Налаштування FTP сервера на роутері ASUS. Доступ до флешці через роутер

Налаштування FTP сервера на роутері ASUS. Доступ до флешці через роутер

Є вже багато моделей роутерів ASUS з USB роз'ємами. У мене роутер ASUS RT-N18U, так на ньому є два USB (один з яких USB 3.0). Основне призначення, це підключення 3G / 4G модемів, USB-накопичувачів і принтерів. Я вже писав окрему статтю, в якій розповідав для чого потрібен USB роз'єм на роутерах ASUS. Так само, є вже інструкція по налаштуванню загального доступу до файлів на флешці, або зовнішньому HDD через Wi-Fi роутер, дивимося тут. Але, в ній я писав про налаштування звичайного загального доступу по мережі, і про налаштування DLNA сервера. А сьогодні ми розглянемо настройку FTP сервера.

До нього можна буде підключиться як з комп'ютерів, так і з мобільних пристроїв на Android. Розглянемо налаштування підключення до FTP стандартним засобом в Windows 10 (сам процес практично нічим не відрізняється від Windows 7). У підсумку, у нас буде роутер з підключеним накопичувачем, до якого у нас буде доступ з будь-якого пристрою, що підключений до цього роутера.

Це дуже зручно, якщо ви часто обмінюєтеся файлами між пристроями в своїй локальній мережі. А якщо є необхідність, то можна буде створити облікові записи з різними правами доступу.

Загальний доступ до накопичувача по FTP, через Wi-Fi роутер ASUS

Беремо нашу флешку, або зовнішній HDD, і підключаємо до роутера в USB роз'єм. Якщо на накопичувачі вже є інформація, то вона не пропаде. Але, якщо там якісь важливі документи, то краще скопіювати їх на комп'ютер. Після підключення, бажано перезавантажити роутер.

Фото: підключення флешки до роутера ASUS

Далі, на комп'ютері, який підключений до роутера, запускаємо будь-який браузер, і переходимо за адресою 192.168.1.1. З'явиться сторінка авторизації. Вкажіть ім'я користувача та пароль. Якщо ви їх не змінювали, то заводські admin і admin. Або, дивимося докладну інструкцію про те, як зайти на 192.168.1.1 в роутерах ASUS.

Відразу на головній сторінці, там де карта мережі, ви повинні побачити інформацію по підключеному накопичувачу.

Інформація про накопичувач в настройках роутера ASUS

В налаштуваннях переходимо на вкладку "USB-додаток", і вибираємо "Файл / Медіа-сервер".

ASUS: USB-додаток

На новій сторінці відразу відкриваємо вкладку "Загальний ресурс в FTP", і навпаки "Включити FTP" переводимо перемикач в положення ON . З'явиться повідомлення про відкриття спільного доступу до диска. Натискаємо Ok .

Запускаємо FTP сервер на роутері ASUS

Ось і все, сервер вже працює, і до нього можна підключиться з вашого комп'ютера, або мобільних пристроїв. Зараз я покажу, як це зробити. Але, перед цим, з'ясуємо деякі моменти із загальним доступом, і обліковими записами для підключення до FTP.

Як тільки ми запустили сервер, він працює з доступом за логіном і паролем. За замовчуванням, одна обліковий запис - Admin. І це обліковий запис самого роутера. Тобто, для підключення до FTP-сервера, потрібно буде вказати ім'я користувача і пароль, які ви вказали при вході в налаштування роутера. Заводські admin і admin, і їх можна змінити на вкладці "Адміністрування" - "Система".

А якщо ви хочете відключити авторизацію за логіном і паролем, виконувати анонімне підключення до сервера, то напроти пункту "Дозволити анонімний вхід" виберіть пункт ON .

Анонімний вхід на FTP сервер Ротера ASUS

Але, тоді наш накопичувача не буде захищений, і до сервера зможе підключиться будь-який клієнт, який підключений до роутера. Я все таки раджу не включати анонімний вхід.

Доступ до FTP-сервера роутера ASUS з комп'ютера

Адреса сервера, це мережеву адресу роутера. Якщо в налаштування роутера заходимо по 192.168.1.1, то FTP адреса буде таким:  ftp://192.168.1.1/ . Копіюємо цю адресу, заходимо в Провідник (Мій комп'ютер), вставляємо в адресую рядок, і переходимо по ньому натиснувши Ентер.

