Як обжати виту пару в RJ-45? Мережевий кабель своїми руками

Як обжати виту пару в RJ-45? Мережевий кабель своїми руками

Відразу зізнаюся, що я не є фахівцем з обтиску кручений пари, і у мене немає великого досвіду в цій справі, але дещо все таки знаю і вмію. Мені вже не раз доводилося самому виготовляти мережевий кабель, і я навіть купив спеціальні кліщі. Насправді, в цьому немає нічого складного. Правильно обжати виту пару зможе кожен. Правда, для цього бажано мати спеціальний інструмент - крімпер. І тут уже виникають невеликі проблеми. Швидше за все вам потрібно один раз виготовити мережевий кабель необхідної довжини, і купувати для цього крімпер не дуже правильно. Ви їм один раз скористаєтеся, і швидше за все він вам більше не знадобиться. А коштує він не копійки. Є варіант обжати мережевий кабель без спеціального інструменту. Наприклад, за допомогою викрутки. Це не дуже правильно, але цілком реально. Як варіант виготовлення кабелю в домашніх умовах цілком може бути.Про це я писав у статті: як обжати мережевий кабель без інструменту (викруткою). А в цій інструкції я покажу, як все зробити з використанням цього самого спеціального інструменту.

Що стосується самого кабелю кручена пара, то більш детально про нього я розповідав в статті: кручена пара: що це? Схеми і способи обтиску кручений пари. Як ви вже напевно зрозуміли з назви статті, там я так само писав про схемах, за якими можна виготовити мережевий кабель. Все залежить від того, для яких цілей вам потрібен кабель. До цього питання ми ще повернемося, коли перейдемо безпосередньо до виготовлення кабелю.

Що знадобиться для виготовлення мережевого кабелю?

Давайте розглянемо, які матеріали та інструменти нам знадобляться.

 • Зрозуміло, сам кабель "вита пара" необхідної нам довжини. Кабель потрібен 5-тій категорії (cat.5). У ньому 8 жив. кабель Ви можете відразу відміряти і купити кабель певної довжини. Візьміть краще з невеликим запасом.
 • Як мінімум 2 коннектора RJ-45 , в які ми будемо обжимати виту пару.

  Коннектори RJ-45 для обтиску кручений париКонекторів так само беріть з запасом. Якщо будете робити перший раз, то з першого разу може не вийде. А коннектор одноразовий.

 • Інструмент для обтиску кручений пари. Він називається  крімпер , або просто обтискні кліщі.

  Інструмент крімпер для обтиску кручений париЗовнішній вигляд самого крімпер  може відрізнятись. Як правило, таким інструментом можна обжимати не тільки мережевий коннектор RJ-45, а й RJ-11 (під телефонний кабель). Так само, на Крімпер зазвичай є кусачки і спеціальний отвір з лезом для зняття ізоляція з кручений пари. І тому нам не знадобиться інструмент стриппер, який створений спеціально для зняття ізоляції.

З набором матеріалів та інструментів ми розібралися. Давайте тепер виберемо схему, по якій ми будемо обжимати мережевий кабель. Це дуже важливий момент.

Вибір схеми обтиску кручений пари

Є дві схеми, за якими можна виготовити мережевий кабель. Давайте з'ясуємо, який спосіб підійде саме вам.

 • У більшості випадків, використовується саме прямий порядок обтиску . Такий кабель можна використовувати для з'єднання комп'ютерів, ноутбуків і інших пристроїв з роутерами, і іншим мережевим обладнанням. Швидше за все вам потрібно обжати виту пару саме цим способом. Створити прямий кабелю можна по одному з двох стандартів: T568A і T568B. Для наочності дивимося схему, на якій все детально показано (за кольорами).

  Схема обтиску прямого мережевого кабелюЯ буду обжимати прямий кабель за стандартом T568B.

 • Кросовий кабель (crossover), він же перехресний. Такий кабель використовується для з'єднання двох комп'ютерів безпосередньо ПК-ПК. Без маршрутизаторів та іншого мережевого обладнання. Так само, ходять чутки, що саме такий кабель потрібен для з'єднання зі старим мережевим обладнанням. Ось схема:

  Як виготовити кросовий кабель (crossover)

Я практично впевнений, що вам потрібен звичайний прямий кабель. Яким ви зможете підключити свій комп'ютер, телевізор, ігрову приставку до маршрутизатора. Або, наприклад, з'єднає два роутера між собою.

Обтиск мережевого кабелю (кручений пари) за допомогою крімпер

З усіма нюансами ми розібралися, час переходити до найцікавішого. Я буду крок за кроком все описувати, і звичайно ж показувати на фото.

1 Нам потрібно зняти верхню ізоляцію з кабелю. Для цього вставляємо кабель в спеціальний отвір на Крімпер, і круговим рухом зрізаємо ізоляцію.

Очищення кручений пари від ізоляції

Вийде ось так:

Обтиск мережевого кабелю

2 Далі нам потрібно розплести виту пару, і вирівняти проводки за схемою обтиску. Я використовую "Прямий обтиск по схемі T568B". Фото самої схеми ви знайдете вище. Обрізаємо проводки, щоб залишилося приблизно сантиметр, або трохи більше.

Підготовка кручений пари для обтиску в RJ-45

3 Вирівнюємо проводки, перевіряємо чи правильно вони виставлені (за схемою), і вставляємо їх в коннектор RJ-45. Конектор потрібно тримати клямкою до низу. Як на фото нижче. Ви побачите, як кожен з дротів буде займати своє місце в коннекторе. Вставляємо кабель до упору. У мене на фото нижче, кабель вставлений не до кінця (я тільки почав його вставляти). Самі проводки повинні зайти під блискучі контакти і впертися в стінку.

Як правильно обжати мережевий кабель в RJ-45

4 Перевірте, чи правильно розташовані дроти в коннекторе. І вставлені вони до кінця в коннектор.

5 Вставляємо коннектор в крімпер, і повільно обжимаємо кабель стискаючи ручки. Стиснути ручки крімпер потрібно сильно.

Процес обтиску кручений пари

Після обтиску:

Мережевий кабель виготовлений своїми руками

Точно так же робимо обтиск на іншому кінці кабелю. Наш кабель готовий, можна перевірять.

Вита пара після обтиску (готовий мережевий кабель)

Я підключив за допомогою цього кабелю свій ноутбук до роутера, і все запрацювало. Може я виконав обтиск кручений пари не зовсім ідеально, для цього звичайно ж потрібно практикуватися, але у мене все вийшло. А це означає, що і у вас вийде.

Без спеціального інструменту, крімпер, обжати мережевий кабель звичайно ж складніше. Вся різниця лише в тому, що після зачистки, вирівнювання, і установки кабелю в коннектор, потрібно чимось гострим (наприклад, викруткою) по черзі продавити кожен контакт на коннекторе.

Якщо у вас залишилися питання по якихось моментів, то задавайте їх у коментарях.