На роутере TP-Link горить помаранчева (червона) лампочка інтернету WAN

Чому на роутері TP-Link індикатор інтернету (WAN) горить помаранчевим

Вже не раз в коментарях до різних статей відповідав на питання, які пов'язані з індикатором підключення до інтернету (WAN) на роутерах TP-Link. У багатьох він горить помаранчевим кольором, і відповідно інтернет через роутер не працює. Відразу скажу, що це не якась поломка. Справа в тому, що роутер просто не може підключиться до інтернету (до інтернет-провайдера). І повідомляє вам про цю помилку помаранчевим індикатором WAN (значок у вигляді планети).

Раніше, на всіх роутерах TP-Link не було цього помаранчевого індикатора. Всі горіли одним кольором, просто при помилку блимали, або ще щось. Така фішка з'явилася недавно, і тепер при проблемах з підключенням і інтернету, індикатор горить помаранчевим (або червоним). Як я зрозумів, такі зміни на всіх моделях маршрутизаторів: TP-link TL-WR841N, TL-WR740N, TL-WR941ND, TL-WR842ND і т. Д.

Без різниці який у вас маршрутизатор, сама проблема виглядає приблизно ось так:

TP-Link: індикатор інтернету горить помаранчевим (червоним)

Просто підключаємо кабель в WAN порт роутера, і індикатор загоряється помаранчевим, ну і інтернет через роутер не працює. Коли все добре, то індикатор повинен горіти зеленим кольором. Якщо роутер взагалі не реагує на підключення кабелю в порт WAN, то дивіться вирішення проблеми в статті роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт.

Помаранчевий (червоний) індикатор інтернету на TP-Link: рішення проблеми

Ми вже з'ясували, що проблема в тому, що роутер не може підключиться до інтернету. Під час налаштування роутерів, це напевно найпопулярніша проблема, про яку я писав у статті під час налаштування роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено».

Як показує практика, є дві основні причини:

  1. Проблеми у інтернет-провайдера. Щось на лінії, проблеми з обладнанням, ви не сплатили інтернет і т. Д. Потрібно переконається, що інтернет працює. Найпростіший спосіб, це підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера, і перевірити. Можна зателефонувати до провайдера, і з'ясувати, чи немає проблем на їхньому боці. Якщо інтернет не працює, то зрозуміло, що роутер не може підключиться, і індикатор WAN горить помаранчевим.
  2. Неправильне налаштування маршрутизатора. Це основна причина. Просто в настройках роутера ви неправильно поставили параметри для підключення до інтернет-провайдера, або не задали їх взагалі. Так само, проблема може бути ще в прив'язці по MAC-адресу. Якщо ваш провайдер робить таку прив'язку.

Так як проблема в основному в настройках, давайте розберемося в цьому докладніше.

Важливо! Після покупки і установки маршрутизатора, його потрібно налаштувати на підключення до інтернет-провайдера. Вибрати в налаштуваннях тип підключення, і задати необхідні параметри. Тільки після цього роутер зможе підключиться до інтернету, і індикатор WAN загориться зеленим.

Тільки в тому випадку, коли провайдер використовує тип підключення Динамічний IP, і не використовує прив'язку по MAC-адресу, інтернет на роутері налаштовувати не потрібно, він повинен заробити відразу після підключення кабелю до роутера. При умова, що роутер на заводських настройках.

Давайте по пунктах:

1 Насамперед потрібно дізнатися який тип підключення використовує ваш інтернет-провайдер. І якщо це не Динамічний IP, то ви повинні знати додаткові дані (пароль, ім'я користувача, адресу сервера). Так само, потрібно дізнатися, чи використовує провайдер прив'язку по MAC-адресу (таких провайдерів не багато, але вони є). Вся необхідна інформація, як правило вказана в договорі з підключення до інтернету.

2 Якщо ви вже пробували настроїти роутер, то краще скинути настройки на заводські. Далі заходимо в налаштування роутера TP-Link, і на вкладці "Network" (Мережа) - "WAN" вибираємо тип підключення, і задаємо необхідні параметри.

Жовтий індикатор інтернету на TP-Link

Якщо у вас нова панель управління:

Налаштування інтернету на роутері TP-Link, коли WAN горить помаранчевим

Після правильного налаштування, ваш роутер повинен підключиться до інтернету, а індикатор WAN спалахнути зеленим кольором, замість помаранчевого.

3 Забув про прив'язку по MAC-адресу. Якщо ваш провайдер все таки її робить, то потрібно клонувати MAC-адресу на роутер з комп'ютера (до якого був підключений інтернет), докладніше в цій статті. Або, прописати у провайдера MAC-адресу роутера (він вказаний на наклейці, на самому пристрої).

Багато детальних інструкцій з налаштування роутерів TP-Link різних моделей ви знайдете в розділі //help-wifi.com/category/tp-link/.

Якщо ці поради вам не допомогли, то потрібно описувати свою проблему в коментарях, постараюся допомогти порадою.