Як підключити роутер до Wi-Fi по 802.1x від Ростелеком?

Як підключити роутер до Wi-Fi по 802.1x від Ростелеком?

Потрібно cопоздать підключення до бездротової мережі через логін і пароль. У селі стовп від Ростелекома віщає вай-фай з авторизацією. Допоможіть підібрати прошивку до одного з моїх роутерів що б була можливість підключити не просто як клієнт, а клієнт з можливістю авторизації. Маю WL-520GC, WL-520gU, RT-N10U Ver.B1, DIR-300 Ver.B1 і можуть дати спробувати TL-WR2543ND Ver.1.2 Ну і пару слів про налаштування прошивки.

відповідь

Уже кілька разів на сайті піднімали цю тему з Wi-Fi від Ростелеком в сільській місцевості. З авторизацією по 802.1x. Всі хочуть підключити роутер до цієї Wi-Fi мережі, щоб він авторизувався по протоколу 802.1x через логін і пароль, і роздавав вже інтернет на інші пристрої. Але наскільки я зрозумів, подивився в інтернеті, ще ніхто так і не зміг підключити до Wi-Fi мережі від Ростелеком свій роутер.

Цілком можливо, що це неможливо, і таке обмеження встановлено на рівні провайдера. У мене немає можливості це перевірити. І мені здається, що найкраще рішення, це задати питання в підтримку Ростелеком.

Що стосується роутерів, з підтримкою авторизації по 802.1x. Насправді, підтримка авторизації за цим протоколом є на багатьох роутерах. Наприклад, на тому ж ASUS RT-N10U, але є введу авторизація по WAN, а не по бездротовій мережі в режимі клієнта. Що в даному випадку нам зовсім не підходить.

Як мені здається, не існує роутерів, які можуть авторизуватися в мережі по 802.1x, при підключенні до провайдера (в нашому випадку Ростелеком) по Wi-Fi. У режимі клієнта, повторювача, WISP і т. Д.

Як правило, для підключення до провайдера по бездротовій мережі використовується режим WISP. Для прикладу, на тому ж Zyxel Keenetic, в цьому режимі немає авторизації на ім'я користувача і паролю. Тільки WEP, WPA-PSK і WPA2-PSK.

Wi-Fi 802.1x від Ростелеком через роутер

І я впевнений, що жоден з перерахованих вами роутерів не вміє так робити, навіть на прошивці DD-WRT, або OpenWrt.

Але з іншого боку, я можу помилятися. Можливо, хтось вже зміг підключити свій маршрутизатор до Wi-Fi мережі від Ростелеком. Буду вдячний за будь-яку корисну інформацію на цю тему. Так як дане питання цікавить багатьох.