Для чого потрібен USB роз'єм на роутері Asus?

Для чого потрібен USB роз'єм на роутері Asus?

Практично у кожного виробника Wi-Fi роутерів, вже є безліч моделей з USB роз'ємами. Є роутери з декількома роз'ємами, і з USB 3.0. Мені здається, що USB порти скоро будуть навіть на найдешевших, бюджетних моделях.

Фото: USB роз'єм на роутері Asus

У компанії Asus, вже практично в кожній моделі, є 1, або 2 USB роз'єму. Ми зараз спробуємо з'ясувати, для чого потрібен USB на роутері, і що можна туди підключати. Поговоримо конкретно про роутерах компанії Asus. У мене самого роутер Asus RT-N18U з двома USB. Ось на його прикладі, і будемо розбиратися.

Що можна підключити в USB порт на роутері Asus?

Ми вже звикли, що в USB роз'єм на комп'ютері, можна підключити що завгодно: флешку, HDD, клавіатуру, мишку і т. Д. Так ось, на роутері USB потрібен приблизно для таких же завдань. Ясна річ, що клавіатуру, або мишку підключати до маршрутизатора не потрібно. А ось флешку, зовнішній жорсткий диск, принтер, або USB 3G модем, до роутера можна підключити без проблем. Саме для цього, і потрібен USB роз'єм. Це стосується всіх виробників, не тільки Asus.

1 USB-модеми - Практичний все роутери Asus, у яких є хоча б один USB, підтримують підключення 3G / 4G модемів. Тут все зрозуміло, роутер отримує інтернет від модему, і роздає його на ваші пристрої. Якщо у вас немає можливості підключити кабельний інтернет, то це дуже зручно. Я вже писав окрему інструкцію з налаштування 3G USB-модема на роутерах Asus.

2 Флешки та зовнішні жорсткі диски - Тут все дуже просто. Підключаємо накопичувач до роутера, і всі підключені пристрої, можуть отримати доступ до файлів, які знаходяться на флешці, або диску. Крім того, роутер може не просто організувати доступ до файлів, а організувати DLNA медіа-сервер, Або iTunes Server. А функція AiDisk може дозволити доступ до файлів з інтернету.

Крім того, підключення USB-накопичувачів до роутера Asus потрібно для роботи менеджера завантажень Download Master. Роутер може сам завантажувати торренти, або файли за звичайними прямими посиланнями прямо на накопичувач. До того ж, він уміє це робити за розкладом.

А додаток Time Machine дозволяє налаштувати резервне копіювання для комп'ютерів Apple.

3 Принтери і сканери - підключаємо принтер в USB роз'єм, налаштовуємо Сервер друку, і відправляємо документи на друк з будь-якого, підключеного до роутера пристрою.

Можливо, можна ще якось використовувати USB порт в роутері Asus. Я перерахував всі способи, які вже спочатку реалізовані в прошивці роутера, і для їх налаштування не потрібні танці з бубном. Для кожної функції, в роутері є спеціальна утиліта.

Що б дізнатися, чи можна налаштувати на вашому роутере функції, про які я писав вище, зайдіть в настройки маршрутизатора і перейдіть на вкладку USB додаток. Там буде список програм, про які я писав вище.

USB-додатки на роутерах Asus

Бачив якось питання, мовляв чи можна використовувати USB-хаб з роутером Asus. Представник компанії відповів, що стабільна робота при підключенні декількох пристроїв до одного USB роз'єму не гарантовано. Я думаю, що працювати взагалі не буде. Швидше за все, в панелі управління можна буде вибрати зі списку пристрій, який буде працювати. Шкода, немає USB-хаба, перевірити не зможу.

Наявність USB на роутері, це безсумнівно великий плюс. Відкривається дуже багато можливостей. Я, наприклад, до Asus RT-N18U підключив в один роз'єм 3G модем, через який роутер отримує інтернет, а в другий роз'єм USB 3.0 підключив флешку. І часто користуюся завантаженням файлів через Download Master. Налаштував, що б роутер завантажував файли вночі, ставлю в завдання завантаження файлів, або фільмів, і роутер вночі сам завантажує їх на флешку. Що б вдень не вантажити і без того не дуже швидкий 3G інтернет. А завдяки загальному доступу до файлів на флешці, до них є доступ з комп'ютера, і навіть телевізора. Не потрібно відключати флешку від роутера.

А ви якось користуєтеся USB роз'ємом на своєму роутере? Пишіть в коментарях!