Роутер Asus не роздає інтернет по Wi-Fi мережі. Що робити?

Роутер Asus не роздає інтернет по Wi-Fi мережі. Що робити?

Часто бувають випадки, коли Wi-Fi мережа працює, пристрої підключаються, але інтернет не працює. У цій статті я розповім як вирішити цю проблему на роутерах Asus. Якщо у вас маршрутизатор Asus, який не роздає інтернет по Wi-Fi, то ця інструкція повинна вам стане в нагоді. Мені здається, що з цією проблемою найчастіше стикаються в процесі першої настройки маршрутизатора. Все налаштували, підключили, Wi-Fi мережу з'явилася, пристрої до неї підключаються, а ось доступу до інтернету немає.

Якщо підключити комп'ютер, то в статусі підключення швидше за все буде жовтий знак оклику, і напис "Без доступу до інтернет", а в Windows 8 і Windows 10 - "Обмежено". А на смартфонах і планшетах, інтернет просто не буде працювати. Сторінки в переглядачі будуть відкриватися і т. Д. До речі, по кабелю, від роутера Asus інтернет так само навряд чи буде працювати. Думаю, знайома ситуація.

Ми розглянемо два варіанти вирішення цієї проблеми:

  • Коли проблема з'явилася в процесі настройки роутера Asus.
  • І коли все відмінно працювало, роутер роздавав інтернет по Wi-Fi, і раптом доступ до інтернету пропав.

Там просто різні причини, і рішення. Так буде простіше розібратися.

Чому після настройки роутер Asus не роздає Wi-Fi?

Точніше, Wi-Fi то він роздає, а інтернет не працює. Тут дуже важливо зрозуміти, що сама наявність бездротової мережі, і підключення до неї не означає підключення до інтернету. Справа в тому, що маршрутизатор в будь-якому випадку роздає Wi-Fi, як тільки ми його включаємо в розетку. Але, що б був доступ в інтернет, цей інтернет потрібно до роутера підключити, і налаштувати.

Кабель від вашого інтернет-провайдера, або ADSL модему повинен бути підключений в WAN роз'єм роутера. Якщо у вас інтернет через USB модем, то дивіться цю інструкцію з налаштування.

Роутер Asus не роздає Wi-Fi: перевірка WAN кбаеля

Думаю, підключили ви все правильно. А тепер, найголовніший момент - настройка роутера під вашого интерне-провайдера . Якщо настройки задані неправильно, то роутер Asus не може підключиться до інтернету, ну і не може його роздавати.

Підключіться до роутера (по Wi-Fi, або по кабелю), і перейдіть в браузері за адресою 192.168.1.1 . Відкриються налаштування. Якщо не виходить зайти в панель управління, то дивіться докладну інструкцію: //help-wifi.com/asus/vxod-v-nastrojki-na-routerax-asus-192-168-1-1/.

В налаштуваннях потрібно перейти на вкладку Інтернет . Вибрати правильний тип WAN-підключення , який використовує ваш інтернет-провайдер, і задати необхідні параметри (які залежать від обраного типу з'єднання). Вам потрібно уточнити у провайдера, який тип з'єднання він використовує: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP.

Роутер Asus не підключається до інтернету

Так само потрібно уточнити, чи не робить провайдер прив'язку по MAC адресу. Якщо робить, то читайте цю статтю.

Головне завдання, вибрати правильний тип підключення (WAN), і задати потрібні параметри (якщо необхідно): пароль, ім'я користувача, IP адресу. Після цих дій, роутер підключиться до інтернету, і зможе роздавати його по Wi-Fi мережі.

Можете подивитися налаштування роутера Asus на прикладі моделі Asus RT-N12.

Що робити, якщо все працювало і раптом пропав інтернет по Wi-Fi

Багато хто запитує, чому роутер перестав роздавати інтернет по Wi-Fi, якщо все відмінно працювало. У таких випадках, робимо так:

  • Насамперед, просто перезавантажуємо роутер і комп'ютер, телефон, планшет і т. Д.
  • Потрібно переконається, що немає проблем на стороні провайдера. Ну хіба мало, може щось у них з обладнанням і т. Д. Можна просто відключити кабель від роутера, і підключити до комп'ютера. Так ми зрозуміємо, на чиєму боці проблеми. Так само, переконайтеся в тому, що інтернет у вас оплачений. Можна зателефонувати в підтримку провайдера, і все з'ясувати.
  • Перевірте, чи підключений інтернет до роутера (сам мережевий кабель). Може він просто "вискочив" з WAN роз'єму.
  • Добре б переконається в тому, що наш Asus не роздає інтернет на всі пристрої (якщо є можливість підключити кілька пристроїв).
  • Перевірте настройки підключення в панелі управління роутером на вкладці Інтернет. Як це зробити, я показував вище. Можливо, настройки просто злетіли.

Якщо жоден з рад не допоміг, і ви так і не змогли розібратися чому ж роутер Asus перестав роздавати інтернет по Wi-Fi мережі, то опишіть свій випадок в коментарях. Будемо думати над вирішенням разом.