Роутер Totolink в режимі репитера, повторювача, розширювача мережі

Роутер Totolink в режимі репитера, повторювача, розширювача мережі

Роутери компанії Totolink, як і роутери інших виробників вміють працювати в різних режимах. Це означає, що роутер може виступати в ролі точки доступу, клієнта, репитера. Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все знаєте що таке репитер, і навіщо він вам потрібен. Це такий спеціальний пристрій, завдання якого збільшувати радіус дії вже існуючої мережі. Просто посилювати Wi-Fi мережу. Більш докладно про це я писав в цій статті.

Так ось, роутер Totolink може виступати в ролі повторювача. З його допомогою можна посилити вже існуючу мережу. При цьому, Totolink буде ще роздавати інтернет по кабелю. Працює все це дуже просто. Заходимо в настройки роутера, переводимо його в режим репитера, в списку доступних Wi-Fi мереж вибираємо свою мережу, і вказуємо пароль для підключення до неї. Роутер буде перезавантажений, і почне посилювати бездротову мережу. Це означає, що у вас як і раніше буде одна Wi-Fi мережу, але посилена за допомогою Totolink. Ну і по мережевому кабелю до роутера можна буде підключити якийсь пристрій, або декілька. Якщо необхідно.

Я все перевірив на роутері Totolink N150RT, про налаштування якого я писав тут. Все дуже класно працює. Головний роутер у мене ASUS. Але це не має ніякого значення. І якщо вам потрібен ну дуже дешевий ретрансляція, потрібно заощадити, то можна купити той же Totolink N150RT і налаштувати його з цієї інструкції. Просто цей роутер коштує дешевше репитера (якщо не розглядати якісь китайські моделі, у яких навіть імені немає).

Використовуємо роутер Totolink для розширення покриття Wi-Fi мережі

Заходимо в настройки маршрутизатора. Для цього в браузері досить перейти за адресою 192.168.1.1, і вказати ім'я користувача і пароль від налаштувань роутера. Якщо ви їх не змінювали, то підійдуть заводські: admin і admin.

Зміна режиму роботи роутера Totolink

Якщо вам необхідна детальна інструкція по входу в настройки, то знаходиться вона за посиланням //help-wifi.com/totolink/kak-zajti-v-nastrojki-routera-totolink-na-primere-modeli-totolink-n150rt/

Якщо у вас налаштування англійською, то натискаємо на кнопку "Advanced Setup", і змініть мову на російську, або українську.

Зміна мови панелі управління Totolink

Переходимо в розділ "Режим роботи". Ставимо перемикач біля пункту "Режим повторювача / репитера / розширювача мережі". Натискаємо на кнопку "Застосувати / Далі".

Totolink: Режим повторювача / репитера / розширювача мережі

Тепер нам потрібно вибрати нашу Wi-Fi мережу, яку потрібно посилити. Натисніть на кнопку "Пошук". Встановіть перемикач біля своєї мережі. В поле "Ключ безпеки Wi-Fi мережі" вкажіть пароль від головної мережі, щоб наш репитер зміг до неї підключиться. Тільки будьте уважні, вкажіть правильний пароль.

Натисніть на кнопку "Готово".

Репитер з роутера Totolink

Чекаємо поки роутер перезавантажиться.

Перезавантаження роутера після зміни режиму роботи

Після перезавантаження все запрацює. Ви побачите, що ваша основна Wi-Fi мережу посилена за допомогою роутера Totolink. Ось власне і все. Якщо ви захочете повернути роутер в звичайний режим роботи, то найпростіше зробити скидання налаштувань. Просто натиснути і потримати 10 секунд кнопку RST-WPS. Або дивіться інструкцію по скиданню налаштувань на Totolink.

Чому не заходить в налаштування Totolink після зміни режиму роботи?

У налаштування нашого репитера за адресою 192.168.1.1 вже швидше за все не зайти (якщо адреса головного роутера теж 192.168.1.1). Ви просто будете потрапляти в настройки головного маршрутизатора.

Щоб була можливість зайти в налаштування репитера, потрібно перед зміною режиму роботи змінити IP-адресу роутера Totolink. Я перевірив, все вийшло. Можете скинути настройки до заводських, і налаштувати все заново. Перед цим змінивши IP-адреса. Зробити це можна на вкладці «Основні параметри" - "Настоянки LAN". Міняємо адресу наприклад на 192.168.1.2.

Зміна IP-адреси роутера Totolink

Зберігаємо налаштування. І вже в панель управління роутера заходимо за адресою, який вказали в налаштуваннях. Налаштовуємо режим повторювача, як я показував вище. Після чого, в настройки можна буде зайти за зміненим IP-адресою.

Там, до речі, можна буде подивитися інформацію по підключеним клієнта, за рівнем сигналу головної мережі, стан з'єднання і т. Д. Або, наприклад, змінити назад режим роботи без скидання налаштувань маршрутизатора.

Інформація по режиму роботи

Намагайтеся розмістити ретрансляція так, щоб він був в зоні стабільного сигналу головною Wi-Fi мережі. Хоча б 20-30%. Це впливає на стабільність роботи і швидкість підключення через повторювач.