Огляд Tenda AC6 - Wi-Fi роутер для великої квартири з підтримкою діапазону 5 GHz

Огляд Tenda AC6 - Wi-Fi роутер для великої квартири з підтримкою діапазону 5 GHz

Головні фішки Tenda AC6 - сильний сигнал Wi-Fi мережі і стабільна робота. Ну і звичайно ж підтримка діапазону 5 GHz і стандарту 802.11ac. І все це за дуже хорошу ціну. Роздрібна рекомендована ціна маршрутизатора - 999 грн. Навряд чи у Tenda AC6 є багато конкурентів. Я маю введу в співвідношенні ціна / функціонал / продуктивність.

Приємно, що за ціною бюджетного устрою ми отримуємо досить потужний двохдіапазонний маршрутизатор, в якому встановлений процесор з частотою 900 МГц. Максимальне покриття Wi-Fi мережі за рахунок потужних (5dBi) антен та підтримки технології Beamforming +. Підтримку технології MU-MIMO. Простий, але функціональний web-інтерфейс, підтримку IPTV, управління через додаток зі смартфона і т. Д.

Tenda AC6

На коробці з Tenda AC6 великим шрифтом написано - AC1200. Багато хто чомусь думають, що це модель роутера. Ні. AC - це підтримка нового стандарту Wi-Fi 802.11ac. Ну і відповідно 5 GHz, так як він працює тільки в цьому діапазоні. А 1200 - це сумарна швидкість Wi-Fi мережі. Цей маршрутизатор може передавати дані зі швидкістю до 867 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 300 Мбіт / с на частоті 2.4. У сумі виходить близько 1200 Мбіт / с.

Але WAN і LAN порти на Tenda AC6 НЕ гігабітні. Максимальна швидкість портів до 100 Мбіт / с. Тому, якщо у вас провайдер пропонує швидкість вище 100 Мбіт / с, то цей роутер вам не дуже підходить. Зверніть увагу на модель Tenda AC9.

Залізо в Tenda AC6 дуже гарне. Головний процесор від Broadcom з частотою 900 МГц. Цей процесор виконаний з використанням технологічного процесу 28нм. Оперативної пам'яті 64 Мбайт, а постійної 8 Мбайт. Виробник обіцяє стрімінг ігор в 4k і одночасне підключення до 20 пристроїв.

Покриття Wi-Fi мережі, судячи з відгуків і по моїм враженням у цього роутера дуже гарне. Вище я вже писав, що за потужний сигнал відповідає 4 антени потужністю 5dBi і технологія Beamforming +.

Зовнішній вигляд Tenda AC6

Коробка, в якій поставляється маршрутизатор виконана в чорно-помаранчевому стилі. На ній нанесена основна інформація про маршрутизатор і деякі технічні характеристики.

Упаковка Tenda AC6

Комплектація стандартна: роутер, блок живлення, мережевий кабель і інструкції.

Комплектація Tenda AC6

Виглядає цей маршрутизатор дуже незвично. Як космічний корабель. Він так і зображений на сайті Tenda. Цікава форма корпусу і антен. Весь корпус і антени виконані з чорного пластику. Збірка хороша, але я б зробив більш жорстке кріплення для антен. Якщо потеребити роутером, то вони трохи бовтаються.

Зовнішній вигляд Tenda AC6

Антени можна скласти.

Корпус маршрутизатора Tenda AC6

Знизу на наклейці вказана вся необхідна заводська інформація (MAC-адресу, ім'я WI-FI мережі, пароль, WPS-PIN). Там же є багато дрібних отворів для охолодження плати роутера і два отвори за допомогою яких можна повісити роутер на стіну.

Роутер Тенда AC6: вид знизу

Світлодіодні індикатори на передній панелі горять синім кольором. Їх, до речі, при необхідності можна відключити.

Індикатори на роутері Tenda AC6

На тильній стороні Tenda AC6 розташовані 3 порту LAN, 1 WAN, роз'єм для підключення адаптера живлення і дві кнопки: Wi-Fi (для швидкого відключення і включення Wi-Fi мережі) і RST / WPS (для скидання налаштувань і активації функції WPS).

LAN / WAN порти на Tenda AC6

Покажу ще кілька скріншотів панелі управління. А вже більш детальний огляд налаштувань зроблю в інструкції по налаштуванню цього маршрутизатора.

Панель управління багатомовна. Дуже класно і красиво все зроблено. Головна сторінка виглядає ось так:

web-інтерфейс Tenda AC6

Ось так виглядає розділ з настройками Wi-Fi мережі:

Розділ з настройками WiFi на Tenda

І розширені настройки:

Структура панелі управління роутерів Tenda

Маршрутизатор Tenda AC6 відмінно підійде для великої квартири. А потужне залізо забезпечить стабільне і швидке підключення для ваших пристроїв. У ньому так само є режим ретранслятора, що дозволяє використовувати його для посилення сигналу Wi-Fi мережі. Хороший варіант недорогого домашнього Wi-Fi роутера, який однозначно варто своїх грошей.

Буду вдячний за відгуки про Tenda AC6, які ви можете залишати в коментарях. Там же ви можете задати мені питання про це роутере.