Бездротовий дисплей Miracast (WiDi) в Windows 10

Бездротовий дисплей Miracast (WiDi) в Windows 10

Нарешті я розібрався з функцією бездротового дисплея в Windows 10. Пол дня все підключав і перевіряв, щоб підготувати для вас статтю з перевіреною інформацією. Ну і звичайно ж з фото і скріншотами.

Є дві основні технології: Miracast і Intel WiDi (компанія Intel припинила розробку цієї технології), за допомогою яких можна виводити зображення і звук з комп'ютера, ноутбука або мобільних пристроїв по Wi-Fi. Простіше кажучи, використовувати телевізор (проектор, монітор), як бездротової дисплей. Фішка в тому, що за допомогою цих технологій можна не просто вивести на екран "по повітрю" фільм, або фото (як у випадку з DLNA), а транслювати все, що відбувається на основному моніторі комп'ютера, або екрані ноутбука.

Miracast на ПК або ноутбуці

Бездротовий дисплей, в ролі якого найчастіше виступає телевізор, працює так, як ніби він підключений по HDMI кабелю. Можна дублювати зображення, розширити екран і т. Д. І все це без проводів. Є так само монітори з підтримкою Miracast.

Функція "Бездротовий дисплей" в Windows 10 виводить зображення за технологією Miracast. Але, чомусь при підключенні, на телевізорі у був напис "Intel's WiDi". Як виявилося (прочитав на сайті Intel), вони припинили розробку і підтримку технології Intel® WiDi. І повідомляють про те, що в Windows 8.1 і Windows 10 вже спочатку є підтримка Miracast, яку можна використовувати для підключення бездротових дисплеїв без додаткових програм.

Щоб все працювало, повинна бути підтримка Miracast на рівні заліза і драйверів. Wi-Fi адаптер, який вбудований в вашому ноутбуці, або підключений до ПК, повинен підтримувати функцію бездротового дисплея. Так само така підтримка повинна бути у відеоадаптера.

Я перевіряв на такому обладнанні:

  • ПК з процесором Intel Core i3-6098P і відкритий GeForce GTX 750Ti. Wi-Fi адаптер TP-Link TL-WN725N V2.
  • Ноутбук зі старим процесором Intel Core i3 третього покоління і вбудованим відео Intel HD Graphics 4000. Відеокарта NVIDIA GeForce GT 635M. Wi-Fi адаптер той же TP-Link TL-WN725N V2. Так як через вбудований в ноутбук адаптер не працює.
  • В якості бездротового дисплея використовував телевізор LG. Модель ще 2012 року, але з підтримкою Miracast і Intel WiDi. Як виявилося, в новому і крутому телевізорі Philips немає вбудованої підтримки Miracast. Якщо у вашому телевізорі так само немає підтримки цієї технології, то можна використовувати Miracast адаптер.
Дане з'єднання працює без роутера, безпосередньо. Немає необхідності підключати комп'ютер (ноутбук) і телевізор до одного маршрутизатора.

У цій статті я спочатку покажу, як включити Miracast в Windows 10 і як підключитися до бездротового дисплею. Потім, розглянемо рішення можливих проблем і помилок.

Підключення до бездротового дисплея (телевізора) в Windows 10 по Miracast

Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Win + P (англійська). Справа має з'явиться вікно з різними варіантами виведення зображення. І там повинен бути пункт "Підключення до бездротового дисплею". Натискаємо на нього. Якщо такого пункту немає, то швидше за ваше залізо або драйвер не підтримує цю функцію. В кінці статті напишу про це більш детально, і покажу, як виконати перевірку.

Підключення до бездротового дисплею

Розпочнеться пошук бездротових дисплеїв і аудіопристроїв.

