Що таке роутер? Чим Wi-Fi роутер відрізняється від маршрутизатора?

Що таке роутер? Чим Wi-Fi роутер відрізняється від маршрутизатора?

Роутери, маршрутизатори, точки доступу, репітери - як же все це складно, а якщо ще глибше розібратися в характеристиках цих пристроїв, призначення, налаштування, так там взагалі темний ліс 🙂 Думаю, зі мною багато хто погодиться. А ті, хто самостійно купував і налаштовував ці пристрої, не з чуток знають, що я маю введу. У нас на сайті ви можете знайти багато статей з налаштування різних роутерів, якихось певних функцій, Wi-Fi мереж і т. Д. Я весь час пишу про ці роутерах і маршрутизаторах, а що це, для чого потрібні ці пристрої, і чим вони відрізняються, знають не всі.

Роутер і маршрутизатор: в чому відмінність

У цій статті ми постаратися розібратися, що ж таке роутер, і чим він відрізняється від маршрутизатора. Постараюся писати якомога простіше. Тому, якщо ви розбираєтеся в цих пристроях, то навряд чи знайдете для себе щось нове.

Роутер: що це за пристрій і як воно працює?

Всі ми знаємо, що це така невелика коробочка, як правило з антенами (або однієї), яка дає нам можливість підключаться до інтернету по Wi-Fi.

Якщо коротко і по-простому, то роутер , це пристрій, який розподіляє інтернет між підключеними до нього пристроями. З мережевого кабелю (комп'ютери, телевізори і т. Д.), Або по Wi-Fi (смартфони, планшети, ноутбуки).

Або так: роутер об'єднує всі пристрої в локальну мережу (в якій вони можуть обмінюватися файлами, або можна пограти в ігри) з можливістю виходу в інтернет (якщо інтернет підключений і налаштований).

І нехай пробачать мене фахівці, які точно буду плюватися на моє пояснення (особливо на слово "розподіляє"), але я думаю, що так набагато простіше зрозуміти, що це за пристрій.

Трохи докладніше. У нас вдома є інтернет, як правило, це:

  • Ethernet - звичайний мережевий кабель, який відразу підключається в мережеву карту комп'ютера, або ноутбука.
  • ADSL - коли телефонна лінія підключається до модему (часто з можливістю роздачі Wi-Fi, по суті модем з функцією роутера, або навпаки), а від модему вже до комп'ютера з мережевого кабелю.
  • Або, інтернет через 3G / 4G USB модем - це коли ми просто наш модем підключаємо в USB роз'єм комп'ютера і користуємося Інтернетом. Для прикладу: настройка 3G інтернету від Інтертелеком.

Це три основних і найпопулярніших способу підключення до інтернету. У всіх цих підключень є один великий мінус: не можна підключати до інтернету відразу кілька пристроїв і не можна підключати пристрої по Wi-Fi. Так як у нас або один кабель, або один модем.

Як працює Wi-Fi роутер

Саме для цього потрібні Wi-Fi роутери. Вони можуть роздати інтернет на багато пристроїв. Як по кабелю, так і по бездротовій мережі Wi-Fi.

Це може стане в нагоді: рекомендації по вибору Wi-Fi роутера.

Принцип роботи маршрутизатора:

По пунктам:

  • Підключаємо в роутер кабель, який проклав в наш будинок інтернет-провайдер (або кабель від ADSL модему). Якщо у вас ADSL інтернет (по телефонному кабелю), і немає окремого модему, то можна купити Wi-Fi роутер зі збудованим модемом. До якого відразу можна підключити телефонний кабель. А якщо у вас інтернет через USB модем, то підключаємо до роутера модем. Але в цьому випадку потрібен спеціальний роутер з підтримкою USB модемів.
  • Налаштовуємо роутер на роботу з вашим провайдером, або модемом (ADSL, або USB). Найкраще, це робити по інструкції, яка написана саме для вашого пристрою. Можете пошукати таку статтю на нашому сайті в розділі "Налаштування роутера". Так само, потрібно задати ім'я для вашої Wi-Fi мережі, встановити пароль на мережу.
  • Підключаємо до роутера всі пристрої, на яких ви хочете користуватися інтернетом. Зазвичай, маршрутизатор встановлюють ті, хто хоче користуватися інтернетом по Wi-Fi на своїх мобільних пристроях. Тому, підключаємо до своєї Wi-Fi мережі свої телефони, планшети, ноутбуки, телевізори і т. Д. А ті пристрої, які не можуть підключаться по бездротовій мережі (зазвичай, це стаціонарні комп'ютери), можна підключити до інтернету з мережевого кабелю (LAN ). Як правило, на роутері є 4 LAN роз'єму, це означає, що по кабелю можна підключити 4 пристрої.

    А якщо не хочете морочитися з кабелями для стаціонарного комп'ютера, то можна купити для нього Wi-Fi приймач і підключити по бездротовій мережі.

Виходить, що маршрутизатор просто встановлює з'єднання з інтернетом і ділиться ним між усіма підключеними до нього пристроями. Ось така у нього завдання.

Чим відрізняється роутер від маршрутизатора?

Якщо ви читали цю статтю з самого початку, то можливо помітили, що я писав або роутер, або маршрутизатор. Так, це одне і те ж пристрій. Вони абсолютно нічим не відрізняються і між ними немає ніякої різниці.

Роутер і маршрутизатор: в чому відмінність

Просто роутер (router) - це по-англійськи. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. От і все. І так і так буде правильно. Я коли пишу статті, використовую обидві назви.

Сподіваюся, що у мене вийшло відповісти на питання поставлене в заголовку цієї статті. Якщо якось можна доповнити статтю, можете написати мені в коментарях, буду вдячний.