Огляд Mesh Wi-Fi системи TP-Link Deco M5

Огляд Mesh Wi-Fi системи TP-Link Deco M5

Сьогодні ми познайомимося з модульної Mesh Wi-Fi системою TP-Link Deco M5. Нарешті ці пристрої представлені на нашому ринку, і у мене з'явилася можливість протестувати їх і зробити огляд. У цій статті я постараюся не просто розповісти про Mesh Wi-Fi системі від TP-Link, але і зробити заміри швидкості, порівняти її з маршрутизатором в парі з підсилювачем Wi-Fi сигналу (репитером). Про Deco M5 і про саму технологію Mesh Wi-Fi я вже розповідав в статті Wi-Fi Mesh системи - що це і чому майбутнє за Mesh мережами? Але там я розглядав тільки технічні характеристики, так як самої системи у мене ще не було.

TP-Link Deco M5 - це модульна Wi-Fi система з підтримкою технології Mesh. Перевага цієї системи і технології Mesh Wi-Fi в тому, що ми можемо побудувати Wi-Fi мережу з необхідного нам кількості модулів. І що найголовніше, модулі системи Deco M5 з'єднуються між собою по бездротовій мережі, без кабелів і створюють єдину Wi-Fi мережу з безшовним роумінгом. Це означає, що коли ви будете переміщатися між модулями Mesh-системи, ваш пристрій ні на секунду не буде втрачати з'єднання з інтернетом. Чого неможливо домогтися при використанні звичайного Wi-Fi роутера і репитера.

Можна в будь-який момент розширити Wi-Fi мережу і збільшити радіус дії просто додавши ще один модуль. Система TP-Link Deco M5 продається в трьох комплектація: 1, 2, або 3 модуля. Якщо у вас, наприклад, двокімнатна квартира, то можна придбати комплект з двох модулів (можливо, буде досить навіть одного). Якщо після настройки виявиться, що покриття є не по всі квартирі, то можна докупити ще один модуль.TP-Link Deco M5

Для великих квартир і будинків така система просто знахідка. Ті, хто вже намучився з роутерами і репітерами з метою побудувати одну Wi-Fi мережу з великим радіусом дії - мене зрозуміють. Три модуля системи Deco M5 забезпечують покриття до 510 кв.м. Два модуля - до 350 кв.м. За моїми спостереженнями, один модуль покриває сигналом таку ж територію, як маршрутизатор TP-Link Archer C2, але швидкість набагато вище (саме при слабкому сигналі). Всі модулі по характеристикам і можливостям абсолютно однакові. Тобто, в цій системі немає головного модуля (як роутер і ретрансляція).

Технічні характеристики TP-Link Deco M5

Модулі цієї системи працюють на 4-х ядерному процесорі. У них встановлено 32 МБ постійної пам'яті і 256 МБ оперативної. За трансляцію Wi-Fi сигналу відповідають 4 вбудовані антени. Потужне залізо забезпечує велику пропускну здатність мережі. Виробник обіцяє одночасне підключення більше 100 пристроїв.

На кожному модулі знаходиться два LAN / WAN-порту. Порти гігабітні (швидкість до 1000 Мбіт / с). Інтернет можна підключити в будь-який порт на будь-якому модулі.

Wi-Fi з підтримкою двох діапазонів (5 ГГц і 2.4 ГГц). Підтримка стандарту 802.11 ac. Швидкість: до 400 Мбіт / с на 2,4 ГГц і до 867 Мбіт / с на 5 ГГц. Дуже класно організована робота Wi-Fi в двох діапазонах. Мережа одна, пароль один. Але пристрій підключається до мережі по найшвидшому з доступних стандартів (які підтримує сам пристрій). Якщо Wi-Fi модуль в пристрої не підтримує 5 ГГц, то воно буде підключатися до мережі на частоті 2.4 ГГц.

Є підтримка технологій MU-MIMO, AP Steering, Beamforming, Band Steering і Auto Path Selection.

Головні фішки TP-Link Deco M5:

  • Ніяких "мертвих зон" зон. Стабільне покриття Wi-Fi по всьому будинку. Якщо в якихось кімнатах поганий сигналу, або ви вирішили організувати Wi-Fi мережу на подвір'ї, гаражі, альтанці і т. Д., То просто купуємо ще один модуль Deco M5, підключаємо його за хвилину і все готово.
  • Безшовна Wi-Fi мережу. Ніяких обрив в момент автоматичного перемикання між модулями. Просто одна Wi-Fi мережу. Наче у вас встановлений один маршрутизатор, який забезпечує ідеальне покриття у всіх куточках вашого будинку.
  • Дуже проста настройка через красиве додаток Deco. Через це додаток ми підключаємо по черзі всі модулі і можемо управляти Mesh Wi-Fi системою. Процес настройки TP-Link Deco M5 я показував в статті установка і настройка Mesh Wi-Fi системи TP-Link Deco M5.
  • Підтримка TP-Link HomeCare. Ця система забезпечує безпеку нашої мережі. Є вбудований антивірус, батьківський контроль і система QoS (приоритезация даних).
  • Стильний зовнішній вигляд самих модулів. Вони зовсім на схожі на звичайні і вже набридлі маршрутизатори.

Незважаючи на те, що ячеистая Wi-Fi система Deco M5 нафарширована різними новими технологіями, функціями і складається з модулів - це дуже простий пристрій. Більш простий і зрозумілий процес установки і настройки в порівнянні зі звичайними маршрутизаторами. Я вже не кажу про зв'язці маршрутизатор + ретрансляція.

