по кабелю.

висновок

Як бачите, все працює. Вийшло відновити маршрутизатор, який багато хто б просто вже викинули, або мали б купу проблем із сервісним центром по гарантійному обслуговуванню. Мало хто відносити роутери на ремонт. Зазвичай вважають, що простіше купити новий (в деяких випадках, це дійсно так).

Не забудьте написати в коментарях про результати, це важливо! Особливо, якщо вам вдалося відновити модель роутера Tp-Link, якої немає в списку, на початку цієї статті. Будь-яка інформація по темі буде дуже корисною!