Як підключити Android, iPhone, ноутбук через MiraScreen або AnyCast до телевізора по Miracast і AirPlay?

Як підключити Android, iPhone, ноутбук через MiraScreen або AnyCast до телевізора по Miracast і AirPlay?

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все у вас вже є MiraScreen або AnyCast адаптер (можливо, у вас він називається якось інакше) і ви хочете через нього підключити до телевізора свій телефон або планшет на Android, iPhone, iPad, або комп'ютер для трансляції зображення на телевізор без проводів. Якщо ви взагалі не розумієте про що йде мова, то рекомендую спочатку почитати статтю Miracast, AirPlay, DLNA адаптер для телевізора. Що таке MiraScreen і AnyCast? Підключивши будь Miracast адаптер до телевізора по HDMI і виконавши нескладну настройку самого адаптера (можна обійтися і без неї) у нас з'явиться можливість дублювати екран своїх мобільних пристроїв і навіть комп'ютера на великий екран телевізора по Wi-Fi. Використовується технологія Miracast (для підключення пристроїв на Android і Windows) або AirPlay (для iPhone, iPad, MacBook, iMac).

Підключення MiraScreen / AnyCast адаптера до телевізора

Якщо ви ще не підключили свій Miracast адаптер до телевізора, то зараз я швиденько покажу як це зробити і перейдемо до підключення пристроїв. Адаптер підключається до одного з HDMI портів на телевізорі. Харчування адаптера можна підключити в USB-порт телевізора (якщо він є), або в розетку через будь-який блок живлення (бажано 5V / 1A).

Підключення MiraScreen до телевізора по HDMI

Увімкніть телевізор (якщо він був вимкнений). Якщо на екрані телевізора автоматично чи не з'явиться заставка адаптера, то потрібно в настройках телевізора в якості джерела вибрати HDMI вхід до якого підключений Miracast адаптер (кожен HDMI порт на телевізорі має свій номер). Зазвичай це можна зробити через окреме меню, яке відкривається кнопкою SOURCES або INPUT з пульта дистанційного керування телевізором.

Налаштування HDMI порту телевізора на Miracast адаптер

На екрані телевізора повинен з'явиться робочий стіл (якщо його можна так назвати) нашого адаптера. У мене MiraScreen MX Wireless Display.

Налаштування MiraScreen MX Wireless Display на телевізорі

Далі бажано налаштувати MiraScreen адаптер. Основна настройка - підключення до роутера по Wi-Fi мережі. Це необхідно для роботи з'єднання по DLNA і виведення зображення на телевізор з iPhone, iPad і комп'ютерів на Mac OS (трансляція по AirPlay). Ось докладна інструкція по налаштуванню: 192.168.203.1 - настройка Miracast адаптера. Що робити, якщо не заходить в налаштування MiraScreen і AnyCast? Windows і пристрої на Android з'єднуються з адаптером безпосередньо, не через роутер.

Практично всі ці адаптери мають два режими роботи:

  1. AirPlay і DLNA (намальований значок DLNA і логотип Apple).
  2. Miracast (логотип Android і Windows).

Обраний режим роботи виділено на робочому столі.

Режим роботи MiraScreen / AnyCast адаптера

Переключаються ці режими натисканням на єдину кнопку на самому адаптері.

Як змінити спосіб Miracast і AirPlay на адаптері

Або через панель управління (посилання на інструкцію вище), але кнопкою зручніше. Натиснули один раз на кнопку і режим роботи змінився. Вибираємо потрібний режим в залежності від того, з якого пристрою ми хочемо транслювати зображення.

Повтор екрану iPhone і iPad на телевізор через MiraScreen адаптер

Мобільні пристрої та комп'ютери від Apple не підтримують Miracast. У них своя технологія - AirPlay. На даний момент в телевізорах немає вбудованої технології AirPlay (читав, що можливо в нових телевізорах деяких виробників вона з'явиться). Але китайці якимось чином примудрилися реалізувати підтримку AirPlay в цих MiraScreen і їм подібних адаптерах.

Значить наш адаптер підключений, включений і налаштований. Він повинен бути підключений до тієї ж Wi-Fi мережі, що і наш iPhone, або інший пристрій, з якого ми будемо робити повтор екрана. Якщо адаптер не підключений до роутера, або роутера немає, то потрібно наше iOS або Mac OS пристрій підключити безпосередньо до Wi-Fi мережі самого адаптера. Ім'я мережі (SSID) і пароль (PSK) вказані на екрані телевізора (див. Фото нижче).

Адаптер повинен бути переключено в режим AirPlay (де іконка Apple). Як це все підключити, налаштувати і перемкнути режим я показував вище.

MiraScreen адаптер в режимі AirPlay для підключення Айфона

На айФоні або Айпад відкриваємо центр управління і вибираємо "Повтор екрану". Якщо все підключили правильно, то в списку доступних пристроїв повинна відображатися наша MiraScreen приставка. Просто вибираємо її.

Повтор екрану iPhone і iPad на телевізор через китайську приставку

Через кілька секунд екран iPhone або iPad буде дублюватися на екран телевізора.

Дублювання екрану MiraScreen через MiraScreen адаптер

У горизонтальному режимі теж все працює.

Трансляція екрану iPhone по Wi-Fi на телевізор AirPlay адаптер

Можна так само, наприклад, відкрити фото або відео на iPhone, натиснути на кнопку "Поділитися" і вибрати там "AirPlay". Після вибору свого адаптера фото і відео можна буде переглядати на екрані телевізора.

