Огляд маршрутизатора TP-Link Archer C2300

Огляд маршрутизатора TP-Link Archer C2300

Коли в будинку багато різних пристроїв, на яких крім відвідування веб-сайтів і спілкування в соціальних мережах переглядають відео, грають в онлайн ігри або завантажують файли, то продуктивності роутера може не вистачати. Це в першу чергу відноситься до бюджетних маршрутизаторів. Для стабільного і швидкого з'єднання навіть під навантаженням потрібен потужний і продуктивний маршрутизатор. Наприклад, такий як TP-Link Archer C2300. Бюджетним його точно назвати не можна, варто він приблизно 170 доларів. Але він в рази два дешевше ніж якісь топові моделі. А продуктивності і функціоналу в ньому більш ніж достатньо для домашнього використання.

TP-Link Archer C2300 побудований на базі потужного процесора. Звичайно ж підтримує стандарт Wi-Fi 802.11ac, оснащений гігабітними портами, двома USB-портами і системою безпеки HomeCare. Є підтримка функцій Beamforming, MU-MIMO, Range Boost і т. Д. Програмний функціонал у роутера дуже багатий. У ньому встановлено багатомовний веб-інтерфейс і є підтримка хмарних функцій.

Зовнішній вигляд і комплектація

Я вирішив почати огляд TP-Link Archer C2300 ні з технічних характеристик, як роблю це зазвичай, а з комплекту поставки і зовнішнього вигляду. Поставляється маршрутизатор в красивій коробці, на якій нанесена вся основна інформація про пристрій.

Упаковка TP-Link Archer C2300

Упаковано все досить надійно. На все глянцеві деталі нанесена захисна плівка.

Огляд TP-Link Archer C2300

Комплектація стандартна: роутер, антени (вони знімні), адаптер живлення, мережевий кабель і інструкції.

Комплектація роутера Archer C2300

Знімаємо плівку, прикручуємо антени і отримуємо ось такого красеня.

Корпус маршрутизатора TP-Link Archer C2300

Практично весь корпус виконаний з якісного матового пластика. Верхня кришка розділена на дві частини. Перша зроблена з матового пластика з незвичайною текстурою і отворами для вентиляції, а друга з глянсового пластика (який ясна річ дуже брудниться і дряпається). Є вставки з сріблястого пластика, які відмінно доповнює логотип компанії TP-Link такого ж кольору. Індикатори знаходяться зверху і виділені спеціальної смужкою. Їх можна побачити тільки тоді, коли TP-Link Archer C2300 включений. Нижня частина сріблястою смужки - це кнопка для підсвічування ввімкненим. Але я не дуже зрозумів для чого потрібна ця кнопка, адже індикатори світять дуже тьмяно навіть в темряві.

Індикатори на TP-Link Archer C2300

З лівого боку розташовані три кнопки: Wi-Fi On / Off (для включення / відключення бездротової мережі), Reset і WPS. І два USB-порту, один з яких стандарту 3.0 (він синій всередині).

USB-порти і кнопки на Archer C2300

4 LAN-порту і 1 WAN, а також роз'єм для підключення живлення і кнопка On / Off знаходяться ззаду.

LAN / WAN порти на роутері Archer C2300

Антени знімні.

Знімні антени на TP-Link Archer C2300

Роутер виглядає дорого. Важкий для свого розміру.

Фото Archer C2300

Знизу є багато отворів для вентиляції повітря і охолодження потужного заліза, наклейка із заводською інформацією і якісь маленькі гумові ніжки, які чесно кажучи малоефективні. Але роутер вже не так ковзає, як на пластмасових ніжках.

TP-Link Archer C2300: вид знизу

Знизу є два отвори, які дозволяють повісити маршрутизатор на стіну.

Якісні матеріали і цікавий дизайн. Кнопки і порти розміщені зручно. Мені тільки не сподобалися прямі отвори (через які можна розглянути плату) на верхній кришці роутера. Для циркуляції повітря і охолодження плати це дуже гарне рішення, але туди дуже легко буде потрапляти пил. Плата швидке покриється пилом, через що, я думаю, буде нагріватися ще сильніше.

Технічні характеристики TP-Link Archer C2300

На сайті TP-Link я знайшов інформацію, що Archer C2300 працює на 1,8 ГГц двоядерному процесорі з додатковим співпроцесором. Чіп від Broadcom. Яка модель - невідомо. Оперативної пам'яті аж 512 Мб, а постійної 128 Мб.

