Без доступу до інтернету в Windows 7 при підключенні по Wi-Fi мережі. Що робити?

Без доступу до інтернету в Windows 7 при підключенні по Wi-Fi мережі

У цій статті будемо розбиратися з напевно найпопулярнішою проблемою, яка виникає на комп'ютерах з Windows 7, при підключенні до інтернету по Wi-Fi. Це "Без доступу до інтернету" , коли після підключення до Wi-Fi мережі інтернет не працює, а біля іконки з'єднання на панелі сповіщень з'являється жовтий трикутник зі знаком оклику. І якщо навести на цю іконку курсор, то з'явиться напис "Без доступу до інтернету".

Wi-Fi

А в центрі управління мережами, може ще бути напис "Невизначена мережа". Я сам не раз стикався з цією проблемою, вирішення - найрізноманітніші. Зараз ми постараємося розібратися, що робити, якщо у вас підключення стало без доступу до інтернет. На цій сторінці ми будемо вирішувати проблему на прикладі системи Windows 7 , так як в Windows 8, 8.1 і 10, є ряд інших причин і рішень, тому, по ним буде окрема стаття. Так як ця помилка може з'явиться при підключенні до інтернету з мережевого кабелю, або по Wi-Fi, то в даній статті ми будемо розбиратися саме з підключенням по бездротової Wi-Fi мережі . А з проблемами доступу до інтернету по кабелю, я напишу так само в окремій статті, що б інструкції були більш простими і зрозумілими, і ви не плуталися.

Значить, якщо у вас ноутбук на Windows 7, ви підключилися до свого Wi-Fi роутера, і у вас з'єднання без доступу до інтернету, то ви зайшли за адресою, зараз постараємося вирішити виниклу проблему.

Windows 7: "Без доступу до інтернету". Що робити і як знайти причину?

Подивився статті щодо вирішення цієї проблеми на інших сайтах, і практично всі відразу пишуть про якісь діях, які потрібно виконають на ноутбуках. Перевірити настройки IP, і т. Д. Але, як показує практика, причиною того, що не працює інтернет в Windows 7 при підключенні по Wi-Fi, є сам роутер, його настройки, або інтернет-провайдер.

Головне, потрібно визначити в чому проблема, в ноутбуці, роутере, або в інтернет-провайдера. Тоді вже можна щось робити для вирішення проблеми.

Зараз все поясню, і розповім, що потрібно робити в першу чергу:

  • У багатьох така проблема з'являється в процесі настройки роутера . Якщо ви налаштовуєте свій роутер, начебто вже налаштували, підключили до нього ноутбук, і статус з'єднання "Без доступу до інтернету", сайти не відкриваються, то потрібно шукати проблему саме в налаштуваннях маршрутизатора. Швидше за все, ви неправильно налаштували роутер на роботу з провайдером, подивіться цю статтю. Знайдіть у нас на сайті інструкцію з налаштування свого роутеа, або напишіть в коментарях, постараюся підказати де дивитися ці настройки. Підключіть до інтернету інші пристрої (якщо є можливість), перевірте, чи працюють вони.
  • Якщо у вас така проблема з Wi-Fi з'явилася несподівано, інтернет працював і раптом перестав, або після виключення / включення, то в першу чергу, перезавантажте свій комп'ютер (ноутбук), і роутер . Потім, підключіться заново. Можливо, це вирішить проблему.
  • Перевірте, чи правильно підключений кабель від провайдера до роутера , чи добре він вставлений в WAN роз'єм. Був у мене випадок, коли у родичів не працював інтернет - "Без доступу до інтернету". Тиждень все сиділи без інтернету. Я подивився, і виявилося, що вони кабель від провайдера підключили не в той роз'єм на роутері (підключили в LAN, відключали під час грози) :). Я просто змінив роз'єм, і інтернет заробив.
  • Переконайтеся в тому, що інтернет у вас оплачений . Можливо, провайдер просто відключив вам інтернет за несплату.
  • Визначте в чому проблема: в ноутбуці, роутере, або інтернет-провайдера. Зробити це не складно. Наприклад: спробуйте підключити до цього роутера інший пристрій. Якщо інтернет на ньому буде працювати, значить проблема в вашому комп'ютері. Якщо ж інтернет працювати не буде, то проблема або в даному маршрутизаторі, або в інтернет-провайдера. Що б перевірити хто винен, роутер, або провайдер, то потрібно спробувати підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера до гнізда. Минаючи роутер. Якщо інтернет працює, значить проблема швидше за все в роутері. Можна так само зателефонувати до провайдера, і запитати, чи немає у них проблем у вашому районі. Ще раз напишу про те, що дуже важливо визначити в чому проблема.

    Можна ще підключити ноутбук до роутера не по Wi-Fi, а з мережевого кабелю. Можливо, так інтернет буде працювати.

З найголовнішими моментами розібралися, можна переходити до вирішення цієї помилки. Причину я думаю ви знайшли.

Рішення помилки "Без доступу до інтернету" якщо проблема в ноутбуці

Якщо, наприклад, інтернет на інших пристроях працює, а на вашому комп'ютері немає, то швидше за все, що проблема саме в ньому. Добре б відразу спробувати підключити його до інших мереж, подивитися як буде працювати. Якщо проблема з інтернетом по Wi-Fi на Windows 7 з'явилася раптово, то постарайтеся згадати, може щось встановлювали, чи змінювали якісь настройки.

