TP-Link TL-WR942N. Налаштування інтернету і Wi-Fi мережі

TP-Link TL-WR942N. Налаштування інтернету і Wi-Fi мережі

Сьогодні ми будемо налаштовувати маршрутизатор TP-Link TL-WR942N. Хороша модель маршрутизатора для будинку. Це оптимальний варіант для тих, хто хоче отримати гарне покриття Wi-Fi мережі, стабільну роботу, два USB-порту, і нову панель управління з безліччю нових фішок. Але при цьому, не хоче переплачувати за підтримку Wi-Fi 5G і 802.11ac. Потрібно буде обов'язково додати цей роутер до статті по вибору роутера для будинку. А ще, TP-Link TL-WR942N може працювати з 3G / 4G модемами. Правда, з одного боку тільки з російськими операторами поки. Якщо розберуся в цьому питанні, напишу окрему статтю. А сьогодні у нас інструкція по налаштуванню TP-Link TL-WR942N для роботи зі звичайним провідним інтернетом. Так само, налаштуємо Wi-Fi мережу, поставимо пароль для захисту бездротової мережі, і виконаємо інші, необхідні настройки.

Налаштування цього маршрутизатора не сильно відрізняється від настройки того ж TP-Link Archer C8. Я маю введу роутери з новою панеллю керування, яка в блакитних тонах. На даному маршрутизаторі вже є російська мова (можна вибрати мову панелі керування). У моєму випадку був тільки російська та англійська мови. Панель управління дуже крута. До речі, помітив функцію "Завантажити офлайн". Це коли ви підключаєте до роутера флешку, вказуєте на ній папку, вказуєте посилання на файл, і роутер сам завантажує файл на флешку. Можна налаштувати розклад, щоб завантаження починалася наприклад вночі, і не створювала навантаження на канал. Раніше, на роутерах TP-Link я не бачив менеджера завантажень. Потрібно буде написати про цю функцію в окремій статті.

Встановлюємо і підключаємо TP-Link TL-WR942N

Після того як пораділи покупці, дістаємо маршрутизатор з коробки, і підключаємо до нього адаптер харчування, який в свою чергу включаємо в розетку. У WAN порт, він синій, підключаємо інтернет. Кабель від інтернет-провайдера.

Підключення інтернету (WAN) до TP-Link TL-WR942N

Далі потрібно визначиться, з якого пристрою і за яким з'єднанню ви будете налаштовувати маршрутизатор. Налаштувати можна як з ПК, ноутбука, так і з планшета, або смартфона. Підключитися до TL-WR942N можна по Wi-Fi, або з мережевого кабелю. Якщо ви будете налаштовувати з ноутбука, або комп'ютера, то краще взяти мережевий кабель який ви знайдете в коробці з маршрутизатором, і з'єднати пристрої.

Підключення ноутбука (ПК) до TP-Link TL-WR942N по кабелю

Якщо ви хочете налаштовувати роутер по Wi-Fi, то відразу після включення він буде роздавати Wi-Fi мережу з заводським назвою. Ім'я мережі, і PIN код який потрібно буде вказати при підключенні, вказані на самому роутері (на наклейці знизу).

Заводський пароль і назву мережі на TL-WR942N

А якщо ви вирішили налаштовувати роутер з мобільного пристрою, то можете спробувати зробити це через додаток TP-LINK Tether. Хоча, через браузер з мобільного пристрою так само можна все налаштувати, але не дуже зручно.

Вхід в налаштування роутера

Після підключення до маршрутизатора, відкриваємо будь-який браузер, і в адресному рядку переходимо за адресою tplinkwifi.net (або 192.168.0.1). Повинна з'явиться сторінка авторизації. Якщо її немає, і ви не можете зайти в налаштування, то дивіться статтю що робити, якщо не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1.

На сторінці авторизації потрібно вказати ім'я користувача і пароль. Заводські admin і admin .

Вхід в налаштування роутера TP-Link TL-WR942N

Роутер відразу попросить вас змінити ім'я користувача і пароль, які потрібно вказувати при вході в налаштування. Змініть їх. Ім'я користувача можете залишити admin, а ось пароль змініть на свій. Тільки не забудьте пароль, а то доведеться скидати настройки до заводських, не зможете зайти в панель управління.

Зміна пароля для входу в настройки на TP-Link

Якщо вже були спроби налаштувати маршрутизатор, то я настійно раджу зробити скидання налаштувань на TP-Link TL-WR942N. Увімкніть роутер, і на 10 секунд затисніть кнопку WPS / Reset.

Скидання налаштувань роутера TP-Link TL-WR942N

За індикаторами на передній панелі ви зрозумієте, коли відбулося скидання налаштувань.

Підготовка завершена, можна переходити до налаштування.

Налагодження підключення до інтернету на TP-Link TL-WR942N

Це найважливіший етап в налаштуванні маршрутизатора. Нам потрібно задати налаштування для підключення до інтернету. Без них роутер не зможе підключиться до вашого інтернет-провайдера, і роздавати інтернет.

Важливо! Перед тим як продовжити настройку, вам потрібно знати який тип підключення до інтернету використовує ваш інтернет-провайдер. І вже в залежності від типу підключення, потрібно дізнатися дані для підключення (ім'я користувача, пароль). Так само уточніть, чи не робить провайдер прив'язку по MAC-адресу.

Тільки якщо у вас тип підключення "Динамічний IP" (без прив'язки по MAC-адресу), ніякі настройки не потрібні. І відразу після підключення інтернету до роутера, він буде його роздавати (якщо на роутері були заводські настройки). Ви можете пропустити цей розділ.