Звичайно ж таке потужне залізо дозволяє вичавлювати хорошу швидкість по бездротовій мережі. У діапазоні 5 ГГц до 1625 Мбіт / с, а в діапазоні 2.4 ГГц до 600 Мбіт / с. Продуктивності додає підтримка функції MU-MIMO, завдяки якій роутер може передавати інформацію на кілька пристроїв одночасно. А функція Smart Connect буде автоматично призначати пристрою на кращий з доступних діапазонів Wi-Fi мережі.

WAN / LAN порти гігабітні (до 1 Гб / с). Є підтримка функції (Агрегирование каналів), яка дозволяє об'єднувати два LAN порту в один і отримувати швидкість до 2 Гбіт / с. Це може стане в нагоді при підключенні до роутера мережевого накопичувача (NAS). Два USB-порту можна використовувати для підключення флешок, зовнішніх HDD, або принтера. Один USB-порт версії 3.0. Швидкість запису / зчитування буде набагато вище в порівнянні з USB 2.0. Правда, при підключенні відповідного накопичувача (з підтримкою USB 3.0).

На сайті TP-Link написано, що роутер комплектується 3 знімні антенами. Але мені чомусь здається, що там є ще і вбудовані Wi-Fi антени. Два діапазону, висока швидкість бездротової мережі і технологія MU-MIMO - навряд чи це все можливо за рахунок трьох антен. Можливо я помиляюсь. Інформацію по потужності антен я не знайшов. Але покриття мережі хороше. Для дво- або трикімнатної квартири буде досить (не забуваємо, що радіус дії бездротової мережі залежить не тільки від роутера).

Інші характеристики і особливості:

  • Range Boost і Beamforming - функції, які призначені для швидкого і продуктивного підключення по бездротовій мережі і збільшення радіусу дії мережі.
  • Підтримка хмарних функцій "Облік TP-Link". Можна, наприклад, управляти TP-Link Archer C2300 через інтернет (інструкція тут).
  • Система безпеки HomeCare, в яку входить батьківський контроль, QoS, мережевий екран і навіть антивірус. Максимальний захист вашої домашньої мережі.
  • Для настройки швидкого VPN-з'єднання доступні OpenVPN, PPTP VPN і VPN Acceleration.
  • Багатомовний, красивий і зрозумілий веб-інтерфейс.
  • Підтримка додатка TP-Link Tether (з можливістю управління через інтернет).

Функціоналу і можливостей цього маршрутизатора буде досить навіть просунутим користувачам.

Швидкість Wi-Fi мережі

Тестувати швидкість такого роутера як TP-Link Archer C2300 коли у тебе за тарифом від інтернет-провайдера швидкість до 100 Мбіт / с трохи нерозумно і безглуздо. Хіба що в діапазоні 2.4 ГГц. Але я зробив кілька вимірів (швидкість тестував на iPhone) і зараз поділюся результатами з вами.

Швидкість у мене по кабелю від 90 до 100 Мбіт / с. У діапазоні 5 ГГц роутер видав звичайно ж максимальну швидкість.

Швидкість Wi-Fi на TP-Link Archer C2300

В діапазоні 2.4 ГГц (який в моїй квартирі дуже завантажений сусідніми мережами) швидкість всього лише трохи нижче.

Швидкість по Wi-Fi в 2.4 GHz

Це при максимальному сигналі Wi-Fi мережі. Коли я відходив в найдальшу кімнату і одне ділення з рівня сигналу пропадало, то швидкість трохи падала (54 Мбіт / с входить і 85 Мбіт / с виходить).

Щоб вичавити максимум з цього маршрутизатора потрібен інтернет канал хоча б 300-500 Мбіт / с. Але така швидкість потрібна не тільки для підключення до інтернету, але і для стабільного з'єднання пристроїв в локальній мережі. Наприклад, для перегляду фільмів на телевізора з комп'ютера або мережевого накопичувача по DLNA, або обміну файлами по локальній мережі.

висновки

TP-Link Archer C2300 - потужний, швидкий і дуже продуктивний маршрутизатор. Він набагато дешевше флагманських моделей, за які швидше за все немає сенсу переплачувати. Хіба що ви дуже просунутий і вимогливий користувач, і чітко розумієте, навіщо вам потрібен такий дорогий маршрутизатор. Archer C2300 буде досить для найскладніших завдань (онлайн ігри, завантаження файлів, передача файлів в локальній мережі, перегляд відео в 4k і т. Д.), Навіть якщо ці завдання будуть виконуватися на декількох пристроях одночасно. Звичайний маршрутизатор за 20 доларів просто зависне. Або в кращому випадку сильно просяде швидкість і пінг, а Archer C2300 буде працювати. Це була відповідь на питання "Навіщо потрібний дорогий роутер?".