Налаштування IP-камери TP-LINK NC250 (NC200). Відеоспостереження через інтернет

Налаштування IP-камери TP-LINK NC250 (NC200). Відеоспостереження через інтернет

Цілий день вивчав хмарну IP-камеру TP-LINK NC250, щоб підготувати для вас докладну інструкцію щодо її встановлення, і налаштування. Ця стаття буде корисна для всіх, хто хоче своїми руками організувати відеоспостереження з використанням IP-камери (або камер) від компанії TP-LINK. У мене хмарна камера TP-LINK NC250, показувати буду на її прикладі. Але, інструкція підійде і для інших моделей: TP-LINK NC200, NC210, NC220, NC230, і NC450. Всі ці камери дуже схожі, і процес налаштування буде практично однаковим.

Налаштування хмарної IP-камери TP-LINK NC250За статтями на цьому сайті можна побачити, що я більше пишу про роутерах, налаштування Wi-Fi і т. Д. У мене немає великого досвіду в налаштуванні систем відеоспостереження. Але як виявилося, все дуже просто і зрозуміло. Кожен може сам купити IP-камеру, за кілька хвилин її налаштувати, і спостерігати за своїм будинком, офісом, магазином з будь-якого місця, де є інтернет. Я не знаю, як там у інших виробників (обов'язково перевірю), але у TP-LINK все зроблено дуже круто. Завдяки їхньому хмарного сервісу, через який ми отримуємо доступ до камер, не потрібно виконувати складну настройку, розбиратися в IP адреси (білі, сірі, зовнішні статично, динамічні). І якщо ви десь прочитали, що для доступу до IP-камері з інтернету потрібен статичний, "білий" IP (за який потрібно доплачувати провайдеру), кидок портів і т. Д., Це не так.Адже ці камери працюють через хмару. І до них ви отримуєте доступ не по IP адресою, а через сайт.

Схема швидкого налаштування хмарної IP-камери від TP-LINK:

  • Установка і підключення IP-камери.
  • Щоб встановити програму "tpCamera" на телефон, або планшет. Якщо ви хочете дивитися зображення з камери на мобільному пристрої, або комп'ютері в локальній мережі, а не через інтернет, то на цьому настройка закінчена.
  • Реєстрація на хмарному сервісі tplinkcloud.com, і додавання камери. Це потрібно для того, що б в будь-який момент, з будь-якого місця і пристрою ми могли отримати доступ до нашої IP-камері. Через браузер, або додаток "tpCamera" на Android, або iOS.
  • Додаткові настройки: вхід в настройки камери, зміна заводського пароля камери, оновлення прошивки, настройка функції "Детектор", настройка якості відео і т. Д. А ще, камера може виконувати роль підсилювача Wi-Fi мережі.

Як це працює, для чого потрібно, і що за камери:

Ще трохи тексту, і перейдемо до налаштування, чесно 🙂 Вся схема працює дуже просто. У нас є Wi-Fi роутер, який підключений до інтернету. Хмарну IP-камеру, в моєму випадку TP-LINK NC250 ми підключаємо до цього маршрутизатора по Wi-Fi, або за допомогою мережевого кабелю. Потрібно зауважити, що можна обійтися і без маршрутизатора, а підключити інтернет відразу до камери, якщо це необхідно. Але я не пробував. Все, тепер з усіх пристроїв, які підключені до цього ж маршрутизатора що і камера, у нас є локальний доступ до IP-камері з комп'ютера, або мобільних пристроїв. Ну і після настройки, у нас з'явиться доступ до хмарної камері з інтернету. Тобто, ми можемо знаходиться де завгодно, і що б вести відеоспостереження, нам потрібен всього лише доступ до інтернету.

Використовувати ці камери можна для чого завгодно. Мій знайомий, наприклад, використовує таку схему для спостереження за своїм магазином. І це дуже зручно. Так само, можна спостерігати за будинком, дітьми, хворими і т. Д. На всіх хмарних камерах від TP-LINK є функція повідомлення на e-mail, як тільки камера зафіксує якийсь рух, або звук. Що дуже класно при спостереженні за порожнім будинком, або квартирою. Ми отримуємо повідомлення, заходимо відразу в додаток, або на сайт, і дивимося що там відбувається.

Що стосується самих камер, то з усіма моделями я не знайомий. У мене TP-LINK NC250, і у неї є ще одна дуже класна штука - нічне бачення. Для того, що б навіть вночі, можна було спостерігати, що відбувається наприклад в будинку. Працює така функція на відстані до 5,5 метрів. І це дійсно працює, навіть у повній темряві. У статті покажу скріншот. А так, камери практично однакові. Відрізняються тільки дозволом, і деякими функціями. Найдешевша TP-LINK NC200, наприклад, не "бачить" вночі.

