Налаштування маршрутизатора TP-Link Archer C5 V4 (AC1200)

Налаштування маршрутизатора TP-Link Archer C5 V4 (AC1200)

Можливо, ви вже прочитали мій огляд TP-Link Archer C5 V4, купили собі цей маршрутизатор і тепер вам не терпиться його налаштувати. Не виключені й інші причини, за якими ви могли зайти на цю сторінку. Наприклад, виникли якісь проблеми в роботі роутера, або ви хочете налаштувати додаткові функції. У цій статті я покажу весь процес підключення та налаштування TP-Link Archer C5 V4. Це як доповнення, або заміна керівництва, яке є в комплекті з маршрутизатором. З одним величезним відмінністю - зворотний зв'язок в коментарях 🙂 Де ви завжди можете доповнити статтю, або задати питання.

TP-Link Archer C5 V4 трохи відрізняється від інших маршрутизаторів цієї компанії. Я маю введу процес налаштування. На цей роутер встановлена ​​вже нова панель управління, з якою працювати набагато простіше і приємніше. Наприклад, немає вже заводського імені користувача і пароля (admin / admin), а роутер пропонує нам встановити пароль в процесі першої настройки. І це дуже зручно. Так само змінилися налаштування інтернет-підключення (WAN). Але ви це швидше за все не помітите, якщо будете використовувати майстер швидкого налаштування.

Налаштування TP-Link Archer C5 V4

Щоб налаштує обладнання, його спочатку потрібно підключити. Тому, дістаємо наш Archer C5 V4 з коробки і підключаємо харчування. Якщо індикатор живлення не загориться, то увімкніть живлення за допомогою кнопки "On / Off".

Далі підключіть інтернет в WAN-порт маршрутизатора. Я маю введу мережевий кабель, який йде від провайдера, або від модему. Так само нам потрібно підключити до роутера пристрій, з якого ми будемо виконувати настройку. Найкраще для цієї справи підходить стаціонарний комп'ютер, або ноутбук. Якщо у вас він є, то з'єднайте його з роутером за допомогою мережевого кабелю.

Підключення TP-Link Archer C5 V4 (AC1200)

Якщо у вас немає комп'ютера, або на ньому немає / не працює мережева карта, то можна підключиться з будь-якого пристрою з Wi-Fi. Відкрийте список доступних Wi-Fi мереж на своєму пристрої та підключіться до бездротової мережі, яку транслює TP-Link Archer C5 V4. Заводське ім'я мережі (воно ж SSID) і пароль бездротової мережі (PIN) вказані на наклейці, яка знаходиться знизу маршрутизатора.

Заводський пароль роутера TP-Link Archer C5 V4

Так як роутер у нас двохдіапазонний, то мережі буде дві. Та, яка в діапазоні 5 GHz буде з індексом "_5G". Підключитися можна до будь-хто.

Підключення до Wi-Fi Archer C5 V4

Ваше пристрій має бути підключений тільки до цього роутера. Інші активні підключення необхідно відключити. Спочатку, статус підключення до Archer C5 V4 можливо буде "Без доступу до інтернету". Не звертайте на це уваги.

Швидка настройка TP-Link Archer C5 V4

Щоб налаштувати роутер для підключення до інтернету і задати параметри Wi-Fi мережі, нам необхідно отримати доступ до веб-інтерфейсу.

Зробити це дуже просто. Запускаємо будь-який браузер і в ньому переходимо за адресою  //tplinkwifi.net (докладніше в статті: tplinkwifi.net - вхід в настройки маршрутизатора). Або за адресою //192.168.0.1 (детальна інструкція: 192.168.0.1 - вхід в роутер, або модем. Admin і admin).

Якщо замість сторінки маршрутизатора відкриється сторінка пошукової системи, то ви ввели адресу не в адресному рядку, а в пошуковій. Якщо не виходить це виправити, то використовуйте інший браузер. Краще стандартний.

Про те, що робити, якщо не відкриваються налаштування роутера, я писав тут: //help-wifi.com/oshibki-i-polomki/chto-delat-esli-ne-zaxodit-v-nastrojki-routera-na-192- 168-0-1-ili-192-168-1-1 /

Якщо маршрутизатор вже був налаштований, то він попросить вас ввести пароль, який був встановлений.