Найпопулярніше рішення в Windows 7, яке все радять, це прописати статичні IP і DNS, або навпаки, спробувати виставити автоматичне отримання цих параметрів, якщо у вас задані статичні дані. Я вже писав про це в статті з перевірки налаштувань IP в Windows. Давайте спробуєм.

Натисніть правою кнопкою миші на значок інтернет з'єднання (який у нас повинен бути з жовтим значком) і виберіть Центр управління мережами і загальним доступом .

Відкриваємо управління мережами в Windows 7

Далі, ліворуч виберіть Зміна параметрів адаптера .

Змінюємопараметри IP і DNS при відсутності інтернету по Wi-Fi

Натискаємо правою кнопкою на адаптер  Бездротове мережеве з'єднання і вибираємо Властивості . У новому вікні виділяємо рядок "Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)" і натискаємо кнопку Властивості . Якщо у вас там виставлено автоматичне отримання IP і DNS, то задайте статичні параметри, як у мене на скріншоті нижче. У вас хіба що може відрізнятись IP і Основний шлюз. Це залежить від IP адреси вашого роутера (можна подивитися на наклейці, на самому роутері). Може бути IP 192.168.0.50 (50 - це число можете задати інше, наприклад, 100). DNS задаємо:  8.8.8.8 і  8.8.4.4 .

Якщо ж ви тільки відкрили параметри, і у вас там вже задані якісь настройки, статичні адреси, то встановіть автоматичне отримання IP і DNS . Потрібно спробувати і зі статичними адресами (заданими вручну), і з автоматичним отриманням.

Зміна IP і DNS для вирішення проблеми

Збережіть параметри і перезавантажте ноутбук. Можливо, зміна цих налаштувань вирішить проблему з доступом до інтернету.

Ще одне рішення: включення режиму сумісності з федеральним стандартом (FIPS)

Натисніть на значок з'єднання з інтернетом на панелі повідомлень, потім натисніть правою кнопкою миші на свою Wi-Fi мережу, до якої ви підключені (і з якої спостерігаються проблеми), і виберіть Властивості . У новому вікні перейдіть на кладку Безпека , натисніть на кнопку Додаткові параметри , і встановіть галочку біля пункту Увімкнути для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS).

Включаємо режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS)

Натисніть Ok , і перезавантажте ноутбук.

Як можна спробувати ще виправити цю помилку в Windows 7? Можна ще відключити антивірус, фаєрвол, і інші програми, які можуть блокувати з'єднання. Якщо нічого не допомагає, то можна ще відновити драйвер на Wi-Fi адаптер вашого ноутбука, трохи інформації про це є тут.

Як виправити, якщо проблема в роутері, або в інтернет-провайдера?

Ну, з провайдером я думаю все зрозуміло. Якщо інтернет не працює разом з безпосередньо, то значить проблема у провайдера. Щось з обладнанням, проводять якісь роботи і т. Д. Або ви просто забули відплатити інтернет. У таких випадку, дзвонимо в підтримку і все уточнюємо. Особисто у мене вже не раз були такі випадки. Я відразу починав перевіряти настройки, а виявлялося, що це проблема у провайдера.

Якщо ж винен у всьому роутер (в такому випадку, інтернет не буде працювати ні на одному пристрої, на мобільні пристрої просто не відкриваються сайти), то потрібно перевіряти настройки і кабелю. Як я вже писав вище, перевірте, чи правильно підключений інтернет. Повинно бути приблизно так:

Перевірка підключення кабелю до роутера в WAN роз'єм

Перевірте всі гарненько, перезавантажте роутер.

Якщо це не допомогло, і особливо, якщо проблема виникла в процесі настройки роутера, то потрібно перевіряти настройки WAN. Простіше кажучи, налаштування інтернету. Найчастіше, помилка "Без доступу до інтернету" з'являється тоді, коли роутер не може з'єднається з провайдером, тому власне і немає доступу в інтернет. А не може він з'єднається з провайдером швидше за все тому, що неправильно задані параметри для з'єднання в налаштуваннях маршрутизатора.

В налаштуваннях роутера, на вкладці WAN, або Інтернет (у різних виробників вона називається по-різному), потрібно правильно вказати тип підключення, яке використовує ваш інтернет-провайдер. І поставити всі параметри, які можуть знадобиться.

На кожному роутере (точніше, на пристроях різних виробників), це робиться по різному. Я не буду тут писати про це, це дуже багато інформації, я просто дам посилання на статті з налаштування маршрутизаторів різних виробників. За ним, ви вже зможете все налаштувати. Дивіться саме настройку інтернету.

Налаштування роутерів TP-LINK, на прикладі моделі TL-WR940N

Інструкція для Asus на прикладі RT-N12 +

Налаштування маршрутизаторів D-link

ZyXEL, на прикладі моделі Keenetic Start

Інструкція для пристроїв компанії Tenda на прикладі Tenda N3

Стаття для пристроїв Linksys, на прикладі Linksys E1200.

Думаю, ви знайдете інструкцію для виробника вашого маршрутизатора.

На цьому все, буду оновлювати статтю і додавати сюди нові способи вирішення. Якщо ви знаєте по цій проблемі щось нове, може ви вирішили її якось по-іншому, то поділіться цікавою інформацією в коментарях, думаю багатьом стане в нагоді.

Сподіваюся, у вас вийшло прибрати цю помилку, і інтернет на вашому ноутбуці заробив. Можете задавати свої питання. Описувати проблему, прикріплюйте скріншоти, постараюся відповісти швидко, і допомогти порадою.