Комплектація і зовнішній вигляд TP-Link Deco M5

Давно я не розпаковував пристрої, які так цікаво, незвично і продумано упаковані. Поставляється Deco M5 (3-pack) в невеликій упаковці.

Упаковка TP-Link Deco M5

Відкриваємо її і спостерігаємо ось таку красу.

Модулі Mesh Wi-Fi системи Deco M5

Під модулями Deco M5 знаходяться красиво упаковані адаптери живлення, мережевий кабель і інструкція.

Упаковка Wi-Fi Mesh системи TP-LINK

Ось так виглядає комплектація TP-Link Deco M5 з трьох модулів.

Комплектація TP-Link Deco M5

Адаптери живлення, шнури, самі модулі - все зроблено дуже якісно. Дуже гарна якість пластика і збірки. Класний дизайн. Приємно розпаковувати і підключати.

Самі модулі виконані повністю з білого пластику. Верх і низ матові, а боки глянцеві. Зверху розташований один індикатор, який може горіти / блимати жовтим, зеленим, синім і червоним кольором залежно від стану пристрою.

Зовнішній вигляд модулів TP-Link Deco M5

На бічній грані розташовані два LAN порту (будь-який з них може працювати як WAN) і роз'єм для підключення живлення.

LAN / WAN порти на TP-Link Deco M5

Знизу є отвори для охолодження, наклейка з інформацією про пристрій і кнопка Reset. Є гумові ніжки, завдяки яким пристрій не ковзає по столу.

Вид знизу і кнопка Reset

Прикраса будь-якого інтер'єру, яке ще й Wi-Fi роздає.

Покриття Wi-Fi, швидкість підключення, порівняння з маршрутизатором

Я все тестував в звичайній трикімнатній квартирі, де порівнював швидкість по Wi-Fi в діапазоні 2.4 ГГц і 5 ГГц. Якщо розглядати один модуль системи TP-Link Deco M5, то він по продуктивності, швидкості Wi-Fi мережі і покриттю, приблизно як хороший маршрутизатор з середнього цінового діапазону. Який коштує приблизно так само як Deco M5 (1-pack).

За тарифом у мене швидкість 100 Мбіт / с, але при підключенні кабелю безпосередньо до ноутбука я отримав такі результати:

Швидкість інтернет при прямому підключенні до провайдера

Швидше за все така швидкість через погану мережевої карти в ноутбуці, або налаштувань (так як мені доводиться часто їх міняти). Розбиратися не став.

Спочатку я зробив виміри швидкості на iPhone X через роутер TP-Link Archer C2. У трьох різних місцях: в коридорі (біля роутера), на кухні і в спальні. У діапазоні 5 ГГц ось такі результати:

Заміри швидкості по WiFi через TP-Link Archer C2

Як бачите, при слабкому сигналі швидкість дуже сильно падає.

В діапазоні 2.4 ГГц через цей же роутер і в тому ж місці я отримав ось такі результати:

Порівняння швидкості Wi-Fi через роутер і TP-Link Deco M5

Все таки в діапазоні 2.4 ГГц сигнал сильніший, і швидкість в деяких випадках навіть вище ніж в діапазоні 5 ГГц.

Після чого я підключив інтернет до TP-Link Deco M5. Налаштував систему через додаток TP-Link Deco і підключив ще один модуль. Але так як квартира не дуже велика, то навіть один модуль цієї Mesh Wi-Fi системи дає хороше покриття і швидкість. При такому ж рівні сигналу, швидкість через Deco M5 була вище, в порівнянні з роутером. Покриття Wi-Fi мережі звичайно ж збільшувалася після установки другого модуля, але на швидкість це практично не впливало. Хіба що в найдальших куточках кімнат. Тут дуже важливо вибрати правильне розташування модулів Mesh Wi-Fi системи. Щоб між ними була хороша зв'язок і разом вони давали максимальне покриття Wi-Fi мережі.

Ось така швидкість у мене через TP-Link Deco M5 (в тих же кімнатах: коридор (біля самого модуля), кухня, спальна):

TP-Link Deco M5 швидкість по Wi-Fi

Так само я робив заміри на ноутбуці (по Wi-Fi), і там швидкість ще вище. Я не дуже люблю всі ці виміри і порівняння швидкості, покриття і т. Д. Дуже рідко цим займаюся. Там дуже багато нюансів і різних зовнішніх факторів, які впливають на швидкість і покриття бездротової мережі. Якщо зробити виміри швидкості на цьому ж обладнанні але в іншому місці, то результати можуть дуже сильно відрізнятися. Так само результати можуть бути зовсім інші, якщо заміряти швидкість підключення на іншому пристрої.

Я думаю, що порівнювати Wi-Fi роутер і один модуль Mesh Wi-Fi системи ще можна. Але порівнювати кілька модулів і зв'язку роутер + ретрансляція немає ніякого сенсу. За допомогою Wi-Fi підсилювачів не вийде побудувати таку велику, стабільну і швидку Wi-Fi мережу, як це можна зробити за допомогою TP-Link Deco M5. І що не менш важливо, це буде безшовна Wi-Fi мережу. А за вартістю хороший роутер та кілька репітерів навряд чи будуть дешевше Mesh-системи. Тим більше, що ці системи тільки почали з'являтися на ринку, і ціни на них повинні падати.

TP-Link Deco M5 дуже крутячи система від і до. Починаючи від упаковки, і закінчуючи зручним додатком для налаштування і управління.