Швидше за все, потрібно включити функцію Miracast / Intel WiDi на телевізорі. У старих моделях LG, це робиться в меню, в розділі "Мережа". Ось так:

Активація Miracast і Intel WiDi на телевізорі

На нових моделях LG, швидше за все ці настройки виглядають інакше. На телевізорах Samsung, в меню вибору джерела сигналу потрібно вибрати "Screen Mirroring" (можливо, не на всіх моделях). На ТБ від Sony - "Дублювання екрану" в джерелах сигналу (окрема кнопка на пульті). На телевізорах Philips: в розділі "Налаштування" - "Параметри мережі" - "Wi-Fi Miracast". Але на моєму, який з Android TV такого пункту немає.

Якщо у вашому телевізорі немає вбудованої підтримки Miracast, то можна купити окремий Miracast (Mirascreen) адаптер. Він підключається в HDMI-порт телевізора. Приймає зображення і звук і виводить його на телевізор.

Телевізор повинен з'явиться в результатах пошуку. Просто вибираємо його і піде процес підключення.

Підключення ноутбука до телевізора по Miracast в Windows 10

Там буде напис "Виконайте інструкції на екрані пристрою". У моєму випадку, на телевізорі потрібно підтвердити підключення комп'ютера.

Підключення комп'ютера до телевізора LG по Miracast

Все готово!

Телевізор як монітор для ПК і ноутбука по Wi-Fi

Якщо з першого разу не вдалося підключитися - не здавайтеся. Спробуйте ще раз. Перезавантажте пристрою. У мене з першого разу теж щось не законектілось.

Можна змінити режим проекції. Наприклад, розширити екрани, або використовувати тільки другий (телевізор, який по Miracast підключений). Або ж дублювати зображення на обидва екрани.

Управління бездротовим дисплеєм в Windows 10

Там же можна відключитися від бездротового дисплея.

Підключення через додавання нового пристрою в параметрах

Є ще один спосіб. В параметрах перейдіть в розділ "Пристрої" і виберіть пункт "Додавання Bluetooth або іншого пристрою". Потім натисніть на "Бездротовий дисплей або док-станція".

Бездротовий дисплей або док-станція в Windows 10

Увімкніть Міракаст на телевізорі і він повинен з'явиться в списку. Вибираємо свій телевізор і встановлюємо підключення.

Додавання нового пристрою: бездротовий екран

Може комусь цей спосіб більше підійде.

Управління звуком при підключенні по Miracast

Як і по HDMI кабелю, по Miracast так само передається звук. У мене, відразу після підключення, звук з комп'ютера виводився через гучномовці телевізора. За замовчуванням було пристрій "Digital Output". І це не завжди зручно. Тому, щоб звук відтворювача через динаміки ноутбука, або колонки, потрібно просто поміняти пристрій відтворення за замовчуванням.

Звук з комп'ютера по Miracast і Intel WiDi

Після цього, звук буде відтворюється через динаміки комп'ютера. Якщо знадобиться, то можна назад зробити "Digital Output" пристроєм за замовчуванням.

Чи не працює Miracast і немає пункту "Підключення до бездротового дисплея"

У старіших версіях Windows 10, коли система "розуміла", що немає підтримки Miracast, то виводилося повідомлення "ПК або мобільний пристрій не підтримує Miracast, тому бездротове проектування з нього неможливо".

У нових версіях, просто немає пункту "Підключення до бездротового дисплея" в меню "Проектувати", яке відкривається поєднанням клавіш Win + P.

Чи не працює Miracast в Windows 10

Швидше за все, немає підтримки Miracast на рівні Wi-Fi адаптера. Ось у мене, наприклад, через вбудований в ноутбуці Wi-Fi модуль немає можливості підключитися до бездротового дисплею. Ноутбук, правда, не новий. Десь 2012-13 року. А після підключення Wi-Fi адаптера TP-Link TL-WN725N V2 все працює.

Щоб дана функція працювала, потрібна підтримка на стороні Wi-Fi адаптера і графічного адаптера (відеокарти). Як на рівні заліза, так і драйвера. Це легко перевірити.

