TP-Link Archer A5 - огляд роутера, характеристики, відгуки

TP-Link Archer A5 - огляд роутера, характеристики, відгуки

Сьогодні у нас на огляді новенький роутер TP-Link Archer A5, який тільки з'явився в продажу. Цікава модель роутера, в першу чергу своєю ціною і підтримкою діапазону 5 ГГц. Це повноцінний, двохдіапазонний (AC1200) маршрутизатор всього за 900 грн. (Приблизно 2000 рублів, або 33 долара). Непоганий варіант сучасного домашнього маршрутизатора від одного з кращих виробників роутерів, зі зручним і зрозумілим веб-інтерфейсом, можливістю керування через додаток і іншими фішками.

Може здатися, що у TP-Link вже якесь нереальне кількість різних моделей маршрутизаторів, які практично однакові як зовні, так і за характеристиками. Так, TP-Link Archer A5 виконаний в такому ж корпусі, що і Archer C50, Archer C5 V4, Archer C60. Але по начинці, характеристиками і ціною це різні пристрої. І це дуже добре, тому що у нас є можливість вибрати роутер, який нам підходить. І не переплачувати за зайві апаратні і програмні функції.

TP-Link Archer A5

Що стосується технічних характеристик TP-Link Archer A5, то вони стандартні для цієї цінової категорії. Зазвичай, при виборі роутера всіх цікавлять такі момент, як радіус покриття Wi-Fi мережі, скільки пристроїв витримає роутер, чи буде різати швидкість, як сильно буде різати швидкість і т. Д. Чесно кажучи, я не розумію, яку відповідь хочуть отримати задаючи такі питання. Важливо розуміти, що всі ці вигадані показники залежать від величезної кількості різних факторів. І відповісти на ці питання неможливо. Покриття Wi-Fi у всіх роутерів приблизно однакове (в однакових умовах), але воно сильно залежить від стін, перешкод, планування будинку / квартири, розташування роутера, перешкод і т. Д. Швидкість залежить від провайдера, від протоколу, за яким роутер підключається до провайдера, від навантаження на роутер, від рівня сигналу, перешкод, від самих пристроїв (клієнтів).

Я трохи відійшов від теми, але сподіваюся, що зміг хоч трохи прояснити ці моменти пов'язані з покриття Wi-Fi мережі і продуктивністю. Якщо ви не знаєте, для чого вам потрібен потужний, флагманський роутер з топовим залізом, то продуктивності TP-Link Archer A5 вам буде досить.

Основні технічні характеристики:

 • Швидкість Wi-Fi мережі в сумі приблизно 1200 Мбіт / с. До 300 Мбіт / с в діапазоні 2.4 ГГц і до 867 Мбіт / с в діапазоні 5 ГГц. Звідси і AC1200 в назві і на коробці. AC - підтримка стандарту 802.11ac, а 1200 - сумарна швидкість бездротової мережі.
 • Швидкість WAN / LAN портів - 10/100 Мбіт / с. Кількість стандартне: 1 WAN-порт і 4 LAN.
 • Антени зовнішні, незнімні. 4 штуки. Не знаю яка потужність антен. Чи не знайшов цю інформацію.
 • На корпусі є окрема кнопка для відключення живлення. І кнопка WPS / Wi-Fi, для активації WPS і відключення / включення бездротової мережі.
 • Підтримка всіх необхідних протоколів і функцій.
 • Гостьова мережу.
 • Батьківський контроль.
 • Налагодження та управління через додаток Tether.
 • У TP-Link Archer A5 є підтримка IPTV (IGMP Proxy, 802.1Q TAG VLAN, міст).
 • Є окремий режим роботи "Точка доступу".
 • Нова функція "Аутентифікація через Facebook".

З характеристиками розібралися, саме час подивитися комплектацію і зовнішній вигляд маршрутизатора.

Упаковка і комплектація

У TP-Link трохи змінили дизайн коробки, в якій поставляється новий Archer A5. Сама коробка середнього розміру. На ній нанесена вся необхідна інформація про маршрутизатор. Вказані основні характеристики.

Упаковка TP-Link Archer A5

Комплектація стандартна: роутер, мережевий кабель, адаптер живлення, інструкції.

Комплектація TP-Link Archer A5

І чому виробники Маршрутизатор не розбавляють цей нудний набір. Скільки вже оглядав роутери - скрізь одне й те саме. Поклали хоча б якісь наклейки, або дешевий Wi-Fi приймач 🙂 Для тих випадків, наприклад, коли у покупця стаціонарний комп'ютер, а роутер встановлений далеко від комп'ютера. Ну да ладно, тут деякі виробники навіть мережевий кабель не дають з роутером.

