Як зробити Блютуз на комп'ютері, якщо його немає?

Як зробити Блютуз на комп'ютері, якщо його немає?

Популярний і трохи дивне запитання, яке часто задають пошуковим системам і мені в коментарях до інших статей по цій темі. Як зробити Bluetooth на комп'ютері? Мені здається, що багато хто думає, ніби підтримку Блютуз можна додати шляхом зміни якихось параметрів, або встановивши якусь програму. Почасти це так, але не завжди. У цій статті я постараюся пояснити, що потрібно для роботи Bluetooth. Як додати можливість підключення Bluetooth пристроїв до комп'ютера і як це працює.

Зараз є багато різних пристроїв, які мають можливість бездротового підключення до комп'ютера через Bluetooth. Серед найпопулярніших: миші, клавіатури, навушники, колонки, гарнітури, геймпади т. Д. Навіть телефон, або планшет можна з'єднати з комп'ютером по повітрю. Але що робити, якщо на комп'ютері немає Bluetooth? Ось немає цих іконок в треї, кнопок і розділів в параметрах системи, немає адаптера в диспетчері пристроїв і т. Д. Як додати підтримку Блютуз в Windows? Як додати підтримку Блютуз на комп'ютерЩоб на стаціонарному комп'ютері, або ноутбуці була можливість підключати Bluetooth-пристрої, нам знадобиться:

  1. Наявність в ноутбуці / ПК самого Bluetooth-модуля (передавача). У ноутбуках він вбудований, а в стаціонарних комп'ютерах його як правило немає.
  2. Програмне забезпечення (драйвера). Драйвер "повідомляє" операційній системі, як працювати з пристроєм (Bluetooth адаптером в нашому випадку).

Так як я не знаю, який у вас комп'ютер (я маю на увазі стаціонарний (системний блок), або ноутбук), то далі розділимо статтю на дві частини. Так мені буде простіше пояснити, а вам зрозуміти, що потрібно зробити, щоб з'явилася підтримка Bluetooth.

Блютуз на ноутбуці

Як ми вже з'ясували, в ноутбуках Bluetooth вбудований. Як правило, це один модуль (невелика плата), яка підключена до материнської плати ноутбука. Вона додає підтримку Wi-Fi і BT. Виглядає приблизно ось так:

Як виглядає Bluetooth модуль в ноутбуці

Така штучка є в кожному ноутбуці. І все що необхідно для роботи Блютуз - це встановити потрібний драйвер. Або просто включити цей адаптер.

Я не буду розповідати, як це зробити, так як ця інформація є в наступних статтях:

  • Як включити Bluetooth на ноутбуці?
  • Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10

Потрібний драйвер без проблем можна скачати з сайту виробника ноутбука.

Блютуз на стаціонарному комп'ютері (ПК)

Тут все трохи складніше. З тієї причини, що в ПК (системних блоках) зазвичай немає вбудованого Bluetooth модуля (як і Wi-Fi). Але це не завжди так. Зараз подивився, вже є багато материнських плат з вбудованим Bluetooth / Wi-Fi приймачем. Як правило, це не дешеві, ігрові материнські плати. У більшості випадків, якщо є підтримка Wi-Fi, значить і повинна бути підтримка Bluetooth. Наприклад, в інтернет-магазині я знайшов 65 материнських плат з вбудованим Wi-Fi і тільки в 4 з них не було підтримки Bluetooth.

Якщо у вас нова, і особливо ігрова материнська плата, то обов'язково подивіться її характеристики. Ще на самій платі повинні бути роз'єми під антени (або самі антени, які просто прикручуються).

Вбудований Bluetooth модуль в материнській платі ПК

У такому випадку досить завантажити необхідний драйвер з сайту виробника материнської плати і встановити його.

Якщо у вас материнська плата без вбудованого Bluetooth / Wi-Fi модуля, то доведеться купувати USB Bluetooth адаптер. Є і PCI (які встановлюються всередині системного блоку), але їх дуже мало і в них відразу йде підтримка Wi-Fi (наприклад, Asus PCE-AC55BT, PCE-AC55BT).

А ось Bluetooth адаптерів, які підключаються в USB-порт і які можна використовувати як на ПК, так і на ноутбуках (при необхідності) є дуже багато. У мене ось такий адаптер:

Адаптер з допомогою якого можна зробити Блютуз на комп'ютері

Підключаємо його до ПК, встановлюємо драйвер (якщо система сама не встановить) і отримуємо підтримку Блютуз.

Більш докладно про вибір Bluetooth-адаптера і про те, як його підключити і налаштувати я не розповідаю лише з тієї причини, що робив це в окремих статтях:

  • Як вибрати Bluetooth адаптер для комп'ютера
  • Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК). Підключення Bluetooth адаптера і установка драйвера

Після настройки ви зможете підключати до свого комп'ютера Bluetooth навушники, колонки, мишку і навіть AirPods можна підключити до комп'ютера на Windows. А техніка від Apple не дуже дружить з пристроями від інших виробників.

Висновки:  зробити Блютуз не складно, але одними програмами і налаштуваннями не обійтися. Потрібен сам модуль (пристрій). У цьому багато помиляються, думаючи, що це якась програма, після установки якої все чарівним чином запрацює.