Чому Smart TV телевізор не бачить Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц?

Чому Smart TV телевізор не бачить Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц?

Smart TV телевізорів на ринку зараз дуже багато, як і дводіапазонних роутерів, які можуть роздавати Wi-Fi одночасно на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Але не рідко буває ситуація, коли телевізор не бачить Wi-Fi мережу в діапазоні 5 GHz. Він просто не знаходить її, мережа не відображається в списку доступних для підключення мереж. При цьому, як правило, інші пристрої знаходять цю бездротову мережу і підключаються до неї. Звичайно ж, розбиратися в цій проблемі є сенс тільки в тому випадку, якщо в вашому телевізорі є підтримка Wi-Fi 5 GHz (стандарту 802.11ac) і роутер у вас двохдіапазонний. Зараз ми в цьому спробуємо розібратися. Додам лише, що виробник телевізора в даному випадку не має значення. Така проблема спостерігається на Smart TV телевізорах LG (WebOS), Smasung, Sony, Philips, TCL, Kivi, Ergo і т. Д.

Є багато причин, за якими телевізор може не бачити бездротові мережі. Про деякі з них я писав у цій статті (на прикладі телевізорів LG). У цій статті ми розглянемо проблему з підключенням до мереж саме в діапазоні 5 ГГц. Перш ніж перейти до вирішення проблеми і спробувати змусити свій телевізор буде підключено до Wi-Fi на частоті 5 ГГц, обов'язково переконайтеся:

  • Що у вашому телевізорі є підтримка Wi-Fi 5 GHz (802.11ac). Дуже часто народ намагається підключити до Wi-Fi роутера телевізор в якому немає Wi-Fi, або взагалі немає підтримки Smart TV (такий ТВ до інтернету взагалі ніяк не підключити). Дізнайтеся модель свого телевізора (подивіться на коробці, на наклейці), наберіть модель в пошуковій системі, перейдіть на офіційний сайт виробника і подивіться характеристики.

    Якщо там буде зазначена підтримка стандарту 802.11ac, то телевізор точно може підключаться до мереж в діапазоні 5 GHz. Якщо 802.11n - то швидше за все немає.

    Перевірка підтримки Wi-FI 5GHz 802.11ac на Smart TV телевізоріНа жаль не всі виробники вказують такі докладні характеристики вбудованого Wi-Fi модуля. А на різних сайтах, або в інтернет-магазинах найчастіше цю інформацію взагалі не вказують (навіть якщо вона є на офіційному сайті). У будь-якому випадку, знаючи модель ТВ завжди можна набрати номер підтримки виробника і запитати.

  • Що у вас двохдіапазонний роутер і він транслює Wi-Fi мережу в діапазоні 5 ГГц (вона може бути відключена в налаштуваннях роутера). Зазвичай ім'я Wi-Fi мережі на частоті 5 ГГц відрізняється приставкою "_5G" в імені бездротової мережі.

    Переконайтеся, що інші пристрої (в яких є підтримка цього діапазону) знаходять вашу мережу і підключаться до неї. Стаття по темі: чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz.

  • Що телевізор знаходиться в зоні стабільного покриття бездротової мережі в діапазоні 5 ГГц. Не забувайте, що в порівнянні з діапазоном 2.4 ГГц, радіус дії цієї мережі як правило трохи менше.

Якщо по цих трьох пунктах у вас все в порядку, роутер транслює потрібну мережу, а телевізор повинен до неї підключатися (але чомусь не бачить), то потрібно спробувати застосувати одне рішення, яке зазвичай допомагає в цій ситуації.

Якщо телевізор не знаходить мережу Wi-Fi на 5 GHz

Потрібно в настройках роутера змінити канал Wi-Fi мережі в діапазоні 5 GHz. Поставити статичний канал 36, 40, 44, або 48.

Для початку потрібно зайти в налаштування свого роутера. Я не знаю, який у вас роутер, тому залишу посилання на універсальну інструкцію: як зайти в налаштування роутера. У web-інтерфейсі потрібно відкрити настройки Wi-Fi мережі.

Важливо! Змінювати налаштування бездротової мережі потрібно для діапазону 5 GHz. Після установки статичного каналу потрібно обов'язково зберігати налаштування і перезавантажувати роутер. Так само бажано на кілька хвилин відключити телевізор.

Зараз покажу, як змінити канал Wi-Fi мережі на маршрутизаторах деяких виробників.

TP-Link

Ці параметри можна знайти в розділі "Wireless 5GHz" (Бездротовий режим - 5 ГГц). В меню "Channel" (Канал) ставимо один з каналів, про які я писав вище.

Зміна каналу Wi-Fi 5 GHz для телевізора Smart TV

Зберігаємо налаштування і перезавантажуємо роутер. Перезавантажити можна в налаштуваннях. Розділ "Системні інструменти" - "Перезавантаження".

Ось так виглядають ці настройки на нових прошивках TP-Link:

Налаштування роутера TP-Link щоб телевізор бачив Wi-Fi мережу 5 ГГц

Не забувайте зберігати налаштування!

ASUS

В розділ "Бездротова мережа" вибираємо "5GHz" і міняємо канал на 36, 40, 44, або 48.

Телевізор не бачить Wi-Fi 5GHz роутера ASUS

Застосуйте параметри і виконайте перезавантаження роутера (кнопка "Перезавантаження" у верхній частині сторінки).

D-Link

Зайдіть в розділ "Wi-Fi" - "Основні налаштування" - "5 ГГц". Ставимо статичний канал і застосовуємо налаштування.

Налаштування Wi-Fi мережі 5 ГГц для Smart TV телевізора

Якщо не знаєте, як на своєму маршрутизаторі змінити номер каналу Wi-Fi мережі для діапазону 5 GHz - напишіть в коментарях модель роутера. І бажано ще прикріпити скріншот web-інтерфейсу (сторінки з настройками). Постараюся підказати, де і як це зробити на вашому пристрої.

Так само прошу повідомити в коментарях, чи допомогло вам це рішення. Ваш Smart TV телевізор побачив Wi-Fi 5 GHz мережу і підключився до неї? Який у вас телевізор і маршрутизатор?

Якщо ви знайшли інше рішення цієї проблеми - можете поділитись з нами в коментарях. Всього доброго!