802.11ac - новий стандарт Wi-Fi

802.11ac - новий стандарт Wi-Fi

Надзвичайний ріст обсягу і типів різних Wi-Fi приладів, в поєднанні зі збільшенням популярності потокового відео у високій розширенні, породжує попит на більш досконалі і продуктивні технології. Стандарт зв'язку 802.11ac - це новий стандарт Wi-Fi, який призначений для задоволення даних потреб.

Новий стандарт Wi-Fi 802.11ac

Новий стандарт зв'язку дає можливість сильно розширити пропускні можливості мережі, починаючи від 430 Мбіт / с (пристрої на швидкості 433 Мбіт / с на один канал уже були доступні в 2014 році) і до максимальної швидкості в 6.77 Гбіт / с з 8x MU-MIMO- антенами. Це саме істотне нововведення в цій сфері щодо IEEE 802.11n. Крім цього, очікується зменшення енергоспоживання (Дж / біт), а це, в свою чергу, збільшить час незалежної роботи всіх мобільних пристроїв.

Детальніше про технологію Wi-Fi IEEE 802ac:

За першу точку відліку в історії 802.11ac можна вважати початок 2011 року, в той час, коли Інститут інженерів по електроніці (IEEE) взяв першу чорнову редакцію черговий "версії" Wi-Fi. І вже через півроку компанія Quantenna викинула на ринок перший такий чіпсет, який відмінно сумісний з роутерами, а також комерційними приладами. За ще один важливий рубіж в справі розвитку високошвидкісного Wi-Fi можна взяти минулий в 2014 році виставку CES. На цій виставці нові контролери були анонсовані великим виробником мікросхем Broadcom, в той час як впровадити їх у власну продукцію зважилися компанії: Lenovo, ZTE, Huawei, Comcast, а також інші відомі гравці на сучасному ринку електроніки.

У чому відмінність нового стандарту 802.11ac від більш поширеного сьогодні 802.11n?

  • Найголовніше відмінність полягає в тому, що оновлений стандарт Wi-Fi пропонує в рази більшу швидкість передачі даних (1,3 гігабіт в теорії), що сприятливо позначиться на потоковому медіа (особливо це торкнеться HD-відео), мобільних додатках і передачі даних . Стандарт 802.11n гарантує максимальну швидкість передачі даних 150 Мбіт / с від 1-й антени, 300 від 2-х і 450 від 3-х. У стандарту 802.11ac дані показники на кілька порядків вище: 450/900 і 1,3 Гбіт / с. Також, швидкість у сумісних з 802.11ac апаратів, що мають 8 антен відразу, може досягати 6-7 Гбіт / c.
  • Інша перевага нового стандарту Wi-Fi - ще більш широкий діапазон мережевого покриття та сильніший і стабільний сигнал, який дає можливість покрити квартиру, використовуючи тільки один маршрутизатор. Дані поліпшення були досягнуті за рахунок використовуваної технології формування променя (так званий "бімформінг") - яка здатна розпізнавати місце розташування встановленого пристрою і пускає Wi-Fi сигнал прямо на цей пристрій.
  • Електроніка з "застарілим" Wi-Fi працює в основному на сильно заповненої частоті 2,4 ГГц, ділячи її з розташованої поруч мікрохвильовкою і іншими приладами. Отже, ще однією перевагою стандарту 802.11ac є - усунення перешкод за рахунок роботи на діапазоні 5 ГГц.
  • Процес переходу до стандарту 802.11ac буде тривати протягом декількох років, тому в приладах і пристроях, що працюють на новому стандарті Wi-Fi планується підтримка забезпечення сумісності зі застарілими стандартами. Викидати свій роутер після покупки нового пристрою не доведеться: якщо це необхідно, вони зможуть автоматичним переключитися з чистоти 5 ГГц на 2,4.

802.11ac на практиці. WiGig і LTE-A і SG

Як і очікується, Wi-Fi і IEEE Alliance затвердила нову специфікацію до кінця 2014-го року. У поточному, 2015-му році, за словами експертів, з новою технологією буде сумісний мінімум один мільярд пристроїв. Однак, довго сидіти в очікуванні не доведеться: всі комерційні рішення, що підтримують надшвидкісний, гігабітний Wi-Fi, вже існують на ринку. Роутер від Tp-Link c підтримкою 802.11acТуди можна віднести і ноутбук MacBook випущений в 2013 році і AirPort Extreme, смартфони Galaxy S4 працюють на чіпах Broadcom (BCM4435), серію ноутбуків ASUS G75VW, планшет Toshiba EXCITE, а також велика кількість роутерів виробників Tp-Link, Asus, D-Link, Belkin і т. д.

доступність:

Незважаючи навіть на те, що до офіційної ратифікації нового стандарту 802.11ac далеко, а провайдери поки не готові давати необхідну швидкість, фізично новий Wi-Fi доступний вже зараз. Звичайні користувачі можуть вже зараз отримати вигоду з нового стандарту, транслюючи своє "потокове" відео HD-дозволу на відразу кілька пристроїв всередині локальної мережі, синхронізуючи "великі" файли (за допомогою наприклад Time Capsule). Але, стоять такі роутери досить дорого - від 200 доларів, а сумісних з 802.11ac пристроїв поки занадто мало.

WiGig:

Спільно з 802.11ac розвивається інший перспективний стандарт - 802.11ad (називають - WiGig). У порівнянні з 802.11ac, дана технологія працює на ще більш високій частоті (60 ГГц), а це не дає можливості пропускати сигнал через стіни. Дану специфікацію можна швидше назвати "USB без проводів", ніж спадкоємцем Wi-Fi, оскільки за допомогою WiGig можна підключати тільки знаходяться близько один до одного пристрою (в межах декількох метрів). Але, не дивлячись на свою "короткозорість", WiGig гарантує швидкість до 7 гігабіт / c, тобто практично в 50 разів вище, ніж 802.11n.

Сфера застосування стандарту - підключення зовнішніх жорстких дисків, підключення моніторів і іншої периферії, а також передача великих файлів і даних, наприклад нестислого відео HD.

LTE-A і SG:

Розвиток мереж для стільникових телефонів теж рухається вперед. Навесні компанія Samsung розповіла про створення технології, яка повинна стати основою в передачі мобільної мережі 5-го покоління (5G). Зроблений компанією передавач показав швидкість більше 1 Гбіт / с на відстані до 2 км. У реальності даний результат означає, що HD-відео може бути завантажено на планшет або смартфон за півсекунди, а фільм за десять секунд. Однак, незважаючи на досягнення, використовувати 5G-мережі можливо буде ще нескоро - не раніше 2020 року.

І ще кілька слів про IEEE 802.11ac

802.11ac - вже не якесь світле завтра, а звершилося сьогодні зі своїми достоїнствами (надійність, швидкість) і деякими недоліками. Все що залишилося, тільки трохи почекати. У багатьох зараз виникне питання: чи варто переходити на 802.11ac, що можна від нього очікувати в щоденному використанні, і чим він кращий стандарту 802.11n? Я думаю, що поки поспішати не варто. Ну, купіть ви роутер, який підтримує 802.11ac, і толку з нього, якщо швидше за все, всі пристрої які ви будете підключати працюють за стандартом 802.11n. Краще вже купити нормальний, дорогий роутер стандарту 802.11n, який буде працювати стабільно і на частоті 5Gh.

Згодом, все рівно всі перейдуть на новий стандарт. Коли з'являвся 802.11n, теж все говорили про марність нового стандарту.