Порівняння Wi-Fi роутерів: TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

Порівняння Wi-Fi роутерів: TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

Намагаюся ніколи не радити конкретні моделі маршрутизаторів, хоч мене дуже часто просять про це в коментарях. Я взагалі вважаю, що всі ці тести, порівняння, рейтинги, визначення кращих пристроїв і т. Д. - повна нісенітниця. Хоча б з тієї причини, що один і той же роутер може по-різному показати себе в різних умовах, з різними пристроями, настройками і т. Д. У всіх різні завдання, вимоги і очікування. А що стосується зовнішнього вигляду, дизайну, матеріалів, то тут як то кажуть: на смак і колір ...

Але в якості експерименту, я вирішив все таки спробувати порівняти два роутера. Це TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3. Ціна на ці роутери практично однакова. Обидві моделі досить популярні. А це означає, що покупці дуже часто не можуть визначиться з вибором між цими пристроями. З'являється багато питань з серії: "А який краще", "А підійде мені цей роутер", "А який роутер більш надійний" і т. Д. Можливо, мій порівняльний огляд комусь допоможе з вибором. Думаю, його можна застосувати до всіх роутера від TP-Link і Xiaomi, які з однієї цінової категорії.

Я досить добре знайомий з маршрутизаторами від TP-Link і Xiaomi. Багато разів їх налаштовував, робив огляди, і ось зараз у мене на столі лежить Archer C20 і MiRouter 3. Щоб не просто розповісти про характеристики і свої враження від цих пристроїв, але і порівняти їх зовнішній вигляд і панель управління (web-інтерфейс).

TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

Думаю, почнемо із зовнішнього вигляду і комплектації. Подивимося на кнопки, порти та інші елементи. Все те, що ми бачимо відразу після розпакування роутера.

Порівняння зовнішнього вигляду і елементів управління

По комплектації все стандартно. Але ось тільки в компанії Xiaomi вирішили, що мережевий кабель не потрібен, тому в комплекті з Mi Router 3 його немає. Не дуже розумію такий підхід. Дуже часто в будинку є пристрої, які не можуть підключатися до Wi-Fi. Наприклад, стаціонарні комп'ютери, деякі моделі телевізорів, ТВ приставки і т. Д .. Виходить, що мережевий кабель потрібно купувати окремо, або виготовляти самому. Я так розумію, що це відноситься до всіх роутера від Xiaomi, так як у мене є ще Xiaomi Mini і там кабелю в комплекті теж немає.

Порівняння комплектації роутера TP-Link і Xiaomi

Дизайн я оцінювати не будуть. Тут кожен вирішує сам, який роутер йому більше подобається. Якщо тримати в руках обидва пристрої, то TP-Link Archer C20 більш масивний. Там, як мені здалося, більш товстий і якісний пластик. Він більш зібраний, надійний і практичний. Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3 виглядає більш стильно. Він створює враження такого ніжного і гламурного пристрою. Можливо тому, що він в білому кольорі.

Порівняння дизайну роутерів TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

На Xiaomi Router 3 розташований один індикатор, який може горіти різними кольорами, залежно від стану маршрутизатора. На Archer C20 все зроблено більш практично. Там окремі індикатори, які показують активність Wi-Fi мереж, підключення по LAN, WAN і функції WPS. Ну і індикатор живлення.

Порти і кнопки:  на кожному роутере звичайно ж є 1 WAN-порт. Що стосується LAN портів, то на TP-Link їх 4, а на роутері від Xiaomi - їх всього 2. Якщо у вас багато пристроїв, які потрібно підключити по кабелю, то зверніть на це увагу.

Але зате Mi3 оснащений USB-портом. Правда, там з налаштуванням не все так просто, як хотілося б. Після підключення накопичувача не так просто отримати до нього доступ. Я на молодшої моделі, яка mini так і не зміг розібратися. Там ніби як лише за допомогою програми можна отримає доступ до накопичувача. А настройки то на китайському. Ну, в кращому випадку на англійському, якщо у вас міжнародна версія, або ви його прошили. Або ж прошивати його прошивкою від Padavan. Але якщо ви з працею розбираєтеся навіть в звичайних настройках роутера, то зробити це буде не просто.

Порівняння портів і кнопок на двох роутерах

На TP-Link Archer C20 немає USB, але зате є кнопка для відключення живлення і оброблена кнопка, яка виконує дві функції: активація WPS і відключення Wi-Fi. Що дуже зручно.

