Налаштування зовнішніх точок доступу TP-Link. Wi-Fi мережу на великі відстані за допомогою TP-Link CPE510

Налаштування зовнішніх точок доступу TP-Link. Wi-Fi мережу на великі відстані за допомогою TP-Link CPE510

Якщо в попередній статті ми розглядали більше зовнішній вигляд, характеристики і можливості зовнішніх точок доступу TP-Link CPE510, то в цій статті поговоримо про їх налаштування. Це професійні пристрої, і бажано, щоб їх налаштовували професіонали. Має бути дотримана порядок установки і підключення для збереження гарантії, так само необхідно дотримуватися місцеві правила щодо використання радіочастот, каналів, потужності сигналу. Так як в залежності від регіону, можуть бути встановлені різні обмеження. Про це написано відразу при вході в налаштування TP-Link CPE510.

Тому, якщо ви хочете побудувати мережу з декількох зовнішніх точок доступу, на велику відстань, то краще звернутися до фахівців. У цій статті я просто ознайомлю вас з деякими можливостями цих зовнішніх точок доступу. Покажу, як виконати вхід в панель управління TP-Link CPE510, і налаштувати ці пристрої в двох режимах "Точка доступу" і "Клієнт". Саме в цих режимах найчастіше налаштовують дані пристрої. У тому числі для установки Wi-Fi з'єднання на великій відстані (до 15 кілометрів).

Так як це зовнішні точки доступу, і вони будуть встановлені з зовнішньої сторони будівлі, то бажано заздалегідь продумати схему підключення і прокласти всі необхідні кабелю. Так само виготовити кронштейн для кріплення самого пристрою. Зробити заземлення.

У більшості випадків, до TP-Link CPE510 буде йти один мережевий кабель. Від маршрутизатора (провайдера), або до маршрутизатора, комп'ютера, або іншого пристрою. Харчування по PoE (з мережевого кабелю). Це сильно спрощує процес монтажу.

Як налаштувати Wi-Fi з'єднання на велику відстань?

Знадобиться дві точки доступу. Наприклад, TP-Link CPE510. Їх потрібно закріпити на двох будівлях таким чином, щоб вони були в зоні прямої видимості. І направити приблизно один на одного. Коли вже все буде налаштоване, то можна буде більш точно налаштувати їх орієнтуючись за показниками в панелі управління. Одна ТД буде налаштована в режимі "Точка доступу" (передавати сигнал), а друга як "Клієнт" (приймати сигнал).

Wi-Fi мережу на великі відстані

Якщо розглядати конкретно модель CPE510, то їх можна з'єднати на відстані до 15 кілометрів.

Як зайти в налаштування зовнішньої точки доступу TP-Link?

Щоб виконати вхід в настройки TP-Link CPE510, потрібно спочатку налаштувати параметри мережевої карти комп'ютера. Але перед цим можете підключити пристрій до комп'ютера. Потрібно два мережевих кабелю. Перший підключаємо на адаптері в порт POE, і в порт LAN0 (POE IN) на точці доступу. А другий кабель підключаємо на адаптері в порт LAN і до комп'ютера, або ноутбука.

Підключення TP-Link CPE510

У властивостях мережевого адаптера (Ethernet), для протоколу IPv4 потрібно прописати статичні адреси. IP-адреса прописуємо наприклад 192.168.0.2, маска підмережі буде виставлена ​​автоматично, а в поле основний шлюз вказуємо 192.168.0.254.

Налаштування IP для входу в настройки TP-Link CPE510

Заводський IP-адреса TP-Link CPE510 - 192.168.0.254. Логін і пароль - admin / admin. Відкриваємо браузер і переходимо за адресою  //192.168.0.254 . На першій сторінці вказуємо логін і пароль (admin / admin), вибираємо регіон і мову панелі управління. Читаємо правила використання, ставимо галочку прийнявши їх і продовжуємо натиснувши на кнопку "Login".

Перша настройка TP-Link CPE510

Далі з'являється підказка змінити заводський пароль admin на більш складний. Вказуємо два рази новий пароль і натискаємо на кнопку "Завершити".

Зміна заводського пароля точки доступу

Відкриється панель управління PHAR OS.

панель управління PHAR OS

Далі просто міняємо режим роботи точки доступу і налаштовуємо її.

Налаштування TP-Link CPE510 в режимі "Точка доступу"

В панелі управління, в розділі "Майстер" вибравши режим "Точка доступу" натискаємо на кнопку "Далі".

В налаштуваннях LAN нічого не змінюємо, просто натискаємо "Далі".

На наступному етапі потрібно налаштувати бездротову точку доступу. Змінити ім'я мережі та інші параметри. Встановити пароль, якщо необхідно.

Налаштування параметрів точки доступу

Перевіряємо всі параметри і натискаємо на кнопку "Завершити".

Ви зберегли цю точку доступу можна відключити від комп'ютера. Встановити її на кронштейн (якщо вона ще не встановлена). Так як це точка доступу, то вона буде передавати інтернет. Значить його потрібно підключити. Інтернет підключаємо від маршрутизатора (або іншого пристрою) в LAN порт на адаптері.

Вийде приблизно така схема:

Схема підключення інтернету до точки доступу TP-Link

В налаштуваннях, в розділі "Wi-Fi" можна змінити різні параметри бездротової мережі. У тому числі канал, потужність передавача і т. Д. Настройок там багато. Так само раджу поставити галочку біля пункту "Автоматично (Застосувати в 0-27.9км)".

Додаткові настройки Wi-Fi на великій відстані

Не забудьте зберегти настройки.

Режим роботи "Клієнт" (прийом сигналу)

Другу точку доступу (на другому кінці) потрібно налаштувати в режимі клієнта. Перед налаштуванням її потрібно направити на джерело сигналу (в нашому випадку, це перша ТД). Підключаємося до неї, заходимо в налаштування і перемикається в режим "Клієнт".

Режим клієнта на TP-Link CPE510

Міняємо останню цифру IP-адреси. Щоб він відрізнявся від IP-адреси точки доступу.

Зміна IP-адреси точки доступу TP-Link

У наступному вікні натискаємо на кнопку "Пошук". Зі списку вибираємо нашу точку доступу.

Підключення до точки доступу TP-Link на великій відстані

Якщо вона захищена паролем, то вводимо його і зберігаємо налаштування. Наша точка доступу в режимі клієнта підключиться до головної Wi-Fi мережі. Від клієнта можна кабелем підключити інтернет до маршрутизатора, або безпосередньо до комп'ютера.