TP-Link TL-WR844N - підключення, настройка Wi-Fi, прошивка, IPTV, режим роботи

TP-Link TL-WR844N - підключення, настройка Wi-Fi, прошивка, IPTV, режим роботи

На цій сторінці розміщена докладна інструкція по налаштуванню роутера TP-Link TL-WR844N (огляд якого можна подивитися тут). Крім основних налаштувань (підключення до інтернету, настройка Wi-Fi мережі) ми розглянемо процес оновлення прошивки і налаштування додаткових функцій.

Зверніть увагу, що цим роутером можна керувати за телефону, через спеціальний додаток, яке називається Tether. Детальніше про нього я розповідав в цій статті. Через додаток можна виконати першу настройку маршрутизатора. Ми ж розглянемо процес налаштування більш універсальний - через веб-інтерфейс. В який можна зайти через браузер з будь-якого пристрою, що підключений до роутера.

Як підключити?

Для початку підключіть до TL-WR844N блок живлення та увімкніть його в розетку. Далі, в WAN-порт (він синього кольору) підключіть мережний кабель від інтернет-провайдера, або від модему.

Підключення TL-WR844N до інтернету

Наступний крок: підключення до роутера пристрою, з якого ми будемо виконувати настройку. Тут є два варіанти:

  1. Підключити мережний кабель (який йде в комплекті з роутером). Цей спосіб підійде тільки для пристроїв з мережевою картою.

    Підключення комп'ютера по LAN до TP-Link TL-WR844N

  2. Підключитися по Wi-Fi. З того ж ноутбука, телефону, планшета, ПК (з Wi-Fi адаптером). Для цього потрібно відкрити настройки Wi-Fi, вибрати Wi-Fi мережу (назва якої (SSID) зазначено знизу роутера) і ввести пароль, який так само зазначений знизу роутера (Wireless Password / PIN).

    Заводський SSID і пароль на TL-WR844N

Після підключення до роутера потрібно відкрити його налаштування і задати необхідні параметри.

Налаштування TP-Link TL-WR844N

У настройки TL-WR844N можна зайти за адресою tplinkwifi.net (він вказаний на наклейці, на фото вище). Для цього потрібно відкрити браузер, набрати адресу (або скопіювати його) і перейти (натиснути Ентер). Про всяк випадок залишаю посилання на докладну інструкцію: tplinkwifi.net - вхід в настройки маршрутизатора.

Якщо роутер на заводських настройках, то він відразу попросить вас встановити (вказати два рази) пароль адміністратора. Цей пароль потрібно запам'ятати, так як в подальшому його доведеться вводити при вході в налаштування роутера.

Вхід в налаштування TL-WR844N і установка пароля

Якщо вікно з установкою пароля не з'явилося, то швидше за все хтось вже налаштовував роутер. В такому випадку я радив би зробити скидання налаштувань на TL-WR844N. На 8-10 секунд затиснути кнопку "WPS / Reset". Індикатори згаснуть, знову загоряться, роутер завантажиться і можна продовжувати. У настройки так само можна зайти за адресою 192.168.0.1. Ось інструкція: 192.168.0.1 - вхід в роутер, або модем. admin і admin

За замовчуванням відразу відкривається майстер швидкого налаштування, який дозволяє виконати покроково. Можна його пропустити натиснувши на кнопку "Skip" і задати налаштування в окремих розділах веб-інтерфейсу. Я зазвичай використовую майстер швидкого налаштування. На першому кроці він просить вибрати свій часовий пояс.

Як встановити часовий пояс

Далі найважливіші настройки. Потрібно вибрати тип підключення, який використовує ваш інтернет-провайдер. У мене це "Динамічний IP". Це єдиний тип підключення, після вибору якого не потрібно вводити якісь настройки. Якщо у вас PPPoE, то потрібно буде прописати ім'я користувача і пароль. Якщо PPTP, або L2TP, то потрібно вказати ще адресу сервера.

Тип підключення і необхідні для настройки параметри ви можете дізнатися або у підтримки інтернет-провайдера, або подивитися в договорі про забезпечення інтернетом.

Налаштування інтернету на TP-Link TL-WR844N

Для прикладу, настройка PPPoE:

PPPoE на TL-WR844N

При виборі "Dynamic IP" (Динамічний IP) роутер запропонує клонувати MAC-адресу. Якщо ваш провайдер не чинить прив'язку по MAC-адресу, то нічого не потрібно міняти, просто продовжите настройку.