Установка і підключення хмарної IP-камери TP-LINK NC250

Підключіть до камери харчування, і включіть блок живлення в розетку. Якщо необхідно, використовуйте подовжувач, який йде в комплекті. Встановіть камеру в необхідному місці. Її можна закріпити навіть на стіні, або стелі.

Підключаємо камеру до роутера. Якщо ви будете підключати кабелем, то просто з'єднуємо її з маршрутизатором. Але, швидше за все, ви будете підключати IP-камеру до роутера по Wi-Fi. Зробити це дуже просто. На камері один раз натисніть на кнопку WPS / RESET . Індикатор блимає. І відразу ж натисніть кнопку WPS на вашому роутере . На різних моделях, ця кнопка розташована і підписана по-різному. Якщо кнопка підписана "WPS / RESET", то не тримайте її довго, не більше 3 секунд. Можуть бути скинуті настройки маршрутизатора.

Підключення хмарної IP-камери TP-LINK NC250

Коли індикатор на передній панелі камери почне горіти (не блимає) зеленим, значить камера успішно підключена до роутера.

Якщо не виходить підключити, чи ні кнопки WPS на маршрутизаторі, то встановити з'єднання з необхідною Wi-Fi мережею через панель управління IP-камерою (як це зробити, напишу в кінці статті). Але, все повинно вийти за допомогою кнопки.

Що ми маємо: наша камера підключена до маршрутизатора. Тепер, з кожного пристрою, що підключений до цього ж маршрутизатора, ми можемо отримати доступ до відеоспостереження. На мобільних пристроях через програму tpCamera, з комп'ютерів через браузер (в панелі управління камерою), або через фірмову програму  TP-LINK Camera Control . В якій можна робити фото з камери, записувати відео і виконувати інші настройки. До речі, в програмі TP-LINK Camera Control можна об'єднати до 36 камер.

Далі ми розглянемо два способи, якими можна отримати доступ до IP-камері від TP-LINK:

  • Через інтернет (хмара) . Цей спосіб підійде в тому випадку, коли вам потрібно мати доступ до камери з телефону, або комп'ютера, з іншого місця. Де у вас є інтернет, але ви підключені ні до своєї Wi-Fi мережі (до якої підключена камера). У разі віддаленого спостереження за будинком, або іншим об'єктом, цей спосіб для вас.
  • Доступ по локальній мережі. Тут ми не будемо використовувати доступ через хмару, а будемо підключатися до камери локально. Це означає, що ваш пристрій, з якого ви хочете вести спостереження, має бути підключений до того ж роутера, що і камера. В такому випадку, не потрібно реєструватися на сайті tplinkcloud.com і виконувати інші, непотрібні в вашому випадку настройки.

Як отримати доступ до хмарної IP-камері TP-LINK через інтернет

Насамперед, нам потрібно зареєструватися на сайті //www.tplinkcloud.com/register.php. Переходимо по посиланню, вводимо свій e-mail, пароль два рази, і натискаємо на кнопку Ok.

Реєстрація на tplinkcloud.com

Далі, на зазначену пошту прийде лист, в якому потрібно перейти по посиланню для підтвердження реєстрації. Переходимо, і заходимо на сайт під даними, які вказали при реєстрації. Ці дані (пошта і пароль), постарайтеся не забути, зараз вони нам ще знадобляться. Сайт поки залишаємо.

Як вести відеоспостереження з телефону, або планшета

На смартфон, або планшет, який працює на Android, або iOS, потрібно встановити додаток  tpCamera . Тут все просто, шукаємо його в Google Play, або App Store і встановлюємо.

Після установки, заходимо в додаток, і вводимо свої дані, під якими ми реєструвалися на сайті. Натискаємо на кнопку "Приступимо", і вибираємо модель своєї камери. У мене TP-LINK NC250.

Доступ до камери TP-LINK з телефону або планшета через tpCamera

Дивимося схему підключення. Подивіться на вашу камеру, і переконайтеся, що індикатор горить зеленим. Натискаємо на кнопку "Так, продовжимо". Програма повинна побачити вашу камеру. Виберіть її. Далі потрібно задати ім'я для камери. Якщо хочете, можна залишити стандартне. Все, камера з'явиться в програмі.

Підключення до хмарної IP-камері TP-LINK NC250 з iPhone

Якщо натиснути на камеру, то ми можемо вести відеоспостереження. Робити скріншоти, або записувати відео. Наші записи будуть доступні на вкладці "Архів" в програмі. Так само, можна натиснути на кнопку налаштувань (у вигляді шестерінки), і змінити деякі параметри камери. Наприклад, відключити індикатор на передній панелі, або навіть оновити прошивку камери.

