Як оновити прошивку на роутері Linksys (Cisco)

Як оновити прошивку на роутері Linksys (Cisco)

Чергова інструкція по пристроях Linksys (Cisco), і в цій статті ми будемо оновлювати прошивку роутера Linksys. Покажу процес прошивки на прикладі моделі Linksys E1200. Ця інструкція підійде і для інших пристроїв, у яких така ж панель управління.

У плані прошивки, роутери Linksys нічим не відрізняються від інших пристроїв. Нам так само потрібно завантажити спочатку файл прошивки з офіційного сайту для нашої моделі, потім підключити комп'ютер до роутера по кабелю, і залити прошивку. Нічого складного. Шкода тільки, що немає функції автоматичного оновлення ПЗ. Коли роутер сам перевірять, викачує і встановлює оновлення. Як це зроблено наприклад в пристроях ASUS і ZyXel.

Чесно кажучи, у мене не вийшло прошити свій Linksys E1200. Скачав файл, все підключив, починається оновлення, і на 10% пише "Помилка оновлення". Але, так як я вже налаштувався підготувати інструкцію, то вирішив все таки її зробити. Про проблему, яка з'явилася у мене, напишу в кінці статті.

Підбираємо і викачуємо прошивку для роутера Linksys

У цій статті ми розглядати оновлення програмного забезпечення (з офіційного сайту), а не прошивку роутера альтернативними прошивками типу: DD-WRT, mirwifi і т. Д.

Поточна версія встановленого програмного забезпечення на вашому роутере можна подивитися в панелі управління, на вкладці "Стан".

Дивимося поточну версію програмного забезпечення

Зверніть увагу не тільки на номер версії, але і на "build", і дату. У мене, як ви можете бачити вище на скріншоті була встановлена ​​версія 2.3.00 build 1, від 14 жовтня, ще 2013 року. А на сайті вже є прошивка Ver.2.0.07 (build 2) від 01.16.2015.

Заходимо на офіційний сайт Linksys і завантажуємо файл ПО для нашого маршрутизатора. Ось посилання відразу на сторінку підтримки: //www.linksys.com/ua/support/ Переходимо по ній, і в поле для пошуку пишемо модель нашого роутера. У мене, наприклад, "Linksys E1200". Нижче повинно з'явиться ваш пристрій, вибираємо його.

Пошук прошивки для Linksys

Відкриється нова сторінка. Прокручуємо її до низу, і переходимо по посиланню "Download Software".

Завантаження файлу прошивки для Linksys

Тепер увага! Нам потрібно дізнатися апаратну версію нашого роутера Linksys. Що б правильно вибрати прошивку. Дізнатися версію просто: Знизу роутера є наклейка. І там ця версія вказана. У мене, наприклад, V2.

Як дізнатися апаратну версію роутера Linksys

Повертаємося назад на сайт, і відкриваємо вкладку, яка відповідає апаратної версії нашого маршрутизатора. У мене виходить "Hardware version 2.0".

Перша у списку, це прошивка (Firmware). Там вказана версія, і дата коли її додали. Щоб скачати файл ПО, потрібно натиснути на кнопку "Download". З'явиться ще одне вікно, натисніть на кнопку "AGREE".

Зберігаємо файл з прошивкою на комп'ютер

Збережіть файл з розширенням .bin на комп'ютер.

Інструкція по прошивці Linksys

Оновлювати ПО рекомендується тільки при підключенні до маршрутизатора з мережевого кабелю. В іншому випадку, роутер може вийти з ладу.

Тому, беремо мережевий кабель, і підключаємося до нашого маршрутизатора.

Прошивка Linksys тільки по LAN кабелю

Далі, відкриваємо браузер і переходимо за адресою 192.168.1.1 . Повинен з'явиться запит імені користувача та пароля. Заводські: admin і admin. Ось докладна інструкція по входу в панель управління.

В налаштуваннях переходимо на вкладку "Адміністрування" - "Оновлення прошивки".

Оновлення прошивки Linksys E1200

Натискаємо на кнопку "Виберіть файл", вибираємо файл на комп'ютері, відкриваємо його і натискаємо на кнопку "Почати оновлення".

Запускаємо процес оновлення ПЗ

Розпочнеться процес оновлення ПЗ.

Коли почнеться процес оновлення, нічого не притискайте, не вимикайте, і не скасовувати. Краще взагалі нічого не чіпати.

Чекаємо поки все закінчиться, і роутер перезавантажитися. На цьому оновлення завершено.

Проблеми з оновленням ПЗ на Linksys: "Помилка оновлення"

Сподіваюся, у вас все вийшло. А я ось так і не зміг відновити програмне забезпечення свого Linksys E1200. Як я вже писав на початку статті, коли процес доходить до 10%, з'являється повідомлення: "Помилка оновлення", роутер перезавантажується, і на цьому все.

Не знаю з чим це пов'язано. Прошивку я скачав привільне, по апаратної версії. Пробував використовувати інший мережевий кабель, і оновлювати з іншого браузера. Не допомогло, все рівно помилка. Так само пробував відключити антивірус.

Так і не знайшов я причини, пропало щось бажання розбиратися в цьому. Можливо, пізніше спробую знайти рішення. А якщо ви знаєте в чому може бути справа, чи стикалися з такою помилкою, то напишіть мені в коментарях. Всього доброго!