Роутер TP-Link Touch P5. Огляд, відгуки, інформація

Роутер TP-Link Touch P5. Огляд, відгуки, інформація

TP-Link AC1900 Touch P5
  • Фото: порти і кнопки роутера TP-Link AC1900 Touch P5
  • Огляд маршрутизатора TP-Link Touch P5
  • Фото TP-Link Touch P5
  • Роутер TP-Link Touch P5 з сенсорним екраном
  • Фото маршрутизатора TP-Link Touch P5
  • Touch P5
  • Налаштування роутера Touch P5 на сенсорному екрані
  • Комплектація маршрутизатора TP-Link AC1900 Touch P5

Нарешті з'явилася можливість ознайомиться з першим сенсорним роутером від компанії TP-Link. Модель AC1900 Touch P5. Навіть за назвою нескладно здогадатися, що роутер сенсорний. Точніше, він з сенсорним екраном. Це не новина, так як роутер вийшов вже давно, але я сподіваюся, що інформація, яку ви зможете прочитати в цій статті стане в нагоді вам при виборі маршрутизатора. Роутер Touch P5 заслуговує вашої уваги, повірте.

По суті, це звичайний, сучасний і потужний маршрутизатор, який підтримує роботу в двох діапазонах Wi-Fi мережі (2.4 ГГц і 5 ГГц), звичайно ж є підтримка нового стандарту IEEE 802.11ac. На борту так само 4 гігабітних LAN порту, і 1 WAN. Два USB порту, що дуже круто. Причому, один з них стандарту USB 3.0. Хороше покриття Wi-Fi мережі, завдяки трьом зовнішнім антен, і технології Beamforming.

З упевненістю можу сказати, що цей роутер без проблем підійде навіть для великої квартири, або будинку. А його потужності вистачить для безлічі пристроїв, і для різних завдань. Перегляд відео, онлайн ігри - без проблем витримає. Ну це зрозуміло, працює роутер на двоядерному процесорі з тактовою частотою 1 ГГц. А адже ще недавно ми дивувалися таким процесорам в мобільних телефонах 🙂

З технічного боку, це потужний роутер. На його базі можна без проблем побудувати стабільну мережу в своєму будинку, або навіть офісі. Але, є у TP-Link Touch P5 одна особливість, яка виділяє його серед інших подібних маршрутизаторів, і робить цей пристрій ще більш привабливим. Це звичайно ж сенсорний екран. Він ємнісний, 4.3 дюйма. Відразу хочу сказати, що сенсорний екран на роутері, це круто. Причому, це не просто сенсорний екран, який відображає якусь інформацію, це повноцінний, швидкий доступ до налаштувань маршрутизатора. Налаштувати маршрутизатор можна без комп'ютера, або мобільного пристрою.

Я ось тільки не розумію, чому ця тема не стала популярною. Адже по суті, з сенсорними екранами в роутерах на Touch P5 все закінчилося. А ідея адже класна, та й реалізація у TP-Link хороша, але чомусь не пішла. Мені здається, що сенсорний екран на маршрутизаторі відлякує покупців. Мало хто хоче доплачувати за фішку, без якої можна обійтися.

До речі, що стосується ціни. Можете подивитися в інтернет-магазинах. Варто TP-Link Touch P5 не так вже й багато. Є навіть більш дорогі роутери з такими ж технічними характеристиками, і без сенсорних екранів.

Огляд роутера з сенсорним екраном TP-Link Touch P5

Сам роутер не маленький (це відразу зрозуміло навіть по упаковці) і має пристойний вагу. Блок живлення так само великий, не як у більш дешевих моделей. У комплекті є ще документація, і мережевий кабель.

Верхня частина виконана з чорного пластику з цікавою структурою, з отворами. На лицьовій панелі розташований логотип компанії і сенсорний екран з одного сенсорною кнопкою "Додому". Все виглядає дуже стильно. Сам корпус ніби зігнутий. Під екраном є синя смужка, яка світиться коли роутер включений, навіть коли екран вимикається.

Фото TP-Link Touch P5

Майже всі порти і кнопки розташувалися на задній стороні. Там є 4 LAN порту, 1 WAN, і 1 USB. А другий USB, який 3.0 розташований знизу, на правому нижньому кутку роутера. Так само ззаду є кнопка on / off, і втоплена в корпус кнопка Reset.

Фото: порти і кнопки роутера TP-Link AC1900 Touch P5

Як ви могли помітити, кнопок WPS, і включення / відключення Wi-Fi мережі немає. Вони і не потрібні, це можна зробити за пару секунд через сенсорну панель управління.

Вентиляція у роутера хороша, так як отвори є знизу, з боків і навіть зверху. Але ось пил напевно буде швидко потрапляти всередину маршрутизатора.

Що стосується самого екрану, то він хороший, як для роутера. Так, трохи видно пікселі, і він трохи вицвітає, якщо дивитися на нього під кутом. Але це роутер, і фільми на ньому ви дивитися не будете. Він вимикається через деякий час, якщо ви їм не користуєтесь. В налаштуваннях можна це налаштувати. Так само, можна регулювати яскравість підсвічування.

Налаштування роутера Touch P5 на сенсорному екрані

Меню промальовано добре. Особисто мені, настройки чимось нагадують інтерфейс яблучної продукції. А так, на екрані навіть скролить і друкувати приємно. Там є вбудована клавіатура, за допомогою якої можна набирати паролі та іншу інформацію, яка необхідна для управління маршрутизатором.

До речі, TP-Link Touch P5 можна повісити на стіну. Так він буде виглядати ще крутіше, і буде більш помітним для ваших гостей 🙂 Я оцінки зазвичай не виставляю, але цієї моделі я дав би 5 балів з 5-ти. Як за дизайн, так і в загальному за ідею, реалізацію, і роботу.

Відгуки про TP-Link Touch P5

Відгуків про Touch P5 в інтернеті небагато. Модель все таки не бюджетна, і аудиторія у неї невелика. Мені роутер сподобався. І грошей своїх він стоїть. Інші справа, якби нам пропонували за цю ціну роутер з технічними характеристиками якийсь бюджетної моделі, і прикривали все це сенсорним екраном, тоді так, навіщо він потрібен. А у TP-Link Touch P5 повний фарш і потужне залізо. До того ж, є підтримка всіх сучасних стандартів, а це значить, що він ще довго буде актуальним.

Ну і сам сенсорний екран, це дуже круто. Як зовні, так і по функціоналу. Роутер дійсно можна налаштувати без підключення комп'ютера, або мобільного пристрою. А адже саме в процесі першого встановлення, у багатьох виникають проблеми. Так, сенсорна панель управління на англійській мові, але там все зрозуміло. Звичайно ж, не всі функції доступні з сенсорної панелі управління. Інакше там би була повна каша. Але все найнеобхідніше завжди під рукою.

А як вам таке рішення? Як думаєте, є майбутнє у таких маршрутизаторів? Ну а якщо ви вже придбали Touch P5, то обов'язково залиште свій відгук у коментарях.