Mercusys MW325R - огляд та відгуки про маршрутизатор

Mercusys MW325R - огляд та відгуки про маршрутизатор

Один з головних недоліків бюджетних маршрутизаторів - малий радіус дії Wi-Fi мережі. Після установки такого маршрутизатора може виявитися, що він не здатний забезпечити нормальне покриття Wi-Fi мережі навіть для невеликої квартири, або будинку. Можливо тому, в компанії Mercusys розробили роутер MW325R. Головною фішкою якого є максимальне покриття бездротової мережі.

Mercusys MW325R відмінно підійде в якості недорогого домашнього роутера. Хороше покриття, стабільна робота, висока швидкість бездротової мережі і проста панель управління - основні переваги даної моделі. Відмінний варіант для тих, кому не потрібна підтримка Wi-Fi 5GHz (стандарту 802.11ac) і USB-порт. Простий роутер, який можна швидко і самостійно налаштувати, і в якому немає зайвих "наворотів", за які довелося б переплачувати.

Mercusys MW325R

Хороше покриття забезпечують чотири антени потужністю 5dBi. Виробник обіцяє покриття до 500 кв. м. З радіусом дії Wi-Fi мережі у Mercusys MW325R все в порядку. Чи не 500 кв. м., зрозуміло (це просто нереально, хіба що на відкритому просторі і в ідеальних умовах), але за моїми спостереженнями, сигнал бездротової мережі дуже сильний і стійкий. Говорити про кімнатах, або про площі, яку зможе покрити цей маршрутизатор - не зовсім правильно. Так як стіни і інші перешкоди створюють сильні перешкоди для сигналу. І ці перешкоди у всіх різні.

Інші характеристики і особливості:

  • Швидкість бездротової мережі до 300 Мбіт / с. Підтримка технології 2х2 MIMO.
  • Швидкість WAN і LAN портів - до 100 Мбіт / с.
  • Антени незнімні. Потужність 5dBi.
  • Гостьова мережу.
  • Підтримка WDS (бездротовий міст).
  • Проста панель управління і швидке налаштування.

Звичайно ж є батьківський контроль, функція фільтрації пристроїв по MAC і IP адресами, підтримка IPTV і інші функції, які ми розглянемо в окремій статті, де я розповім про налаштування цього маршрутизатора.

Огляд Mercusys MW325R

Упаковка в стилі компанії Mercusys. На самій коробці є практично вся необхідна інформація про MW325R.

Упаковка роутера MW325R

У комплекті з маршрутизатором йде адаптер живлення і мережевий кабель. Ну і невелика інструкція українською та російською мовою.

Комплектація Mercusys MW325R

Mercusys MW325R зроблений з білого матового пластика. Область біля індикаторів та антени - сірого кольору. Індикатори не яскраві, горять зеленим кольором. Зверху по боках і знизу є отвори для вентиляції. Якість пластика хороша. Неприємного запаху немає.

Фото Mercusys MW325R

Ззаду знаходиться кнопка Reset, роз'єм POWER (куди підключається адаптер харчування), 1 порт WAN і 3 порту LAN. Як і на Mercusys AC12, в цій моделі немає кнопки харчування, WPS і тим більше Wi-Fi (On / Off).

Інтерфейси маршрутизатора MW325R

Антени незнімні, зате їх можна скласти.

Незнімні, потужні антени Mercusys MW325R

А сам маршрутизатор можна повісити на стіну. Знизу є необхідні отвори. Там же є наклейка із заводською інформацією.

Mercusys MW325R: вид знизу

Веб-інтерфейс роутера, який можна відкрити через браузер за адресою mwlogin.net, виглядає ось так:

Головна сторінка веб-інтерфейсу Mercusys MW325R

Розширені настройки роутера MW325R

Панель управління дійсно дуже проста.

Відгуки про Mercusys MW325R

Даний маршрутизатор в продажу з'явився відносно недавно, але відгуків вже досить. В основному всі відгуки позитивні. Була там якась незрозуміла ситуація зі зміною чіпа і обсягом оперативної пам'яті, але на роботу і продуктивність роутера це ніяк не впливає. Кілька разів бачив відгуки, що MW325R краще за інших китайських конкурентів.

З негативних відгуків - просідає швидкість по Wi-Fi. Я так розумію, це при підключенні великої кількості пристроїв. Якщо ви плануєте дуже активно навантажувати мережу, одночасно на великій кількості пристроїв, то вам потрібно дивитися більш дорогі моделі.

Я оцінив Mercusys MW325R візуально, порівняв його з конкурентами, налаштував і зовсім небагато покористувався. Нічого поганого сказати не можу, мені все сподобалося. Особливо, як проходить процес першої настройки і веб-інтерфейс в цілому. Все чітко і зрозуміло. Без сюрпризів.