Налаштування розумних розеток TP-Link HS110 і HS100

Налаштування розумних розеток TP-Link HS110 і HS100

Компанія TP-Link недавно представила нові пристрої. Розумні розетки TP-Link HS110 і HS100. Більш докладно про ці розетках я розсаджені в окремій статті, а сьогодні ми будемо їх встановлювати і налаштовувати. Якщо ви вже стали щасливим володарем розеток HS100, або HS110, то ця інструкція може вам стане в нагоді. А можливо, вам просто буде цікаво подивитися, що це за пристрої, як вони налаштовуються і працюють. Пристрої нові і незвичайні. Я вже кілька днів тестую ці розетки, і у мене є що вам розповісти і показати.

Розумні розетки TP-Link HS110 і TP-Link HS100

Моделі TP-Link HS100 і TP-Link HS110 практично однакові. Тільки старша модель (HS110) вміє стежити за витратою електроенергії. Статистика споживання електроенергії за весь час і в режимі реального часу.

Самі пристрої створені для віддаленого управління електроприладами. Включаємо розумну розетку в звичайну розетку :), і вже до неї підключаємо якийсь електроприлад: обігрівач, лампу, вентилятор, що завгодно. І через додаток Kasa з телефону можна дистанційно керувати цим електроприладом (ввімкнути або вимкнути його). Так само в програмі можна навастрівать таймер включення / вимикання, і переглядати статистику по витраті електроенергії (якщо у вас модель HS110).

Ще один важливий момент: управляти розумної розеткою можна не тільки коли ви знаходитесь у себе вдома. Розетка підключена до вашого роутеру. А ви з телефону можете отримувати доступ до розетки з будь-якого місця. Головне, щоб на телефоні був інтернет.

Підключення і настройка TP-Link HS110 і TP-Link HS100

Що стосується налаштування, то як виявилося, там все просто. Я ніколи не налаштовував розумних розеток, тому, не відразу зрозумів що до чого. Зроблю у вигляді покрокової інструкції. Так буде зручніше і зрозуміліше.

1 Насамперед, на свій смартфон, або планшет потрібно встановити додаток Kasa. Воно є для iOS і Android в App Store і Google Play. Просто наберіть в писку "tp-link kasa", і встановіть програму. Через цю програму можна управляти розумними розетками, і іншими пристроями від TP-Link.

Після першого запуску програми Kasa, воно запропонує вам увійти в свій аккаунт TP-Link, або зареєструвати новий. Ви можете пропустити цей крок, натиснувши на "Skip". Але в такому випадку, ви зможете управляти пристроями тільки тоді, коли підключені до своєї домашньої Wi-Fi мережі (до якої підключена розетка). Тому, я раджу натиснути на кнопку "Create Account", і зареєструватися в хмарному сервісі, щоб управляти пристроями з будь-якого місця.

Потрібно просто вказати свій e-mail, і пароль. А потім підтвердити реєстрацію в листі, який прийде на вказану пошту. Ви відразу будете авторизовані в додатку.

2 Далі включаємо розумну розетку в звичайну розетку. Натискаємо і секунд 5 тримаємо кнопку зі значком шестерні. Індикатор блимає помаранчевим кольором.

Підключення розумної розетки TP-Link HS110

3 На смартфоні підключаємося до Wi-Fi мережі, яку почне транслювати розетка. Мережа не захищена, без пароля.

Налаштування розумної камери TP-Link з iPhone

4 Заходимо в додаток Kasa і натискаємо на кнопку "Додати пристрій". Далі вибираємо тип пристрою, який хочемо додасть. У нашому випадку це "SMART PLUG". Натискаємо кнопку "Next", "Next", і ще раз "Next".

Налаштування розумної розетки TP-Link HS110

Задаємо ім'я своєї розетки. Вибираємо іконку. Можна навіть зробити фото, або вибрати з альбому. Далі потрібно вибрати свою Wi-Fi мережу, і вказати від неї пароль, щоб розетка змогла підключиться до вашої Wi-Fi мережі.

Установка розумної розетки через додаток Kasa

Трохи чекаємо, і все готово. Ви побачите свою розетку в списку пристроїв.

Підключення розумної розетки з свого роутера

Якщо у вас кілька розеток, то додаємо їх по черзі, за такою ж схемою. Після завершення налаштування, розумна розетка перестане транслювати Wi-Fi мережу.

Управління розумними розетками від TP-Link

Управління повністю через додаток Kasa. Відразу на екрані з доданими розетками, ви можете ними управляти, вмикати та вимикати.

Щоб відкрити більш детальну інформацію по розетці, просто натисніть на неї. Там ви вже зможете налаштувати розклад, встановити таймер, дивитися витрата електроенергії (якщо у вас TP-Link HS110) і т. Д.

Управління розумної розеткою TP-Link HS110

Зайшовши в налаштування, можна видалити розетку, змінити її іконку, назва, часовий пояс, подивитися MAC-адресу, модель, і версію прошивки.

Панель управління розумної розетки TP-Link

Я не бачу сенсу розписувати кожен пункт в додатку Kasa. Там все дуже зрозуміло, не дивлячись на те, що додаток англійською мовою. Сподіваюся найближчим часом компанія TP-Link випустить додаток російською мовою.

Основні функції:

  • Включення і відключення розумної розетки натисканням на кнопку в самому додатку.
  • Налаштування таймера, який відключить пристрій автоматично через певний час.
  • Налаштування розкладу включення і відключення пристрою підключеного до розетки.
  • Створення графіка роботи пристрою від розумної розетки TP-Link.
  • Перегляд статистики споживання електроенергії (тільки для моделі HS110).

Думаю, що з настройками зможе розібратися кожен. Все покроково, і зрозуміло. Якщо що, залишайте питання в коментарях, будемо розбиратися разом.

Ще трохи корисної інформації

1 Відключати харчування можна кнопкою на самій розетці. Кнопка, яка біля логотипу. Після натискання на неї, буде горіти тільки значок Wi-Fi, це означає, що розетка підключена до мережі, і ви зможете включити її віддалено через додаток.

2 Скидання налаштувань на розетках HS110 і HS100 можна зробити маленької кнопкою з іконкою шестерінки. Увімкніть розетку, і на 10 секунд затисніть цю кнопку. За індикатором ви зрозумієте, коли відбулося скидання налаштувань до заводських.

3 Якщо ви хочете підключити якийсь потужний пристрій до Wi-Fi Smart Plug, то добре б спочатку вивчити максимальне навантаження яке може створювати підключений пристрій, і технічні характеристики по максимальному навантаженні і потужності розумної розетки TP-Link. Для обох розеток ці показники однакові:

  • Максимальне навантаження 16А
  • Максимальна потужність 3,68 кВт
4 Розумна розетка не має панелі управління, як наприклад роутери, або репітери. Все управління через додаток. Так само, через додаток з мобільного пристрою можна перевірити наявність нової прошивки, і якщо вона є, то запустити оновлення ПЗ.