Щоб зупинити трансляцію, достатньо в меню "Повтор екрану" натиснути на "Зупинити повтор".

Трансляція екрану з MacBook та інших комп'ютерів на Mac OS через AirPlay

Я все перевірив на MacBook Air. У цьому випадку точно так само необхідно, щоб комп'ютер був підключений до тієї ж Wi-Fi мережі, що і MiraScreen приймач. Або підключити ноутбук безпосередньо до Wi-Fi мережі самого адаптера.

Коли Mac OS побачить, що є можливість підключення до бездротового дисплея по AirPlay - в статус барі з'явиться відповідний значок. Натиснувши на який, нам потрібно тільки вибрати MiraScreen адаптер.

Трансляція екрану через AirPlay на MacBook Mac OS через MiraScreen

Зображення з MacBook з'явиться на екрані телевізора.

Підключення макбуков і iMac до телевізора по Wi-Fi через AirPlay

За замовчуванням на телевізор виводиться окремий дисплей. Але натиснувши на іконку "AirPlay" можна змінити режим трансляції екрана на бездротової дисплей. Є можливість дублювати як окремий дисплей, так і дисплей AirPlay, або вбудований. Там же можна відключити дублювання екрану.

Налаштування AirPlay на MacBook Mac OS і підключення до телевізора

Думаю, ви знайдете для себе відповідний режим.

З iPhone, MacBook та інших пристроїв через ці MiraScreen / AnyCast адаптери передається не тільки зображення на телевізор (який в нашому випадку виступає в ролі бездротового дисплея), а й звук.

Як підключити Android через MiraScreen / AnyCast (Miracast) до телевізора?

MiraScreen / AnyCast адаптер для підключення до телевізора пристроїв на Android потрібен тільки в тому випадку, коли у вашому телевізорі немає вбудованої підтримки Miracast. Підтримка цієї технології є практично у всіх сучасних телевізорах (які з Wi-Fi).

Адаптер потрібно переключити в режим Miracast (там де іконка Android і Windows). Зробити це можна кнопкою на адаптері. Писав про це на початку статті.

Режим MiraScreen адаптера: Miracast (для Android)

Залежно від версії Android, від виробника телефону / планшета, від оболонки - функція Miracast може називатися по-різному. "Бездротовий дисплей", "Smart View", просто "Miracast". Шукайте пункт в меню, кнопку в настройках або в центрі управління. На моєму Samsung це функція Smart View.

Запускаємо функцію і вибираємо нашу приставку. Якщо на вашому пристрої з'явиться запит PIN, то він зазначений на екрані телевізора (у мене це 12345670).

Підключення телефону Android до телевізора через MiraScreen / AnyCast

Все працює. Екран телефону дублюється на телевізор через MiraScreen адаптер.

Підключення Android через MiraScreen

І так теж працює.

Налаштування Miracast на Android телефоні через MiraScreen приставку і телевізор

В налаштуваннях Miracast на Android можна призупинити трансляцію, або відключити її. Звук так само передається на телевізор.

Підключення ноутбука / ПК на Windows до телевізора через MiraScreen або AnyCast

У Windows 10 є функція "Бездротовий дисплей", яка дозволяє підключатися до телевізора (в нашому випадку через адаптер) по Miracast. Така ж можливість (саме вбудована функція) є в Windows 8.1. У Windows 7 з цим складніше, там потрібні спеціальні програми і т. Д.

У мене комп'ютер на Windows 10, так що покажу на прикладі цієї системи. Про налаштування функції "Бездротовий дисплей" я вже писав окрему інструкцію: Бездротовий дисплей Miracast (WiDi) в Windows 10. Її без проблем можна застосовувати для підключення через адаптер.

Сам адаптер повинен працювати в режимі "Miracast".

Підключення ноутбука до телевізора через MiraScreen / AnyCast

На комп'ютері потрібно натиснути клавіші Win + P, потім вибрати "Підключення до бездротового дисплея" і в списку доступних пристроїв вибрати свій адаптер.

Підключення Windows 10 до MiraScreen

Якщо у вас немає пункту "Підключення до бездротового дисплею", то дивіться статтю за посиланням вище (про функції "бездротової дисплей" в Windows 10). Причина може бути в відеокарті, Wi-Fi адаптер, драйвери. Потрібно перевіряти.

На телевізорі повинен з'явиться робочої стіл нашого комп'ютера.

З'єднання ноутбука Windows 10 з телевізором через адаптер MiraScreen (Miracast)

За замовчуванням він підключається в режимі "Розширити". Але режим можна змінити через меню Win + P вже після підключення. На екрані буде відображатися невелика менюшка з настройками трансляції зображення на бездротової дисплей.

Меню з налаштувань трансляції Miracast в Windows 10

Звук так само разом із зображенням йде на телевізор. Все цілком непогано працює. Але якість і швидкість самого з'єднання безпосередньо залежить від продуктивності заліза комп'ютера і якості самого MiraScreen адаптера. Якщо в телевізорі є вбудований Miracast, то краще підключатися безпосередньо, без адаптера. Затримка в передачі зображення, зависання, відставання звуку - часті проблеми при такому з'єднанні. Через HDMI кабель надійніше буде.

Начебто нічого не забув. Якщо що, ви завжди можете написати мені в коментарях і доповнити статтю, поділитися якоюсь корисною інформацією по цій темі, або задати питання. На зв'язку!