Роутер Netis як ретрансляція, повторювач Wi-Fi мережі

Роутер Netis як ретрансляція, повторювач Wi-Fi мережі

У цій статті ми розглянемо настройку роутера Netis як репитера. Він же повторювач Wi-Fi мережі. Простіше кажучи, за допомогою роутера Netis ми розширюватиме радіус дії вже існуючої бездротової мережі.

Не рідко бувають ситуації, коли вдома, або в офісі встановлено маршрутизатор, але Wi-Fi не ловить там де це необхідно. Просто малий радіус дії бездротової мережі. Дуже часто таку ситуацію можна зустріти у великих квартирах і будинках. Для того, що б розширити покриття Wi-Fi, використовуються спеціальні устрйоства - репітери. Я розповідав про них в окремій статті, можете почитати тут.

Багато роутери вміють працювати в режимі репитера, він же режим повторювача. Так ось, роутер Netis можна без проблем налаштувати в режимі повторювача, і він буде посилювати сигнал вже існуючої Wi-Fi мережі. Мало того, він так само буде роздавати інтернет по кабелю, і бездротова мережа у вас як і раніше буде одна (від головного роутера), з одним паролем. Просто радіус дії буде набагато більше завдяки роутер Netis, який буде налаштований як ретрансляція.

Я буду налаштовувати модель Netis WF2411. Він просто відмінно підходить для посилення Wi-Fi мережі, так як він недорогий, і налаштовується за пару хвилин. У вас може бути інша модель, думаю сам порядок дій не буде сильно відрізнятися.

Перш ніж перейти до налаштування, я радив би оновити програмне забезпечення вашого роутера Netis по цій інструкції. І зробити скидання налаштувань до заводських, затиснувши на 10 секунд кнопку Default на вашому пристрої. Це не обов'язково, але бажано. Можете спробувати налаштувати без цих дій, а якщо не вийде, то скинете налаштування, і обновіть ПО.

Налаштування роутера Netis як повторювача Wi-Fi

Головний роутер, який у вас роздає Wi-Fi може бути будь-якої фірми. У мене Asus. Його налаштування ми чіпати не будемо. Налаштовувати потрібно тільки наш репитер.

Ще один важливий момент, розмістіть роутер Netis в такому місці, що б сигнал від головного роутера був приблизно відсотків 30-50. І що б наш репитер покрив необхідну нам зону. Наприклад, якщо головний роутер стоїть на першому поверсі, то ретрансляція ставимо на другому (якщо там вже не дуже стабільний сигнал Wi-Fi). Немає ніякого сенсу ставити ретрансляція поруч з головним маршрутизатором. Думаю, це зрозуміло.

Потрібно зайти в налаштування нашого маршрутизатора Netis. Для цього, підключіться до нього за допомогою кабелю, або по Wi-Fi, і в браузері перейдіть за адресою 192.168.1.1 , або  //netis.cc . Ось докладна інструкція по входу в настройки.

В налаштуваннях змініть мову на Русский, і натисніть на кнопку Advanced .

Налаштування ретранслятора в роутері Netis

Далі переходимо на вкладку Бездротовий режим - Налаштування Wi-Fi . У випадаючому меню Режим радіо вибираємо Повторювач , і натискаємо на кнопку AP Scan .

Netis: режим повторювача

З'явиться список з доступними Wi-Fi мережами. У цьому списку нам потрібно навпаки нашої мережі встановити мітку З'єднати. , І натиснути кнопку Підключитися .

Вибір Wi-Fi мережі для підключення в якості репитера

Далі, в полі Пароль  потрібно вказати пароль від нашої Wi-Fi мережі (яку транслює головний роутер), і натиснути кнопку Зберегти .

Налаштування Netis WF2411 як репитера

На цьому все. Ви відразу помітите, як пропаде Wi-Fi мережу, яку транслював Netis, і залишиться тільки ваша бездротова мережа головного роутера, але вже з більш потужним сигналом. А якщо ви були підключені по кабелю, як в моєму випадку, то інтернет відразу запрацює від нашого репитера.

Виходить, що Netis WF2411 (в моєму випадку) підключається до нашого роутера, отримує від нього інтернет і роздає по кабелю. А так же, дублює і підсилює Wi-Fi мережу. Причому, це буде одна мережа, в якій устрйоства будуть автоматично переключаться між роутерами (в залежності від сили сигналу), і всі вони будуть в одній локальній мережі.

Вхід в налаштування репитера

Швидше за все, при спробі зайти в налаштування Netis, який у нас уже виконує роль повторювача, ви потрапите в налаштування головного роутера, або ж взагалі не вийде відкрити сторінку. Що б не забивати собі голову пошуком IP-адреси нашого повторювача, найпростіше зробити на ньому скидання налаштувань. І при необхідності, заново налаштувати режим повторювача.

Так само можна вчинити в тому випадку, якщо ви заходите використовувати свій Netis в режимі звичайного маршрутизатора. Робимо скидання параметрів, і заходимо в панель управління за стандартною схемою.

Мені дуже сподобалося, як зроблені настройки у цих роутерів. Я вже налаштовував режим повторювача на роутерах Asus і Zyxel, і можу сказати, що Netis нічим їм не поступається.

Думаю, у вас вийшло все налаштувати. А якщо залишилися питання, то залишайте їх у коментарях, ну і діліться порадами.