Зазвичай, вся інформація вказана в документах, які вам видали при підключенні до інтернету. Якщо ви не знаєте, які налаштування потрібно вказати на цьому етапі, то продовжувати настройку сенсу немає.

Відразу після входу в настройки, відкриється майстер швидкого налаштування, де потрібно вказати регіон, параметри підключення до інтернету, налаштувати Wi-Fi, пароль і т. Д. Штука класна і зручна, якщо хочете, можете налаштувати через цей майстер. Я ж покажу настройку за окремими розділами.

І так, для настройки інтернету переходимо на вкладку "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "Інтернет".

Вибираємо тип підключення до інтернету, і задаємо необхідні параметри. Для прикладу, я вибрав PPPoE. У вас же може бути "Динамічний IP", "L2TP", "PPTP". Вибираємо тип, і задаємо параметри: ім'я користувача, пароль, адреса сервера.

Внизу є розділ з клонуванням MAC-адреси. Якщо ваш провайдер не чинить прив'язку, то залишаємо "Використовувати MAC-адресу за замовчуванням". Якщо є прив'язка, і ви налаштовуєте (по кабелю) з комп'ютера до якого прив'язаний інтернет, то ставимо "Використовувати поточний MAC-адресу комп'ютера", або можете вручну прописати MAC. Натисніть "Зберегти".

Як вкажете всі параметри, натисніть на кнопку "Підключити". Якщо все правильно вказали, то роутер підключиться до інтернету. Зберігаємо налаштування роутера кнопкою "Зберегти".

Налаштування інтернету (Динамічний IP, PPPoE? L2TP) на TL-WR942N

Коли TP-Link TL-WR942N підключиться до інтернету, то індикатор WAN на передній панелі буде горіти зеленим. Якщо він горить помаранчевим, то перевіряйте налаштування (писав про цю проблему в статті "чому на роутері TP-Link індикатор інтернету (WAN) горить помаранчевим". Можете зателефонувати в підтримку провайдера, вони повинні підказати. Якщо роутер не підключений до інтернету, то немає сенсу продовжувати настройку.

Налаштування бездротової мережі. Установка пароля на Wi-Fi

Так, інтернет налаштували, переходимо до налаштування Wi-Fi мережі. Все що нам потрібно, це змінити стандартну назву мережі, і змінити пароль, щоб захистити свою мережу.

Для цього перейдіть на вкладку "Додаткові налаштування" - "Бездротовий режим".

В поле "Ім'я бездротової мережі (SSID)" вкажіть назву для своєї Wi-Fi мережі. Англійськими літерами, можна використовувати цифри, дефіси та нижні підкреслення.

В поле "Пароль" вкажіть пароль, який потрібно буде вказувати при підключенні до вашої Wi-Fi мережі. Пароль мінімум з 8 символів.

Кнопкою "Зберегти" зберігаємо параметри.

TP-Link TL-WR942N: настройка Wi-Fi і пароля

Все, настройка завершена. Потрібно перезавантажити роутер. Натисніть на кнопку "Перезавантаження" в правому верхньому кутку сторінки.

Після перезавантаження, вам потрібно заново підключиться до Wi-Fi мережі (яка буде вже назватися інакше), вказавши новий пароль при підключенні. Якщо в майбутньому забудете пароль від Wi-Fi, то вам стане в нагоді ця стаття: як дізнатися свій пароль від Wi-Fi, або що робити, якщо забули пароль.

Кілька корисних порад

  • В панелі управління маршрутизатором, ви можете відключити індикатори, які горять на маршрутизаторі. Просто натисніть на кнопку "Світлодіодні індикатори", і вони згаснуть. Натисніть на кнопку ще раз, і вони будуть світитися.

    Відключення світлодіодних індикаторів на роутері TP-LinkКорисна штука, якщо роутер перебуває в спальні, наприклад. А на вкладці "Додаткові налаштування" - "Системні інструменти" - "Параметри системи" в самому низу сторінки можна налаштувати нічний режим роботи індикаторів. Виставити час, коли вони будуть відключатися і включаться автоматично.

  • На вкладці "Додаткові налаштування" - "Системні інструменти" - "Налаштування часу" бажано виставити свій часовий пояс. Не забудьте зберегти настройки.
  • На майбутнє, якщо зіб'ються настройки роутера, або ще щось, я рекомендую зробити резервну копію налаштувань відразу після настройки роутера. Зробити це можна в розділі "Додаткові налаштування" - "Системні інструменти" - "Резервна копія та відновлення". Натисніть на кнопку "Резервна копія", і збережіть файл на комп'ютер, в надійне місце. У майбутньому, на цій же вкладці ви зможете відновити настройки TP-Link TL-WR942N з файлу.
  • Налаштувати обмеження швидкості для кожного пристрою можна в налаштуваннях, на вкладці "Додаткові налаштування" - "Пріоритезація даних".
  • Якщо вам знадобиться гостьова Wi-Fi мережу, то налаштувати ви її зможете за цією інструкцією: //help-wifi.com/tp-link/nastrojka-gostevoj-wi-fi-seti-na-routere-tp-link/
  • Налаштування IPTV на TP-Link TL-WR942N виконується в розділі "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "IPTV".

Ось власне і все. Роутер мені сподобався. Якщо ви його купили, то думаю, що залишитеся задоволені. Питання по темі статті ви можете залишати в коментарях. Так само, залишайте свої відгуки про роутере TP-Link TL-WR942N. Всього доброго!