Ви завжди можете зробити скидання налаштувань роутера кнопкою Reset . Потрібно натиснути на неї гострим предметом і потримати, поки не загоряться і згаснуть всі індикатори.

Якщо ж він ще не налаштовувався, то з'явиться вікно, в якому потрібно придумати і вказати пароль. Цей пароль надалі буде використовуватися для авторизації в налаштуваннях TP-Link Archer C5 V4. Постарайтеся його не забути.

Перший вхід в настройки роутера Archer C5 V4

Відразу з'явиться майстер швидкого налаштування. За допомогою якого можна швидко поставити всі необхідні параметри. І не доведеться робити це в різних розділах панелі управління.

Звичайно ж роутер спочатку запропонує нам поставити найважливіші настройки - підключення до інтернету.

Виберіть тип підключення до інтернету, який використовує ваш провайдер. Якщо не знаєте який - уточнюйте у підтримки інтернет-провайдера. Найчастіше це Динамічний IP, або PPPoE. Так само часто використовується L2TP і PPTP.

Тип з'єднання Ротера TP-Link

Так як у мене Динамічний IP, то додаткові параметри задавати не потрібно. Якщо у вас PPPoE, то потрібно вказати ім'я користувача і пароль. А якщо L2TP або PPTP, то ще й адресу сервера. Ці параметри видає інтернет-провайдер. Тому, всі питання до нього.

Можна включити "VLAN ID" і задати номер. Не дуже розумію, для чого це потрібно. Швидше за все для перегляду IPTV. Я не включав. Це можна зробити пізніше, якщо знадобиться.

VLAN ID на TP-Link

На наступному кроці можна налаштувати Wi-Fi мережу, яку буде роздавати TP-Link Archer C5 V4. Потрібно змінити ім'я Wi-Fi мережі і пароль. Для кожного діапазону. При необхідності, можна відключити мережу в певному діапазоні. Досить прибрати галочку біля "Включити бездротове мовлення". Якщо, наприклад, ви поки не плануєте підключати свої пристрої до мережі на частоті 5 ГГц. Або у вас немає пристроїв, які підтримують цю мережу. Потім можна буде включити її в налаштуваннях.

TP-Link Archer C5 V4: настройка Wi-Fi мережі і пароля

Якщо ви були підключені по Wi-Fi, то підключіться вже до нової мережі. Виберіть один з варіантів в наступному вікні та натисніть "Далі".

Підключення до бездротової мережі після зміни налаштувань SSID і пароля

Зберігаємо параметри.

Збереження налаштувань маршрутизатора

Можна зробити тест підключення до інтернету. І якщо роутер підключений до інтернету (результат "Success!" "Успіх!"), То натискаємо на кнопку "Завершити". Якщо ж підключення до інтернету немає, то за допомогою кнопки "Назад" поверніться до вибору типу з'єднання і перевірте всі параметри. Уточніть настройки у провайдера.

Тест підключення до інтернету роутера TP-Link Archer C5 V4 (AC1200)

Відкриється карта мережі.

Карта мережі роутера TP-Link

Налаштування завершено. Можна міняти інші параметри маршрутизатора.

У розділі "Додаткові налаштування", на вкладці "Мережа" - "Інтернет" можна змінити параметри підключення до інтернету. Відредагувати або приділити вже створене правило, або створити нове. Але якщо інтернет через роутер працює, то краще нічого не міняти.

Там же можна знайти більш розширені настройки. Наприклад, змінити MTU, або клонувати MAC-адресу (якщо це вимагає провайдер).

Налаштування WAN на TP-Link Archer C5 V4

У розділі "Бездротовий режим" знаходяться налаштування Wi-Fi мережі. Сама панель управління дуже проста і російською мовою. Думаю, немає особливого сенсу робити огляд всіх налаштувань.

Так як в TP-Link Archer C5 V4 є USB-порт, то можливо вам знадобиться ця інструкція: доступ до USB диску (флешці) через роутер TP-Link по мережі. Якщо ви захочете підключити до свого роутера флешку, або зовнішній жорсткий диск. Або налаштувати DLNA через роутер TP-Link.