Запустіть командний рядок і виконайте команду  netsh wlan show driver .

У результатах буде рядок  "Підтримується бездротової дисплей:" З заводським (старим) Wi-Fi модулем на ноутбуці у мене такий результат:

Перевірка підтримки функції бездротової дисплей

Як бачите, немає підтримки. Графічний драйвер підтримує, а Wi-Fi - немає.

А ось вже результат перевірки з іншим Wi-Fi адаптером:

Підтримка бездротового дисплея Wi-Fi адаптером

І при такій конфігурації все відмінно працює.

Що можна зробити:

  • Оновити драйвер Wi-Fi адаптера. Малоймовірно, але раптом спрацює. Ось інструкція: оновлення (установка) драйвера на Wi-Fi в Windows 10.
  • Якщо за результатами перевірки проблема тільки в Wi-Fi, то можна замінити сам Wi-Fi адаптер. Але я помітив, що в характеристиках просто не вказують, чи є підтримка бездротового дисплея, чи ні. На TP-Link TL-WN725N другий апаратної версії (V2) все працює. Але я впевнений, що є велика кількість інших адаптерів з підтримкою Miracast. Потрібно шукати.
  • Можливо, вам буде простіше підключити телевізор по HDMI кабелю.

Розглянемо ще одну проблему.

Помилка з'єднання до бездротового дисплею

Комп'ютер знаходить телевізор, вибираємо його, довго йде підключення і з'являється помилка "Помилка з'єднання". Або комп'ютер не бачить телевізор і він не відображається в списку доступних пристроїв.

Windows 10: не вдалося підключитися до бездротового дисплея (телевізора)

У мене теж кілька разів з'являлася ця помилка. Складно сказати, з чим це пов'язано. Обов'язково спробуйте встановити підключення ще раз.

  • Перезавантажте комп'ютер і відключіть на пару хвилин харчування телевізора.
  • Можливо, це через поганий сигналу. Якщо є можливість, скоротіть відстань між комп'ютером і телевізором. Перевірте, активна функція Miracast (або щось в цьому роді) на телевізорі.
  • Оновіть драйвер Wi-Fi адаптера. Посилання на інструкцію я давав вище.
  • Якщо є можливість, спробуйте підключитися до іншого телевізора, який так само може працювати як бездротової дисплей.

Оновлення: Євген в коментарях поділився рішенням, яке, як виявилося, допомогло не тільки йому. Проблема була наступна: комп'ютер знаходив телевізор, як показано в інструкції вище. Але при спробі підключитися на телевізорі блимав екран і з'являлася помилка: "Запит на підключення від ... завершився невдало. Можна повторити спробу з мобільного пристрою".

Допомогло відключення дискретної відеокарти в диспетчері пристроїв. Не знаю, наскільки це правильне рішення, адже ми по суті відключаємо продуктивний відеоадаптер. Але схоже, це працює. Можете спробувати. Заходимо в диспетчер пристроїв і відключаємо дискретну відеокарту, залишивши працювати інтегровану.

Помилка

Не забудьте потім включити її назад. Коли перестанете використовувати бездротовий дисплей, або виявиться, що це рішення не допомогло в вашому випадку.

Оновлення: відключаємо антивірус і брандмауер

Уже з'явилося кілька коментарів, що Miracast в Windows 10 почав працювати після відключення антивіруса або брандмауера.

Miracast в Windows 10 не працює, оскільки запущено антивірусну

Спробуйте відключити на час встановлений у вас антивірус. Так само можна спробувати відключити брандмауер захисника Windows. Якщо ви знаєте яке правило в настройках брандмауера блокує роботу бездротового дисплея і як додати його в винятку - напишіть будь ласка в коментарях.

Багато часу і сил я витратив на цю статтю. Сподіваюся, не дарма. Якщо вам є що додати, або хочете поставити запитання, то чекаю вас в коментарях. Всього доброго!