Інструкція по налаштуванню роутера Mercusys AC12

Інструкція по налаштуванню роутера Mercusys AC12

Продовжую розповідати про маршрутизаторах від компанії Mercusys. У цій статті покажу, як налаштувати Mercusys AC12. Це недорогий, двохдіапазонний маршрутизатор, який може забезпечити доступ до інтернету в квартирі, будинку, або навіть в невеликому офісі. Але щоб пристрої могли підключатися до інтернету через роутер, його необхідно правильно налаштувати. Чим ми і займемося в цій статті. А для тих, хто ще не купив роутер Mercusys AC12, я підготував невеликий огляд.

Багато хто думає, що налаштувати роутер самостійно дуже складно, або навіть неможливо. Але це не так. Виробники намагаються максимально спростити процес налаштування. Комплектують свої пристрої докладними інструкціями, роблять максимально просту і зрозумілу панель управління (веб-інтерфейс) на різних мовах, майстер швидкого налаштування, складні і не дуже важливі параметри ховають в окремі розділи і т. Д. Компанія Mercusys в цьому плані теж постаралася. У моєму випадку версія AC12 (RU). У комплекті є інструкція російською та українською мовою. В Україні офіційно поставляються саме такі роутери. Панель управління російською. Є ще AC12 (EU). Якщо вам попадеться ця модель, то там швидше за все все буде англійською мовою. Але і це не біда, можете зорієнтуватися по моїй інструкції.

Коли ми перший раз зайдемо в налаштування Mercusys AC12, то він запропонує нам налаштувати все найважливіші параметри. Там всього три сторінки. Установка пароля на веб-інтерфейс, настройка інтернету і Wi-Fi мережі. Тому, я покажу як пройти цю "швидку настройку", і ще про всяк випадок покажу, як окремо змінити необхідні параметри.

Як підключити Mercusys AC12?

Підключіть адаптер. Потім підключіть інтернет в WAN порт (він помаранчевий). Якщо ви будете налаштовувати маршрутизатор з комп'ютера, або ноутбука (в якому є LAN порт), то рекомендую підключиться до роутера по кабелю (він є в комплекті).

Підключення Mercusys AC12

Кабель до комп'ютера можна не підключати. До роутера можна відразу підключиться по Wi-Fi. Якщо ви вже включили роутер, то ваші пристрої повинні знаходить як мінімум одну Wi-Fi мережу з ім'ям "MERCUSYS ...". Заводський SSID (ім'я) вказано знизу пристрою. Це можна зробити не тільки з ноутбука, але і з мобільних пристроїв.

За замовчуванням мережа не захищена. Для підключення пароль не потрібен.

Підключення до Wi-Fi мережі MERCUSYS ...

Доступу до інтернету може не бути. Це тому, що ми ще не налаштували роутер.

Налаштування Mercusys AC12

Нам необхідно зайти в веб-інтерфейс. Для цього в браузері перейдіть за адресою  //mwlogin.net .

Може стане в нагоді: що робити, якщо не заходить в налаштування роутера.

Маршрутизатор відразу запропонує нам придумати і встановити пароль, який в подальшому потрібно буде вводити для входу в настройки. Вказуємо пароль два рази і намагаємося не забути його (краще записати).

Вхід в налаштування Mercusys AC12 і установка пароля

Наступний крок - настройка підключення до інтернету. Це найважливіші настройки.

При необхідності, швидке налаштування можна пропустити і перейти в панель управління.

Пропустити швидке налаштування

Потрібно вибрати тип підключення до інтернету, за яким працює ваш інтернет-провайдер. Швидше за все, це "Динамічний IP", PPPoE, L2TP, або "Статичний IP". У всіх випадках, крім "Динамічний IP", потрібно задати необхідні параметри. Це логін і пароль, або статичні IP-адреси. Ці параметри видає провайдер.

Думаю, тут все зрозуміло. Вибираємо наш тип підключення, при необхідності задаємо параметри і натискаємо "Далі". Якщо ви не знаєте, які налаштування задати на цьому етапі, то уточніть цю інформацію у свого провайдера.

Налаштування інтернету на Mercusys AC12

І останній крок - настройка Wi-Fi мережі.

Тут можна змінити ім'я бездротової мережі в обох діапазонах і встановити пароль на Wi-Fi. Щоб на мережу в діапазоні 5 ГГц поставити інший пароль, потрібно прибрати галочку з пункту "Копіювати пароль бездротової мережі 2.4 ГГц".