Зверніть увагу, що у вікні з настройками камери, можна побачити її IP-адреса. За цією адресою, через браузер в локальній мережі, можна зайти в налаштування IP-камери TP-LINK NC250.

Налаштування хмарної камери TP-LINK NC250 з телефону

Як і обіцяв, показую як камера "бачить" вночі. Фото зробив в повній темряві. Камера сама визначає, коли переключаться в нічний режим.

Нічний режим на камері TP-LINK NC250

Все, як з будь-якої точки світу отримати доступ до своєї IP-камері через хмару з мобільного пристрою, ми розібралися. Таким способом, ви можете підключити кілька камер. Просто додайте їх через додаток tpCamera.

Як підключиться до камери TP-LINK через браузер

Все що вам потрібно знати, це електронну пошту і пароль, під якими ви реєструвалися на сайті tplinkcloud.com. З будь-якого браузера заходимо на сайт, заходимо під своїми даними, і бачимо нашу камеру. Яку попередньо потрібно додати через програму на мобільному пристрої (як я показував вище).

Якщо ви хочете дивитися камеру через інтернет, тільки через браузер, без установки додатка tpCamera, то камеру потрібно прив'язати до вашого аккаунту на tplinkcloud.com через панель управління самою камерою. Нижче покажу як це зробити.

Швидше за все, ви відразу не побачите картинку з камери. Потрібно буде встановити спеціальний плагін для браузера. Натисніть на посилання, скачайте, запустіть і встановіть плагін.

Перегляд IP-камери через браузер

Перезапустіть браузер. Можливо, потрібно буде дозволити використання плагіна (з'явиться запит). Зображення з камери повинно з'явиться. На сайті будуть відображатися всі додані вами камери.

tplinkcloud.com: хмарний доступ до IP-камерам

У мене, чомусь, зображення з'явилося тільки в браузері Chrome, і Internet Explorer.

Ось і все, ми вже з'ясували, як можна організувати відеоспостереження через інтернет. Все дуже просто, у нас є обліковий запис на TP-LINK Cloud, до якої ми прив'язуємо наші камери, потім просто заходимо і переглядаємо їх через сайт, або з мобільних пристроїв через додаток.

Налаштування локального доступу до камери (з пристроїв в одній мережі)

Якщо ж вам не потрібно отримувати доступ до IP-камері через інтернет, а тільки з пристроїв в локальній мережі, то все можна організувати набагато простіше, без реєстрації на сайті tplinkcloud.com.

Увага! Способом, який я покажу нижче, можна буде отримати доступ до камери тільки з тих пристроїв, які підключені до тієї ж мережі (роутера), що і сама камера.

Цей спосіб добре підходить в тому випадку, якщо вам потрібно спостерігати за іншою кімнатою, в якій, наприклад, знаходиться дитина. У цьому випадку немає сенсу використовувати хмарний сервіс.

З мобільних пристроїв:

Все дуже просто. Якщо ви хочете дивитися зображення і слухати звук з камери через мобільний пристрій, то встановіть той же додаток tpCamera, про який я писав вище. Тільки після входу в додаток не заходьте до свого облікового запису на TP-LINK Cloud, а натисніть на кнопку "Локально".

Локальне підключення до IP-камері TP-LINK NC250 з телефону

Ви побачите всі камери, які знаходяться у вашій локальній мережі. І зможете їх переглядати.

З комп'ютера, через програму TP-LINK Camera Control:

Саму програму TP-LINK Camera Control можна скачати з сайту TP-LINK. Ця програма дозволяє підключати до 36 камер TP-LINK, і спостерігати за ними. Так само, можна вести запис відео, і робити фото.

Все що потрібно, це встановити саму програму, і запустити її. При першому запуску, нам потрібно буде придумати і вказати ім'я користувача і пароль. Ці дані будуть використовуватися для захисту доступу до програми.

настройка TP-LINK Camera Control

Програма хоч і англійською, але розібратися в ній не складно. Там будуть відображатися всі камери, які є в нашій локальній мережі, можна робити фото, запускати запис відео. На вкладці з настройками, можна змінити параметри запису відео, і вибрати місце на комп'ютері для збереження записів.

Управління камерою через програму TP-LINK Camera Control

Зверніть увагу, що на вкладці Devices, відображається IP-адреса камери, який, можливо знадобиться для входу в настройки IP-камери.

Як знайти IP-камери

Якщо функціоналу програми TP-LINK Camera Control вам буде мало, то можна спробувати використовувати інші програми для відеоспостереження.

