Як заблокувати доступ до сайту на роутері D-Link

Як заблокувати доступ до сайту на роутері D-Link

Переглядав на сайті розділ з інструкціями для маршрутизаторів D-link, і зрозумів, що немає керівництва по блокуванню доступу до сайтів на роутерах D-Link. Вирішив це виправити і підготувати інструкцію, в якій покажу, як можна швидко внести адресу будь-якого сайту в список заблокованих, і закрити до нього доступ через роутер.

Ця інформація підійде практично для будь-якого роутер D-Link. DIR 300, DIR 615, DIR 620, 320 і т. Д. У мене зараз є D-Link DIR 300 і DIR 615, так що перевіряти буду на них. Чесно зізнаюся, я не дуже люблю писати статті по маршрутизаторів цього виробника. Все тому, що у них дуже багато варіантів панелі управління, які дуже сильно відрізняються зовнішнім виглядом. І через це дуже складно створити одну, універсальну інструкцію.

Що стосується саме блокування сайтів через роутер D-Link, то там цей URL-фільтр зроблений дуже просто і зрозуміло. Достатньо всього лише включити функцію і вказати адреси сайтів, які потрібно заблокувати, або не потрібно блокувати. Потім зберігаємо налаштування, перезавантажуємо роутер і все працює. Доступу до заблокованих сайтів немає. Але у такого способу блокування є два великих мінуса Відразу про них говорю, щоб потім не було питань.

  1. Неможливо заблокувати сайти, які працюють по https протоколу. А на сьогоднішній день, це велика кількість сайтів. Особливо популярний. Для блокування сайтів, які працюють по https радять використовувати "Брандмауер / IP-фільтр". Але як працює ця функція, я не розбирався.
  2. Так само таке блокування дуже просто обійти, якщо включити наприклад "Турбо" режим в браузері, використовувати VPN, або браузер TOR.

А ще, даний спосіб не дозволяє блокувати роботу додатків соціальних мереж на мобільних пристроях.

Налаштування URL-фільтра на D-Link. Блокуємо доступ до сайтів

У будь-якому випадку, нам спочатку потрібно зайти в панель управління маршрутизатора. Для цього потрібно перейти за адресою 192.168.0.1 і вказати дані для входу. Заводські: admin і admin. Якщо ви їх міняли, значить вказуєте свої. Ось докладна інструкція: як зайти в налаштування роутера D-Link.

Спочатку я покажу як все це робиться в найновішою (на момент написання статті) панелі управління. Оновив свій DIR 615 перед тим, як писати інструкцію.

  1. В налаштуваннях потрібно відкрити розділ "Брандмауер" - "IP-фільтр".
  2. Включити функцію "URL-фільтр".
  3. Вибрати режим блокування. Блокувати тільки сайти зі списку, або блокувати всі сайти, крім тих, які в списку.
  4. Додати в список адреси сайтів, які мають бути заблоковані.

Ось так:

Блокування сайтів через URL-фільтр на D-Link

Зберігаємо налаштування натиснувши на кнопку "Застосувати", і сайти будуть заблоковані. Якщо не спрацює - перезавантажте роутер.

Доступ до сайту закритий через D-Link DIR 615

Давайте розглянемо ще інші версії прошивок. З іншими панелями управління.

Якщо у вас інша панель управління D-Link

У версії прошивки 2.5 сама сторінка з настройками в мене була іншою. Потрібно відкрити розділ "Контроль" - "URL-фільтр". Включаємо функцію і вибираємо режим блокування.

Управління блокуванням сайтів на D-Link зі старою прошивкою

Далі переходимо в розділ "URL-адреси" і додаємо в список адреси необхідних сайтів. Має вийти приблизно ось так:

Управління сайтами в настройках URL-фільтра D-Link

Додаємо всі необхідні сайти.

Блокування сайтів в темній панелі управління D-Link

Все приблизно так само. В налаштуваннях, на вкладці "Контроль" виберіть "URL-фільтр". Далі потрібно на вкладці "Конфігурація" включити цю функцію. Потім переходимо на вкладку "URL-адреси" і додаємо необхідні адреси в список.

Блокування доступу до сайтів на D-Link

Не забудьте зберегти настройки.

Пишіть коментарі, задавайте питання. Всього доброго!