Технічні характеристики, управління, гарантія та підтримка

TP-Link Archer C20 і Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3 - це дводіапазонні маршрутизатори. Обидва з підтримкою стандарту 802.11ac. Ось тільки на коробці з Xiaomi написано AC1200, а на коробці з TP-Link - AC750. Це максимальна, загальна швидкість по Wi-Fi в двох діапазонах. За ідеї, швидкість по Wi-Fi через Mi Router 3 повинна бути трохи вище. Але не забувайте, що це максимальна теоретично можлива швидкість, а не реальна. В реальних умовах все може бути навпаки.

За залозу TP-Link Archer С20 більш потужний. Він працює на процесорі МТК7628. Оперативної пам'яті 64 МБ, постійної теж 64 МБ. У роутере Xiaomi встановлений процесор МТК7620. Оперативної пам'яті в ньому більше - 128 МБ, як і постійної - 128 МБ.

Зовнішній вигляд - це спірний момент. Наявність USB у Xiaomi і більшу кількість LAN-портів і окремих кнопок на TP-Link - це ще не аргумент на користь якоїсь конкретної моделі. Та й по своїй продуктивності ці роутери дуже схожі, і звичайний користувач навряд чи помітить якусь різницю. Але ось в процесі настройки та управління, а так же в гарантії від виробника і підтримки є відмінності.

Зручність настройки та управління

Особисто мене в роутерах Xiaomi найбільше напружує панель управління на китайській мові. Якщо англійською - це ще добре. Але це якщо ви купуєте міжнародну версію в наших магазинах, я не замовляєте з Китаю. Панель управління там не складна, можна через додаток управляти. Але саме відсутність російської та української мови, якась незрозуміла для мене і складна настройка USB - це великий мінус. Я маю введу звичайних користувачів, для яких роутер взагалі складна штука, а тут ще й з такими сюрпризами. Якщо ви добре розбираєтеся в цих пристроях, зможете без проблем прошити його, розібратися у всіх тонкощах, то можливо вам навіть сподобається возитися з налаштуванням Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3.

Панель управління Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3

У випадку з TP-Link Archer C20 все якось простіше. Проста і зрозуміла панель управління, і що найважливіше - є російська мова. Є довідка з описом налаштувань для кожного розділу. Відразу зрозуміло, що і де шукати. Хоча, може це тільки для мене так. При бажанні Archer C 20 теж можна прошити альтернативної прошивкою.

Панель управління TP-Link Archer C20

Archer C20, як і Xiaomi Mi Router 3 можна налаштовувати і управляти зі смартфона через фірмовий додаток: TP-LINK Tether і Mi WiFi.

Гарантія та підтримка

Наскільки я знаю, то в Україні роутери Xiaomi офіційно не продаються. Не знаю як там в Росії. А це значить, що вони швидше за все не пройшли сертифікацію. Немає ніякої служби підтримки. Гарантія 1 рік, але не від виробника, а від компанії яка експортувала цей роутер в нашу країну.

Компанію TP-Link ми вже давно знаємо, всі пристрої продаються офіційно, проходять сертифікацію і отримують всі необхідні документи. Саме на TP-Link Archer C20 гарантія 2 роки. Ну і служба потримай завжди на зв'язку. Номер телефону, E-mail і сайт вказані на коробці. У мене до компанії TP-Link довіри більше, це однозначно.

висновки

На перший погляд Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3 виглядає більш привабливим на тлі свого конкурента. Там і цікавий дизайн в білому кольорі, і наявність USB-порту за ті ж гроші, або навіть дешевше, якщо з Китаю його замовляти. Роутер хороший і цікавий. Та ще й USB-порт, якого немає у Archer C20. Але мало хто перед покупкою розбирається, як там налаштувати доступ до файлів через цей USB. Так, це можна зробити, але чи будете ви в цьому розбиратися і ці користуватися - це вже питання.

Коли починаєш їх порівнювати, дивитися з боку звичайного користувача, то у TP-Link Archer C20 переваг більше: російська панель управління, підтримка, гарантія, більше LAN портів, окремі кнопки для управління живленням, WPS і Wi-Fi, більш інформативні індикатори, мережевий кабель в комплекті і т. д.

Archer C20 і Xiaomi Mi Router 3 відмінно підійдуть в якості домашнього маршрутизатора. А там вже дивіться, який вам більше подобається по дизайну і по web-інтерфейсу. Який більше підходить по характеристикам.

Буду радий бачити вашу думку про ці маршрутизаторах. Який би вибрали ви? Пишіть в коментарях!