Налаштування Wi-Fi мережі Mercusys AC12

Натискаємо на зелену галочку. Роутер збереже всі настройки і перезавантажиться.

Збереження налаштувань і перезавантаження маршрутизатора

Після перезавантаження потрібно заново підключиться до Wi-Fi, так як ми змінили ім'я мережі і пароль.

От і все. Якщо Mercusys AC12 роздає інтернет і все працює, то настройка завершена.

Якщо ви заплуталися в настройках, роутер вже був налаштований, забули пароль, або ще щось, то можна зробити скидання налаштувань. Щоб відновити заводські налаштування на Mercusys AC12, необхідно натиснути на кнопку "Reset" і тримати поки не загоряться і згаснуть всі індикатори.

Скидання налаштувань Mercusys AC12

Після перезавантаження все настройки і паролі будуть видалені.

Ви можете знову зайти в панель управління за адресою //mwlogin.net. Але вже знадобиться вказати пароль, який ми встановили на першому кроці.

Розширені (додаткові) настройки

Відкриваємо панель управління за адресою mwlogin.net і вводимо пароль, який встановили в процесі швидкого налаштування.

Авторизація на mwlogin.net

На головній сторінці є три вкладки:

  1. Управління пристроєм (на скріншоті нижче). Де відображаються всі підключені пристрої. Там їх можна блокувати, або обмежувати для них швидкість інтернету.
  2. Мережа. Налагодження підключення до інтернету.
  3. Бездротовий режим. Там можна поміняти ім'я бездротової мережі, пароль, або відключити Wi-Fi мережу. Наприклад, в діапазоні 5 ГГц.

Блокування клієнтів і обмеження швидкості на роутері Mercusys AC12

Інші параметри знаходяться в розділі "Розширені налаштування".

Розширені настройки Mercusys

Розглянемо деякі параметри. Які, можливо, вам знадобляться.

У розділі "Мережа" - "WAN" (на скріншоті вище) можна налаштувати підключення до інтернету. Якщо через майстер швидкого налаштування не вийшло.

Налаштування IPTV.  Можна вибрати режим "Міст" і підключити IPTV приставку в обраний LAN порт, або включити 802.11Q VLAN.

IPTV на Mercusys AC12

Налаштування MAC-адреси.  Цей розділ знадобиться вам в тому випадку, коли провайдер робить прив'язку по MAC-адресу. Можна клонувати MAC-адресу з комп'ютера (до якого підключені по кабелю), або прописати адресу вручну. Там же можна подивитися MAC-адресу вашого Mercusys AC12, щоб при необхідності прописати його у провайдера.

Налаштування MAC-адреси Mercusys AC12

Окремі розділи з настройками бездротової мережі. Для 2.4 ГГц і 5 ГГц. Можна запустити гостьову мережу. Але тільки в діапазоні 2.4 ГГц.

Налаштування бездротового режиму 2.4 ГГц на AC12

Бездротовий міст WDS. Mercusys AC12 можна налаштувати в режимі моста (WDS). У цьому режимі ми можемо підключити наш маршрутизатор до іншої Wi-Fi мережі. Наприклад, для розширення покриття бездротової мережі, або для використання AC12 в якості Wi-Fi приймача.

Бездротовий міст WDS на Mercusys AC12

Батьківський контроль.  Якщо необхідно, можна налаштувати батьківський контроль. Додати пристрій і задати час, коли цей пристрій зможе отримувати доступ до інтернету.

Або контроль доступу, де можна створити білий, або чорний список пристроїв, яким або заборонити, або дозволити підключатися до вашої мережі.

Батьківський контроль на маршрутизаторі AC12

Багато корисних налаштувань знаходиться в розділі "Системні інструменти" . Де можна оновити прошивку, налаштувати доступ до веб-інтерфейсу, налаштувати час, зробити скидання налаштувань, зберегти / відновити настройки з резервної копії, змінити пароль від панелі управління, виконати діагностику, подивитися системний журнал, або перезавантажити роутер.

Системні налаштування роутера

Не бачу сенсу докладно розглядати кожну сторінку з веб-інтерфейсу. На кожній сторінці є кнопка у вигляді знака питання. Натискаємо на неї і з'являється довідка. Там все дуже докладно описано.

Довідка в веб-інтерфейсі роутера Mercusys

Якщо ви не змогли налаштувати свій маршрутизатор, або у вас є питання по налаштуванню якихось особливих функцій, то задавайте питання в коментарях. І не забувайте залишати свої відгуки про Mercusys AC12.