Налаштування роутера TP-Link TL-WR945N

Налаштування роутера TP-Link TL-WR945N

Незважаючи на те, що з роутером TP-Link TL-WR945N в комплекті йде докладний посібник з картинками, та й сам процес налаштування там дуже простий і нічим не відрізняється від інших пристроїв від TP-Link, я все таки вирішив написати невелику інструкцію з налаштування цього роутера. Хоча б для того, щоб ви змогли задати свої питання в коментарях до цієї статті, або розповісти нам щось цікаве про TL-WR945N.

Якщо ви тільки вибираєте собі маршрутизатор, то рекомендую вам почитати мій огляд роутера TP-Link TL-WR945N. Там я розповідав трохи про технічні характеристики цього роутера і його можливості. І звичайно ж про свої враження від зовнішнього вигляду і металевого корпусу, в якому виконаний цей роутер.

Але, якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все вже придбали даний маршрутизатор і хочете його швидше налаштувати. А може вже налаштували, але зіткнулися з якоюсь проблемою. Зараз розберемося. У будь-якому випадку, ви вже напевно встигли оцінити який він гарний і незвичайний. Можете потім залишити відгук у коментарях 🙂

Для початку нам потрібно все підключити. Процедура стандартна. Під'єднуємо до роутера адаптер харчування і включаємо його в розетку. Далі підключаємо в WAN порт (він синій) кабель від провайдера, або ADSL модему. Ну і підключаємося до роутера зі свого пристрою. Якщо є можливість, то краще підключиться з мережевого кабелю. Якщо у вас є ноутбук з LAN, або ПК.

Підключення роутера TP-Link TL-WR945N

Або встановіть підключення по Wi-Fi. Заводське ім'я Wi-Fi мережі (SSID), і заводський пароль (Wireless Password / PIN) вказані на картці, яка була біля роутера. Так само там вказана адреса для входу в настройки, пароль / логін, MAC-адресу, апаратна версія і т. Д.

Картка із заводською інформацією роутера TL-WR945N

Це дуже корисна інформація. Чи не втратьте цю картку.

Після підключення можна переходити до налаштування.

Вхід в web-інтерфейс і налаштування TP-Link TL-WR945N

Зверніть увагу:

Якщо роутер вже був налаштований, або були спроби його налаштувати, то краще зробити Reset. Щоб відновити заводські налаштування. Для цього, потрібно приблизно на 10 секунд затиснути кнопку RESET.

Скидання налаштувань на TL-WR945N

Індикатор загориться синім, потім жовтим (або навпаки) і роутер перезавантажиться. Якщо після підключення (і після завантаження, яка триває секунд 15), індикатор на роутері горить синім, то це означає, що інтернет через роутер вже працює, і потрібно налаштувати тільки Wi-Fi мережу.

Синій про помаранчевий індикатор на TL-WR945N

Швидше за все, ваш провайдер використовує тип підключення Динамічний IP.

Щоб відкрити настройки роутера TL-WR945N, потрібно в браузері перейти за адресою  //tplinkwifi.net і вказати логін і пароль (admin і admin). Більш докладна інструкція: tplinkwifi.net - вхід в настройки маршрутизатора. Якщо не вийде зайти в налаштування, то спробуйте перейти на 192.168.0.1. А якщо і по IP адреса не буде доступу, то дивіться статтю: немає підключення і доступу на 192.168.1.1 і 192.168.0.1.

Вхід в налаштування роутера TP-Link TL-WR945N

Відразу відкриється майстер швидкого налаштування. Ви можете спробувати налаштувати роутер з його допомогою, або закрити його натиснувши "Exit" і налаштувати все самостійно.

Quick Setup TP-Link

Спочатку нам потрібно налаштувати підключення до інтернету. Якщо воно ще не встановлено. Вище я вже писав, якщо кабель від провайдера до роутера підключений, індикатор горить синім, інтернет працює, то ви можете переходити відразу до налаштування Wi-Fi мережі.

Налагодження підключення до інтернету

Щоб наш роутер зміг підключиться до інтернету, потрібно в розділі "Network" - "WAN" правильно поставити всі параметри. Необхідно вибрати тип підключення (Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP) і вже в залежності від типу підключення вказати параметри (ім'я користувача, пароль, адреса сервера, налаштування IP).

Наприклад, PPPoE:

Налагодження підключення PPPoE

Важливо! Якщо ви неправильно вкажете параметри, то роутер не зможе підключиться до інтернету і роздавати його. Всі настройки, які потрібно вказати в розділі "WAN", ви можете уточнити у свого провайдера.

Індикатор на передній панелі TL-WR945N повинен горіти синім.

Налаштування Wi-Fi мережі і пароля на TL-WR945N

Відкриваємо розділ "Wireless" (Wireless Settings). В поле "Wireless Network Name" прописуємо ім'я своєї Wi-Fi мережі і зберігаємо налаштування.

Установка імені WiFi мережі

Далі відкриваємо розділ "Wireless Security" і в полі "Wireless Password" вказуємо пароль, який буде захищати вашу бездротову мережу. Він повинен складатися мінімум з 8 символів.Налаштування пароля на TP-Link TL-WR945N

Пароль запишіть, щоб не забути. Збережіть налаштування.

Захищаємо web-інтерфейс

Необхідно змінити заводський пароль admin, щоб ніхто крім вас не зміг відкрити настройки маршрутизатора (але це не обов'язково).

Змінити його можна в розділі "System Tools" - "Password".

Просто вкажіть старі логін / пароль, і нові. Я змінив тільки пароль. Ім'я користувача залишив admin.

Пароль на web-інтерфейс роутера TP-Link

Якщо ви забудете пароль, то доведеться робити скидання налаштувань, щоб зайти в панель управління. Так що краще його десь записати.