Як виглядає Archer A5?

Роутер виглядає стильно. Корпус зроблений з якісного сірого і білого пластику. Верхня частина роутера глянсова. Красива і незвичайна структура верхньої кришки, на якій розміщений логотип компанії і панель з індикаторами. Мені сподобалося, як нанесений логотип. На фото це не передати, але в живу виглядає класно.

Корпус роутера Archer A5

Ще фото:

Фото TP-Link Archer A5

Індикатори на передній панелі горять зеленим кольором. Вони не яскраві, в темній кімнаті заважати не будуть.

Індикатори на роутері TP-Link Archer A5

4 LAN-порту і 1 WAN-порт розташовані ззаду. Там же знаходиться роз'єм для підключення адаптера живлення, кнопка відключення / включення живлення, кнопка Reset для скидання налаштувань і кнопка WPS / Wi-Fi, за допомогою якої можна активувати функцію WPS і включити / відключити Wi-Fi мережу (якщо потримати кнопку натиснутою кілька секунд ).

Порти і кнопки на TP-Link Archer A5

Якщо необхідно, антени можна скласти (вони не знімні) і повісити роутер на стіну.

Огляд TP-Link Archer A5

Вигляд знизу:

Вид роутера знизу

Є багато отворів для охолодження плати роутера, що дуже важливо. Якісний і красивий корпус, але я б замість цих пластикових ніжок зробив гумові.

Веб-інтерфейс

Незважаючи на те, що на коробці з роутером зображений новий веб-інтерфейс, на моєму TP-Link Archer A5 встановлений оновлений веб-інтерфейс. Трохи інший.

Веб-інтерфейс TP-Link Archer A5

Простий і зрозумілий. В налаштуваннях можна встановити один з трьох мов: українська, російська та англійська. Я думаю, що новий веб-інтерфейс з'явиться в наступних прошивках. Роутер новий, ПО точно буде оновлюватися.

Роутером можна керувати за телефону, або планшета. Через додаток TP-LINK Tether. Але тільки локальне управління (коли телефон підключений до роутера). Хмарні функції цей роутер не підтримує.

Налаштування роутера ми докладніше розглянемо в окремій інструкції по налаштуванню.

Яка швидкість підключення через TP-Link Archer A5?

Все дуже люблять дивитися виміри швидкості по кабелю і по Wi-Fi. Мені часто пишуть, мовляв що за огляди, де виміри швидкості. Як зрозуміти, наскільки сильно роутер ріже швидкість. Тому, вирішив зробити кілька вимірів підключившись через Archer A5.

За тарифом у мене швидкість до 100 Мбіт / с. Тип підключення: "Динамічний IP". Безпосередньо, при підключенні кабелю від провайдера до ноутбука швидкість у мене приблизно 90 Мбіт / с.

Заміри швидкості через роутер TP-Link Archer A5

Швидкість по кабелю через роутер:

Швидкість підключення через роутер TP-Link Archer A5 по LAN

Далі я зробив виміри швидкості підключившись до роутера по Wi-Fi. У діапазоні 5 ГГц і 2.4 ГГц. Ноутбук знаходився біля самого роутера, рівень сигналу максимальний.

Швидкість на частоті 5 ГГц:

Швидкість по Wi-Fi 5 GHz через TP-Link Archer A5

Швидкість на частоті 2.4 ГГц:

TP-Link Archer A5 ріже швидкість Wi-Fi 2.4 GHz

Відразу видно перевага дводіапазонного роутера. У діапазоні 5 ГГц швидкість така ж як і по кабелю. В діапазоні 2.4 ГГц в два рази нижче. Сусідніх мереж (які створюють перешкоди в діапазоні 2.4 ГГц) у мене не багато, але й не мало (штук 5-7).

Залежно від зовнішніх факторів, пристроїв (клієнтів), провайдера, швидкість може істотно відрізнятися. Тому, в цих вимірах немає особливого сенсу. Я так думаю.

висновки

Відмінний варіант домашнього, дводіапазонного маршрутизатора без зайвих функцій. Якщо вам потрібен USB-порт і / або гігабітні LAN / WAN-порти, то потрібно розглядати інші, більш дорогі моделі. Наприклад, TP-LINK Archer C5 V4.

Як бачите, в діапазоні 5 ГГц швидкість значно вище. Навіть якщо у нас інтернет до 100 Мбіт / с, все рівно є сенс в покупці дводіапазонного маршрутизатора без гігабітних портів. Особливо, якщо ви не плануєте підключати тариф з більш високою швидкістю.

Мені маршрутизатор сподобався. Залишайте свої відгуки про TP-Link Archer A5 в коментарях!