Налаштування MAC-адреси маршрутизатора TL-WR844N

Наступний крок - настройка Wi-Fi. Потрібно придумати і задати ім'я мережі (SSID) і пароль, який потрібно буде вводити на пристроях вашої Wi-Fi мережі.

Налаштування Wi-Fi на TP-Link TL-WR844N

Зберігаємо налаштування.

збереження параметрів

У процесі збереження з'явиться вікно з проханням заново підключити своє пристроїв до Wi-Fi мережі (з новим ім'ям і паролем). Підключаємо і підтверджуємо це в веб-інтерфейсі.

Запит на повторне підключення до Wi-Fi

Після цього натискаємо на кнопку "Фініш" і потрапляємо в веб-інтерфейс роутера.

Головна сторінка з настройками TP-Link TL-WR844N

Тут є 4 розділи: "Network Map" - карта мережі. Де відображається інформація про роутере, про підключення до інтернету і підключені пристрої (клієнти). "Internet" - швидкі налаштування підключення до інтернету. Якщо немає підключення до інтернету через роутер, на карті мережі відображається помилка, то в цьому розділі можна змінити параметри підключення до провайдера. "Wireless" - налаштування Wi-Fi мережі. Можна змінити ім'я мережі або пароль. "Advanced" - розширені настройки.

Режим роботи (ретрансляція, точка доступу, WISP) на TL-WR844N

Так як це багаторежимний маршрутизатор, то в ньому є 4 режими роботи: маршрутизатор, Точка доступу, Расширитель діапазону (ретрансляція) і WISP. Про них я розповідав в огляді (посилання є на початку статті).

Змінити режим роботи можна в розділі "Advanced" - "Operation Mode".

Зміна режиму роботи на TL-WR844N: ретрансляція, точка доступу

Просто вибираємо потрібний режим і зберігаємо налаштування. Біля кожного режиму показана схема підключення, що дуже зручно.

Налаштування IPTV / VLAN

TP-Link TL-WR844N підтримує IPTV. Є всі необхідні настройки. Знаходяться вони в розділі "Advanced" - "Network" - "IPTV / VLAN". Можна, наприклад, налаштувати в режимі моста. Вибрати для підключення IPTV приставки один, або кілька LAN-портів.

IPTV / VLAN на TL-WR844N

Або прописати VLAN ID. Я вже писав більш детально про налаштування IPTV на роутерах TP-Link.

Зміна пароля адміністратора

Для захисту панелі управління роутером встановлюється пароль. Ми встановлювали його на самому початку, коли тільки заходили в налаштування роутера. Якщо його потрібно змінити, то зробити це можна в розділі "Advanced" - "System" - "Administration". Потрібно вказати старий пароль і двічі новий. Після чого зберегти настройки.

Зміна пароля адміністратора

Якщо ви забули пароль, і у вас немає доступу до налаштувань, тоді вихід тільки один - скидання налаштувань. Для цього потрібно натиснути і секунд 8-10 потримати кнопку "WPS / Reset". Після цього роутер буде як новий.

Прошивка TL-WR844N

Оновлення програмного забезпечення на роутері TP-Link TL-WR844N можна в розділі "Advanced" - "System" - "Firmware Upgrade".

Для оновлення ПЗ підключіться до роутера за допомогою мережевого кабелю. За Wi-Fi оновлювати не рекомендується.

Але для початку потрібно скачати прошивку з сайту TP-Link. Саме для цієї моделі, апаратної версії і для регіону. Вся ця інформація є на наклейці знизу роутера. У мене, наприклад, пристрій під регіон EU (Європа).

Як виявилося, на сайті TP-Link ще немає нових прошивок для цього роутера (на момент написання статті). З тієї причини, що він ще новий, тільки надійшов у продаж.

Потрібно просто завантажити файл прошивки з сайту (коли він там з'явиться), вибрати його в налаштуваннях роутера (в розділі "Firmware Upgrade") і натиснути на кнопку "UPGRADE".

Оновлення прошивки TL-WR844N

Дочекайтеся завершення процесу оновлення і перезавантаження роутера. У процесі оновлення не відключайте кабелю, не закривайте вкладку в браузері, не виймайте роутер!

У коментарях до цієї статті ви можете залишати питання пов'язані з TP-Link TL-WR844N. Можливо, вам не вдається налаштувати роутер, не працює інтернет, або ще якісь неполадки.