Повинен з'явиться запит імені користувача та пароля. Якщо ви не включили анонімний вхід. Вводимо ім'я користувача та пароль, і потрапляє на накопичувач, який підключений до роутера. Можна в адресному рядку набрати таку команду ftp: // admin: [email protected]/ (ftp: // ім'я користувача: пароль@192.168.1.1/).

FTP доступ до флешці по FTP

Так само, доступ можна отримати набравши цю адресу в браузері, або через спеціальні FTP-клієнти.

Що б кожен раз не набирати адресу, можна створити підключення до мережного диска. Як це зробити в Windows 7, я писав в інструкції по налаштуванню FTP сервера на роутері TP-LINK. Нижче ми розглянемо на прикладі Windows 10. Хоча, там все практично однаково.

Відкриваємо "Цей комп'ютер", натискаємо на вкладку "Файл", і вибираємо "Підключити мережевий диск".

Підключити мережевий диск в Windows 10

У вікні натискаємо на посилання "Підключення до сайту, на якому можна зберігати документи і зображення", і в наступному вікні натискаємо на кнопку "Далі".

FTP підключення до роутера

Кількома два рази на пункт "Виберіть інше мережеве розташування". Вводимо в поле адресу нашого FTP сервера (швидше за все це ftp://192.168.1.1/), і натискаємо "Далі".

Підключення до ftp://192.168.1.1/

В наступному полі вводимо ім'я користувача, під яким будемо заходити на FTP сервер. Я його не міняв, тому, у мене admin. Натискаємо "Далі". І ще одне поле, яке потрібно заповнити - ім'я для нашої папки. Я написав просто "FTP ASUS". Ви можете задати будь-яку назву.

Логін і ім'я для мережевої папки

В останньому вікні натискаємо на кнопку "Готово". І відразу повинна відкритися створена нами папка. І швидше за все з'явиться ще запит пароля від FTP сервера. Вказуємо його. Можете поставити галочку "Зберегти пароль" (що б кожен раз не вводити його), і натискаємо кнопку "Вхід".

Вхід на FTP сервер роутера ASUS

І якщо ми всі задали правильно, то побачимо наш накопичувач. Точніше файли, якщо вони на ньому є.

Ця папка буде завжди відображатися в "Мій комп'ютер" (Цей комп'ютер).

Мережеве розміщення FTP в Windows 10

Просто відкриваємо її, і отримуємо відразу доступ до накопичувача. Можемо дивитися файли, видаляти їх, створювати нові (якщо у вас права адміністратора, або анонімний вхід).

Таку процедуру можна виконати на всіх комп'ютерах (якщо їх у вас кілька). А що б підключити до FTP свій Android-смартфон, або планшет, використовуйте файловий менеджер "ES Провідник". Детальніше я писав в статті: підключення до FTP-сервера з Android смартфона, або планшета.

Додаткові настройки облікових записів і доступу по FTP

В налаштуваннях роутера ASUS, на вкладці з настройками FTP сервера, є можливість створити додаткових користувачів, і присвоїти їм різні права доступу, до різних папках. Просто натисніть на кнопку "Додати новий обліковий запис".

Облікові записи на роутері ASUS

Вкажіть назву облікового запису, і два рази пароль. Натискаємо на кнопку "Додати".

Нова обліковий запис FTP

Для установки прав доступу, спочатку натискаємо на створену нами обліковий запис. Далі, розкриваємо накопичувач, і можемо для кожної папки задати права доступу, просто встановивши перемикачі.

  • NO - немає доступу до папки.
  • R - права лише на читання. Всі, хто зайде під цим обліковим записом, зможуть переглядати файли, але не зможуть їх змінювати.
  • W - права на запис.
  • R / W - повні права на зчитування і запис.

Для прикладу, я виставив для користувача "help-wifi" права тільки на читання, для всіх папок на накопичувачі.

Права на запис / читання

Все зроблено дуже простої зрозуміло. На роутерах TP-LINK, все набагато складніше в цьому плані, на старій прошивці. Думаю, що в новій версії вони вже все переробили. Можна без проблем налаштувати права доступу так, як це необхідно. Обліковий запис адміністратора завжди має повні права.