Так само, картинка з камери відображається в панелі управління самою камерою. Але знову ж, не у всіх браузерах, і потрібно встановлювати плагін.

Вхід в панель управління, і настройка IP-камери TP-LINK NC250

Що б зайти в панель управління IP-камерою, нам потрібно дізнатися її IP-адреса. Зробити це не складно. Адреса вказана в програмі TP-LINK Camera Control, або tpCamera (писав про це вище). Так само, IP-адреса камери можна подивитися в настройках роутера, до якого вона підключена. В налаштуваннях роутера дивимося список клієнтів, або список клієнтів DHCP сервера.

У моєї камери, адреса постійно був 192.168.1.174. Відкриваємо його в браузері. З'явиться запит імені користувача та пароль. За замовчуванням: admin і admin (вказано на наклейці, знизу підставки камери).

Вхід в налаштування IP-камери TP-LINK NC250

Налаштування англійською, але там немає нічого складного. Якщо ви встановите плагін, то швидше за все, на головному вікні буде відображатися картинка з камери.

Панель управління хмарної камерою TP-LINK

Різних налаштувань там багато. Навряд чи вони все вам знадобляться. Я покажу як налаштувати тільки деякі функції, які можуть бути вам корисні. Ну і змінимо заводський пароль admin на доступ до камери.

Підключення камери до маршрутизатора

На вкладці "Basic" - "Wireless Connection", можна підключити камеру до нашої Wi-Fi мережі. Якщо це не вийшло зробити натисканням кнопок WPS, як я показував на початку статті. Досить вибрати потрібну мережу, вказати пароль від мережі, і підключиться.

Підключення IP-камери до маршрутизатора по Wi-Fi

Підключення камери до TP-LINK Cloud

Якщо ви не підключили камеру до хмарного сервісу через мобільний додаток tpCamera (як я показував вище в статті), то зробити це можна з панелі управління. На вкладці "Basic" - "Cloud Setting", просто вкажіть дані від свого аккаунта, і увійдіть (як зареєструватися, я писав вище). Ваша камера з'явиться на сайті tplinkcloud.com.

Підключення IP-камери до хмарного сервісу TP-LINK Cloud

IP-камера TP-LINK в ролі репитера (підсилювача Wi-Fi мережі)

Ці камери мають ще одну дуже корисну функцію. Вони можуть одночасно працювати в якості підсилювача (репитера). Тобто, камера буде посилювати Wi-Fi мережу, в якій вона підключена. Включити цю функцію можна в панелі управління, на вкладці "Advanced" - "Wireless Extender". Просто поставте перемикач біля "Enable", і збережіть налаштування.

IP-камера від TP-LINK як ретрансляція

Ви відразу помітите, що сигнал Wi-Fi мережі біля камери стане набагато сильніше.

Визначення руху і звуку з повідомленням на Email

Вище я вже писав про таку можливість. Як тільки камера виявить якийсь рух, або звук, відразу відправить вам повідомлення на електронну пошту.

Спочатку, на вкладці "Advanced" - "Motion Detection" потрібно включити функцію, і налаштувати область, за якої камера буде спостерігати. Якщо в цій області з'явиться якийсь рух, то вам буде надіслано повідомлення. Так само, можна задати чутливість камери.

IP-камера стежить за рухом і звуком з повідомленням на пошту

Якщо необхідно, то на вкладці "Advanced" - "Sound Detection" можна ще включити стеження за звуком.

Ну і на вкладці "Advanced" - "Notification Delivery" потрібно налаштувати повідомлення на електронну пошту, або по FTP.

IP-камера TP-LINK з повідомленням по Email при русі

Я не буду на цьому зупинятися. Якщо виникнуть проблеми з налаштуванням, дивіться статтю на офіційному сайті tp-link.com/en/faq-900.html.

Захист IP-камери. Зміна пароля admin

Налаштування камери захищені логіном і паролем. Заводські admin і admin. Їх бажано змінити. Зробити це можна в налаштуваннях, на вкладці "System" - "Account". Що б змінити пароль стандартного користувача admin, натисніть на кнопку "Change Password". Вкажіть старий пароль, і два рази новий.

Зміна пароля admin на IP-камері

Збережіть налаштування.

Післямова

Стаття вийшла великий, але я сподіваюся інформативною. Думаю, у вас вийшло своїми руками налаштувати відеоспостереження з використанням IP-камер від компанії TP-LINK. Насправді, нічого складного. У всіх звичайно ж різні завдання і умови. Тому, настройки та сама схема може відрізнятись від моєї.

Якщо у вас залишилися якісь питання, то задавайте їх у коментарях. Діліться порадами. Всього доброго!